Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: Alitalia moet staatslening terugbetalen

Europese Commissie: Alitalia moet staatslening terugbetalen

BRUSSEL (ANP) - De lening van 400 miljoen euro die de Italiaanse overheid in 2019 aan luchtvaartmaatschappij Alitalia verstrekte is illegale staatssteun, oordeelt de Europese Commissie. Italië moet het geld plus rente bij de maatschappij terughalen.

In mei 2017 werd Alitalia onder de Italiaanse faillissementswet in een speciale faillissementsprocedure geplaatst, terwijl ze haar activiteiten als luchtvaartmaatschappij voortzette. Om Alitalia operationeel te houden, heeft Italië in 2017 en in 2019 leningen aan het bedrijf verstrekt voor respectievelijk 900 en 400 miljoen euro. Deze leningen zijn nooit terugbetaald, stelt het dagelijks EU-bestuur.

In september 2021 concludeerde de commissie na onderzoek al dat de 900 miljoen euro steun illegaal was. Nu zegt ze dat geen enkele particuliere investeerder in 2019 de aanvullende lening van 400 miljoen euro aan het bedrijf zou hebben verstrekt en dat de lening Alitalia een oneerlijk economisch voordeel opleverde ten opzichte van haar concurrenten, zowel op nationale, Europese als internationale routes.

Eerder heeft de commissie al bepaald dat ITA Airways, dat in 2021 een deel van de activa van Alitalia heeft verworven, niet de economische opvolger van Alitalia is en dat het daarom niet verplicht is de door Alitalia ontvangen onwettige staatssteun terug te betalen.

Meer uit Financieel

Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

1 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

1 uur geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

1 uur geleden
SAS schrapt tijdelijk aantal vluchten om hoge kerosineprijs

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.

2 uur geleden
Reders steunen terughoudendheid over militaire missie Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging Nederlandse Reders (KVNR) vindt een Nederlandse bijdrage aan een militaire missie met als doel de Straat van Hormuz te heropenen niet verstandig. Een bijdrage kan ervoor zorgen dat Nederlandse schepen die vastzitten in de Perzische Golf mogelijk een doelwit worden, meldt een woordvoerder. "En die kunnen geen kant op."

2 uur geleden
Commissie EU-parlement gaat donderdag stemmen over handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.

3 uur geleden