Europese cocaïnemarkt groeit naar meer dan 10 miljard euro
DEN HAAG (ANP) - De cocaïnemarkt in Europa was in 2020 goed voor zo'n 10,5 miljard euro. Europol en het drugsagentschap van de Europese Unie concluderen dat de markt groeit en er niet eerder zoveel cocaïne te verkrijgen was.
Europa was lang vooral importeur van cocaïne, maar volgens Europol is nu ook de productie en handel op het continent flink toegenomen. In 2020 is voor het vierde jaar op rij een recordhoeveelheid van het verdovende middel onderschept. De meeste coke werd ingenomen in België, gevolgd door Nederland.
Naast cocaïne waarschuwt Europol ook voor de opkomst van methamfetamine. De markt van de zogenoemde meth is nu nog relatief klein, maar groeit gestaag. De productie daarvan vindt op steeds grotere schaal plaats in België en Nederland. Europol en de EU maken zich zorgen over de gevaren die dat voor de volksgezondheid en de veiligheid van de samenleving kan opleveren.
Voor Europol is het tegengaan van de illegale handel van drugs topprioriteit.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oud-premier Viktor Orbán heeft gezegd dat de regering van zijn opvolger Péter Magyar zich schuldig maakt aan "tirannie". Ook zei hij functionarissen die worden aangesteld door de Tisza-regering te beschouwen als "onrechtmatig".
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Milieu, Monique Barbut, heeft haar ontslag aangekondigd. Dat doet zij nadat het parlement een wetsvoorstel heeft goedgekeurd dat het gebruik van pesticiden die schadelijk zijn voor bijen weer toestaat. Volgens Barbut was het wetsvoorstel "één milieutegenslag te veel", zo schrijft ze op LinkedIn.
1 uur geledenZAWTAR EL GHARBIYEH (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft woensdag een van de "proefgebieden" in het zuiden van Libanon bezocht. Hij zei er te werken aan een "volledige Israëlische terugtrekking" uit bezet gebied. Daarvoor zou hij alle politieke en diplomatieke middelen inzetten.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De burgemeester van Seoul, Oh Se-hoon, is veroordeeld voor het illegaal laten financieren van peilingen. Hij heeft een boete gekregen van 10 miljoen won (bijna 6000 euro). De burgemeester heeft volgens de rechter opdracht gegeven opiniepeilingen uit te laten voeren in de aanloop naar de tussentijdse burgemeestersverkiezingen in 2021, schrijft The Korea Times. Hij zou een trouwe aanhanger hebben gevraagd de kosten te dekken.
2 uur geledenBRAUNAU AM INN (ANP/DPA) - Het geboortehuis van Adolf Hitler in de Oostenrijkse plaats Braunau am Inn gaat woensdag open als politiebureau. Dat hebben de autoriteiten gedaan om een eind te maken aan de komst van neo-nazi's naar het huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft een akkoord met Saudi-Arabië goedgekeurd dat het land een civiel nucleair programma biedt. Het bevat geen clausule die de verrijking van uranium verbiedt. Dat meldden The Wall Street Journal en Reuters, elk op basis van ingewijden, dinsdagavond.
4 uur geledenGEORGETOWN (ANP/AFP) - Zeker 53 mensen zijn om het leven gekomen toen afgelopen weekend een veerboot kapseisde voor de kust van Guyana, aldus premier Mark Phillips op dinsdag.
4 uur geleden