Europese CO2-rechten kosten voor het eerst meer dan 100 euro
DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese CO2-rechten waren dinsdag voor het eerst meer dan 100 euro per ton waard. Die stijging geeft weer dat het voor bedrijven steeds duurder wordt als ze te veel vervuilen. Het is de bedoeling dat het systeem van CO2-rechten ondernemingen aanzet om te vergroenen.
Alle bedrijven hebben een bepaald aantal emissierechten. Als het bedrijf meer uitstoot dan waar het rechten voor heeft, kunnen er rechten worden bijgekocht. Maar als een onderneming juist minder uitstoot, dan kan het ook geld verdienen aan de extra uitstootrechten. Dat kan door ze te verhandelen.
Lang kostte het recht om een ton CO2 uit te stoten minder dan 30 euro, maar sinds midden 2020 werden die rechten gaandeweg duurder. Een jaar geleden lag de prijs voor het eerst dicht bij de 100 euro, maar daarna zakte de prijs weer wat weg. Industriële bedrijven, energiebedrijven en luchtvaartmaatschappijen zijn verplicht met het systeem van emissierechten mee te doen.
Meer uit Financieel
POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
5 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
6 uur geleden