Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese CO2-rechten kosten voor het eerst meer dan 100 euro

Europese CO2-rechten kosten voor het eerst meer dan 100 euro

DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese CO2-rechten waren dinsdag voor het eerst meer dan 100 euro per ton waard. Die stijging geeft weer dat het voor bedrijven steeds duurder wordt als ze te veel vervuilen. Het is de bedoeling dat het systeem van CO2-rechten ondernemingen aanzet om te vergroenen.

Alle bedrijven hebben een bepaald aantal emissierechten. Als het bedrijf meer uitstoot dan waar het rechten voor heeft, kunnen er rechten worden bijgekocht. Maar als een onderneming juist minder uitstoot, dan kan het ook geld verdienen aan de extra uitstootrechten. Dat kan door ze te verhandelen.

Lang kostte het recht om een ton CO2 uit te stoten minder dan 30 euro, maar sinds midden 2020 werden die rechten gaandeweg duurder. Een jaar geleden lag de prijs voor het eerst dicht bij de 100 euro, maar daarna zakte de prijs weer wat weg. Industriële bedrijven, energiebedrijven en luchtvaartmaatschappijen zijn verplicht met het systeem van emissierechten mee te doen.

Meer uit Financieel

Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

34 minuten geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

1 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

1 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

2 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

3 uur geleden
Directeur IEA: landen kunnen meer olie vrijgeven indien nodig

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.

3 uur geleden
Miljoenen voor Britse huishoudens om stijgende kosten stookolie

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.

4 uur geleden