Europese cloudbedrijven klagen over machtsmisbruik Microsoft
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse cloudbedrijf OVH en twee Europese branchegenoten hebben een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen Microsoft. De Europese bedrijven beschuldigen het Amerikaanse techconcern van "het ondermijnen van eerlijke concurrentie". Ook zou Microsoft de keuze voor consumenten beperken.
De klacht, waarvan de Europese Commissie de ontvangst heeft bevestigd, werd afgelopen zomer al ingediend. De Europese mededingingswaakhond laat weten de zaak te zullen beoordelen. Als de commissie daar aanleiding toe ziet, kan ze een onderzoek beginnen.
OHV beklaagt zich bij de commissie over de wijze waarop Microsoft producten als zijn Office-kantoorsoftware in licentie geeft. Daardoor wordt het voor bedrijven duurder om andere clouddiensten te gebruiken dan de Azure-dienst van Microsoft, liet het bedrijf weten tegenover zakenkrant The Wall Street Journal. Ook werken Microsoft-producten minder goed als bedrijven een ander cloudaanbieder hebben dan het techconcern.
Microsoft laat in een reactie weten "continu bezig te zijn hoe het partners het beste kan ondersteunen en Microsoft-software beschikbaar te maken". Daarbij wordt volgens het bedrijf ook gekeken naar ondersteuning voor klanten die andere aanbieders van clouddiensten gebruiken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
12 uur geleden