Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese cloudbedrijven klagen over machtsmisbruik Microsoft

Europese cloudbedrijven klagen over machtsmisbruik Microsoft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse cloudbedrijf OVH en twee Europese branchegenoten hebben een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen Microsoft. De Europese bedrijven beschuldigen het Amerikaanse techconcern van "het ondermijnen van eerlijke concurrentie". Ook zou Microsoft de keuze voor consumenten beperken.

De klacht, waarvan de Europese Commissie de ontvangst heeft bevestigd, werd afgelopen zomer al ingediend. De Europese mededingingswaakhond laat weten de zaak te zullen beoordelen. Als de commissie daar aanleiding toe ziet, kan ze een onderzoek beginnen.

OHV beklaagt zich bij de commissie over de wijze waarop Microsoft producten als zijn Office-kantoorsoftware in licentie geeft. Daardoor wordt het voor bedrijven duurder om andere clouddiensten te gebruiken dan de Azure-dienst van Microsoft, liet het bedrijf weten tegenover zakenkrant The Wall Street Journal. Ook werken Microsoft-producten minder goed als bedrijven een ander cloudaanbieder hebben dan het techconcern.

Microsoft laat in een reactie weten "continu bezig te zijn hoe het partners het beste kan ondersteunen en Microsoft-software beschikbaar te maken". Daarbij wordt volgens het bedrijf ook gekeken naar ondersteuning voor klanten die andere aanbieders van clouddiensten gebruiken.

Meer uit Financieel

Belgisch OM onderzoekt cyberaanval op koelkasten en vriezers

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.

2 minuten geleden
Marvell neemt Lumentum over in deal van 115 miljard dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.

1 uur geleden
Vakbond roept op tot grote staking Duitse metaalelektroindustrie

FRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.

1 uur geleden
Ook koelkasten en vriezers van IKEA-filiaal in België getroffen

BERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.

1 uur geleden
Fiscus wacht nog op aflossing 1,9 miljard euro aan coronaschulden

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 70.000 ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog niet afgelost. Volgens de fiscus staat er nog een schuld van 1,9 miljard euro open. Zo'n 25.000 ondernemers kampen daarbij met een achterstand op hun betalingsregeling. De Belastingdienst waarschuwt dat de meeste bedrijven met openstaande coronaschulden nog elf maanden hebben om deze af te lossen.

1 uur geleden
PostNL verhoogt postzegelprijs verder naar 1,52 euro

DEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.

2 uur geleden
Schiphol: minder geluidshinder in 2027 door stillere vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.

2 uur geleden