Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen zoekende na verliesdagen

Europese beurzen zoekende na verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met verliezen de handel uitgegaan. Handelaren waren op zoek naar richting na de onaangekondigde rentestap van de Bank of England en beloftes van politici om de economie te steunen. Die staat onder druk door de uitbraak van het coronavirus. De beloftes gaan veelal nog niet vergezeld van concrete voorstellen. De hoop is dat de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag met extra stimuleringsmaatregelen komt. De verspreiding van het virus door Europa en in de Verenigde Staten werd ook nauwlettend in de gaten gehouden.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,1 procent in de min op 484,16 punten. De MidKap verloor 2,2 procent tot 714,09 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,6 procent. De hoofdindex in Milaan ging 0,3 procent vooruit, na een aantal dagen met forse verliezen.

In Londen zakte de FTSE 1,5 procent in de min. De Bank of England (BoE) verlaagde de rente met een half procentpunt naar 0,25 procent, na een speciale bijeenkomst over het coronavirus. Het is de eerste keer sinds augustus 2016 dat de Britten de rente verlagen.

Olieprijzen

De olieprijzen stonden onder druk nadat het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco liet weten de productie te verhogen. De stap is onderdeel deel uit van de prijzenoorlog die Saudi-Arabië heeft ontketend op de oliemarkt. Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent goedkoper op 33,47 dollar. Brentolie kostte 2,5 procent minder op 33,49 dollar per vat.

In de AEX stond tankopslagbedrijf Vopak bovenaan met een winst van 3,9 procent, geholpen door de prijsval van olie waardoor er meer vraag is maar opslagcapaciteit. Olie- en gasconcern Shell stond bij de sterkste dalers met een min van 2,4 procent.

Air France-KLM

Verder sprong de koersval in de MidKap van bodemonderzoeker Fugro (min 9,5 procent) in het oog. Het bedrijf is voor een groot deel van zijn inkomsten afhankelijk van de olie-industrie. Air France-KLM stond bij de middelgrote fondsen 3,8 procent lager. KLM vliegt voorlopig niet meer op Venetië, Milaan en Napels in verband met de virusuitbraak.

In Frankfurt zakte Adidas dik 9 procent. De Duitse sportkledingfabrikant verwacht dat de verspreiding van het coronavirus in de belangrijke Chinese markt een hap van 800 miljoen tot 1 miljard euro uit de omzet over het eerste kwartaal neemt. De euro was 1,1410 dollar waard tegen 1,1317 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Bloomberg: China heft verbod op Boeing-leveringen op na deal

BEIJING (ANP) - China heeft het verbod op de levering van Boeing-vliegtuigen aan Chinese luchtvaartmaatschappijen opgeheven. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De stap volgt op de doorbraak in het handelsoverleg tussen Washington en Beijing. Beide landen besloten daardoor hun importheffingen tijdelijk te verlagen.

1 uur geleden
Prijzen vliegtickets en bungalowparken stuwen inflatie

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in april gemiddeld 4,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee op ten opzichte van de 3,7 procent in maart.

2 uur geleden
ANVR: Nederlandse vakantiegangers pakken weer vaker het vliegtuig

LEUSDEN (ANP) - Nederlandse vakantiegangers gaan deze zomer weer massaal met het vliegtuig op vakantie, zelfs vaker dan vorig jaar. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren kiest 55 procent van de Nederlanders ervoor om te reizen met het vliegtuig dit jaar. Vorig jaar was dit 51 procent. "De positieve trend voor zowel eigen vervoer als reizen met de trein zet niet door", concludeert de ANVR.

3 uur geleden
Opluchtingsrally op Wall Street na doorbraak in handelsoverleg

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen op Wall Street gingen maandag hard omhoog, nadat de VS en China tijdelijk lagere importheffingen hadden afgesproken. Hierdoor namen de zorgen over een recessie onder beleggers af en stortten zij zich massaal op technologieaandelen.

11 uur geleden
Havenondernemers Rotterdam overwegen rechtszaak om stikstofbeleid

ROTTERDAM (ANP) - De ondernemers in de haven van Rotterdam zijn klaar met het in hun ogen te weinig doortastende stikstofbeleid van het kabinet. Ze onderzoeken de mogelijkheid om een rechtszaak aan te spannen tegen de overheid, heeft voorzitter Victor van der Chijs van belangenvereniging Deltalinqs gezegd tijdens een jaarlijks diner met de ondernemingen.

11 uur geleden
Heinen kan bonussen KLM-top niet tegenhouden, maakt wel bezwaar

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt het niet kunnen dat KLM "hoge bonussen" uitkeert aan de directie, terwijl het luchtvaartbedrijf wil snijden in de kosten. Daarom wil de VVD-bewindsman volgende week bij de aandeelhoudersvergadering bezwaar maken tegen het beloningsbeleid. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.

11 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen waarschuwt voor lagere omzet

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor heel 2025 verlaagd. Dat komt volgens het bedrijf door zwakkere marktomstandigheden, vooral op de markt voor oplaadsystemen voor elektrische auto's. Het bedrijf rekent ook op een grotere krimp van de winstmarge dan aanvankelijk gedacht.

12 uur geleden