
Europese beurzen zetten weer stapje omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen hebben hun geleidelijke weg omhoog ook dinsdag gevonden. In Amsterdam steeg techinvesteerder Prosus hard na een eerdere koerswinst van het Chinese Tencent. Verder ging de aandacht uit naar bedrijven als speciaalchemiebedrijf Corbion en snellaadbedrijf Fastned, die de boeken openden.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot met een winst van 0,4 procent op 775,12 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1075,74. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen werden tot 0,4 procent hoger gezet.
Prosus was afgetekend de koploper in de AEX met een plus van 4,6 procent. De techinvesteerder beweegt wel vaker mee met de koersschommelingen van het Chinese techbedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Dat was nu niet anders. Tencent ging opnieuw omhoog na de stevige koersverliezen van de afgelopen weken.
KPN
Onderaan in de AEX stond KPN met een min van 2,3 procent. Het telecombedrijf reageerde op overnamespeculaties over branchegenoot T-Mobile Nederland. De Indiase miljardair Mukesh Ambani, de rijkste man van Azië, zou met zijn conglomeraat Reliance de Nederlandse tak van T-Mobile willen overnemen.
Corbion (min 1,4 procent) was een van de grotere verliezers in de MidKap. De omzet van het bedrijf groeide weliswaar hard, maar door hogere kosten voor transport, grondstoffen en verpakkingsmateriaal valt de winstmarge dit jaar wel lager uit dan verwacht.
Fastned
Snellaadbedrijf Fastned klom dik 5 procent dankzij een flinke omzetgroei in de eerste zes maanden van het jaar. Die was te danken aan de stijging van het aantal elektrische auto's op de Europese wegen. Ook producent van laadpalen en andere hoog- en laagspanningsapparaten Alfen (plus 3,5 procent) leek te profiteren. Hunter Douglas won 2,4 procent. De fabrikant van Luxaflex boekte fors meer omzet in de eerste jaarhelft.
In Frankfurt klom maaltijdboxenbezorger HelloFresh bijna 9 procent na publicatie van de definitieve kwartaalcijfers. Op basis van voorlopige cijfers had het bedrijf de verwachtingen voor heel het jaar al verhoogd. Munich Re won 1,4 procent. De Duitse herverzekeraar rekent op ongeveer 500 miljoen euro aan schadeclaims als gevolg van de overstromingen van vorige maand, maar verwacht zijn winstdoelstelling voor dit jaar te halen.
De euro was 1,1718 dollar waard, tegen 1,1751 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder op 68,48 dollar. Brentolie klom 2,7 procent in prijs tot 70.89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.
25 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.
7 uur geleden