
Europese beurzen zetten opmars voort bij begin handelsweek
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer koersuitslagen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen maandag opnieuw duidelijk omhoog. Dat gold met een plus van bijna 1 procent ook voor de Amsterdamse AEX-index, waar de dalers schaars waren. Beleggers werden afgelopen weekend gerustgesteld doordat een gedeeltelijke sluiting van de Amerikaanse overheid uitbleef. Ook kwam China met maatregelen om de inkomens en bestedingen van consumenten aan te jagen.
Verder begon de maandag met beter dan verwachte Chinese cijfers over winkelverkopen en de industriële productie. Daarop gingen de Aziatische beurzen omhoog, een lijn die de Europese graadmeters volgden. Ook zorgde het Duitse akkoord over een plan voor mega-uitgaven van vrijdag nog voor optimisme. Daardoor gingen de Europese beurzen ook al hoger het weekend in.
De AEX-index eindigde de eerste handelsdag van de nieuwe week met een plus van 0,9 procent op 913,95 punten, de MidKap won 1 procent tot 874,91 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.
Slechts 6 van de 25 bedrijven in de Amsterdamse hoofdgraadmeter sloten lager. Chemicaliëndistributeur IMCD viel op met een min van 2 procent.
Prosus was de koploper met een plus van 2 procent. De techinvesteerder wil meer dan 10 miljard dollar gaan investeren in Europese technologie, inclusief de oprichting van een AI-laboratorium "van wereldniveau" in Amsterdam. Muziekbedrijf Universal Music Group herstelde met een plus van 1,5 procent wat van het koersverlies van vrijdag van bijna 9 procent, dat volgde op de verkoop van een deel van de aandelen.
In de MidKap vielen metalenspecialist AMG (plus 6,2 procent) en laadpalenmaker Alfen (plus 5,4 procent) op. Navigatiedienstverlener TomTom won ruim 7 procent bij de kleinere bedrijven.
De euro was 1,0924 dollar waard, tegen 1,0887 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent tot 67,42 dollar en Brentolie klom ook 0,5 procent, tot 70,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.
3 uur geledenPANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.
8 uur geleden