Europese beurzen zetten herstelrally voort
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen dinsdag verder vooruit. De hoop op herstel van de economie door de verdere versoepeling van de coronamaatregelen bleef zorgen voor optimisme bij beleggers. Berichten over een nieuw Duits stimuleringspakket boden eveneens steun aan de handel. Ook werd uitgekeken naar de extra steunmaatregelen die de Europese Centrale Bank (ECB) naar verwachting later deze week zal aankondigen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,4 procent hoger op 546,95 punten. De MidKap steeg 1,8 procent tot 746,89 punten. De beurzen in Londen en Parijs dikten tot 1,8 procent aan.
In Frankfurt maakte de DAX een inhaalslag na een lang weekeinde en kreeg er ruim 3 procent bij. De Duitse bondskanselier Angela Merkel voert overleg over een tweede stimuleringspakket van 50 tot 100 miljard euro om de grootste economie van Europa door de coronacrisis te loodsen.
URW
Unibail-Rodamco-Westfield was de grote winnaar in de AEX met een winst van 10,7 procent. De meeste winkelcentra van het winkelvastgoedconcern zijn inmiddels heropend na de versoepeling van de coronamaatregelen. Volgens het bedrijf hebben 65 van de 90 winkelcentra de deuren weer geopend, waaronder in Frankrijk en Los Angeles. Zorgtechnologiebedrijf Philips stond onderaan met een verlies van 0,8 procent.
In de MidKap prijkte PostNL bovenaan aan met een plus van bijna 10 procent. Het postbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met zijn pensioenfonds waarmee de vrije kasstroom van het bedrijf dit jaar met 100 miljoen euro zal verbeteren. Ook kreeg PostNL een koopadvies van Bank of America. Tankopslagbedrijf Vopak sloot de rij met een min van 0,6 procent.
Automakers
De automakers BMW en Daimler wonnen tot 9 procent in Frankfurt. Het nieuwe stimuleringspakket van de Duitse overheid bevat naar verluidt ook steun aan de autosector. Volkswagen klom 5,6 procent. De autobouwer is een samenwerking aangegaan op het gebied van de ontwikkeling van zelfrijdende auto's met de door branchegenoot Ford gesteunde start-up Argo AI.
Lufthansa steeg 5,7 procent. De raad van commissarissen van de luchtvaartmaatschappij heeft het steunpakket van 9 miljard euro van de Duitse regering goedgekeurd. De aandeelhouders van Lufthansa moeten nog instemmen met het reddingsplan.
De euro was 1,1176 dollar waard, tegen 1,1119 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 36,37 dollar. Brentolie werd 2,7 procent duurder op 39,36 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."
6 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.
7 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.
8 uur geleden