Europese beurzen voor hogere opening op drukke cijferdag
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen staan donderdag voor een hogere opening op opnieuw een vrij drukke cijferdag. Op de Amsterdamse beurs gaven onder meer dataleverancier RELX, verfmaker AkzoNobel, groothandelsbedrijf Sligro en sportscholenuitbater Basic-Fit een inkijkje in hoe de zaken gaan. In het buitenland opende onder meer het Zwitserse voedingsmiddelenbedrijf Nestlé de boeken.
RELX rekent op een snellere groei van de omzet en de winst dan de trend van de laatste jaren. Toenemend gebruik van data-analyse levert bijvoorbeeld kansen op en ook verkocht het bedrijf meer abonnementen op zijn wetenschappelijke tijdschriften en datadiensten. Zowel bij nieuwe abonnementen als verlengingen gaan de zaken goed.
AkzoNobel vergrootte de omzet. Het bedrijf verkocht minder verf, maar voerde de prijzen wel op, met 17 procent. Dat deed de verfproducent om de "ongekende kosteninflatie" het hoofd te bieden. Zo werden olie en chemicaliën fors duurder door de oorlog in Oekraïne. Ook andere grondstoffen worden al langer duurder.
Afbouwen coronamaatregelen
Sligro gaf aan dat de resultaten weer bijna op de niveaus zijn van voor corona. In de eerste drie maanden van het jaar had de groothandel nog deels last van coronalockdowns in Nederland en België. Ook de inflatie drukt de resultaten omdat het lastig is om alle gestegen kosten door te berekenen. De omzet van Sligro ging op jaarbasis met 43 procent vooruit, deels door hogere prijzen voor producten.
Sportschoolketen Basic-Fit profiteerde ook van het afbouwen van de coronamaatregelen. In het eerste kwartaal kwamen er per saldo 400.000 leden bij en Basic-Fit denkt in heel 2022 zelfs 1 miljoen sporters te kunnen verleiden lid te worden.
Neways
Fabrikant van elektrische componenten Neways meldde een sterke vraag naar zijn producten en een groeiend orderboek. De omzet steeg met een achtste ten opzichte van vorig jaar. Wel had het bedrijf last van ziekteverzuim door corona en griep.
Uitzender Randstad maakte bekend het Franse digitale uitzendplatform Side over te nemen. Dat bedrijf richt zich vooral op klanten in de handel, logistiek en diensten.
Nestlé
Nestlé liet weten te verwachten actie te moeten ondernemen om de gestegen kosten van grondstoffen te kunnen opvangen. Dat betekent dat zaken als KitKat-chocoladerepen en Wagner-pizza's vermoedelijk duurder worden.
Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder en kostte 103,42 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs tot 108,16 dollar per vat. De euro was 1,0895 dollar waard. Bij het slot van Wall Street een dag eerder was dat nog 1,0852 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
3 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
6 uur geleden