Europese beurzen voor hogere opening op drukke cijferdag
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen staan donderdag voor een hogere opening op opnieuw een vrij drukke cijferdag. Op de Amsterdamse beurs gaven onder meer dataleverancier RELX, verfmaker AkzoNobel, groothandelsbedrijf Sligro en sportscholenuitbater Basic-Fit een inkijkje in hoe de zaken gaan. In het buitenland opende onder meer het Zwitserse voedingsmiddelenbedrijf Nestlé de boeken.
RELX rekent op een snellere groei van de omzet en de winst dan de trend van de laatste jaren. Toenemend gebruik van data-analyse levert bijvoorbeeld kansen op en ook verkocht het bedrijf meer abonnementen op zijn wetenschappelijke tijdschriften en datadiensten. Zowel bij nieuwe abonnementen als verlengingen gaan de zaken goed.
AkzoNobel vergrootte de omzet. Het bedrijf verkocht minder verf, maar voerde de prijzen wel op, met 17 procent. Dat deed de verfproducent om de "ongekende kosteninflatie" het hoofd te bieden. Zo werden olie en chemicaliën fors duurder door de oorlog in Oekraïne. Ook andere grondstoffen worden al langer duurder.
Afbouwen coronamaatregelen
Sligro gaf aan dat de resultaten weer bijna op de niveaus zijn van voor corona. In de eerste drie maanden van het jaar had de groothandel nog deels last van coronalockdowns in Nederland en België. Ook de inflatie drukt de resultaten omdat het lastig is om alle gestegen kosten door te berekenen. De omzet van Sligro ging op jaarbasis met 43 procent vooruit, deels door hogere prijzen voor producten.
Sportschoolketen Basic-Fit profiteerde ook van het afbouwen van de coronamaatregelen. In het eerste kwartaal kwamen er per saldo 400.000 leden bij en Basic-Fit denkt in heel 2022 zelfs 1 miljoen sporters te kunnen verleiden lid te worden.
Neways
Fabrikant van elektrische componenten Neways meldde een sterke vraag naar zijn producten en een groeiend orderboek. De omzet steeg met een achtste ten opzichte van vorig jaar. Wel had het bedrijf last van ziekteverzuim door corona en griep.
Uitzender Randstad maakte bekend het Franse digitale uitzendplatform Side over te nemen. Dat bedrijf richt zich vooral op klanten in de handel, logistiek en diensten.
Nestlé
Nestlé liet weten te verwachten actie te moeten ondernemen om de gestegen kosten van grondstoffen te kunnen opvangen. Dat betekent dat zaken als KitKat-chocoladerepen en Wagner-pizza's vermoedelijk duurder worden.
Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder en kostte 103,42 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs tot 108,16 dollar per vat. De euro was 1,0895 dollar waard. Bij het slot van Wall Street een dag eerder was dat nog 1,0852 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
8 uur geleden