Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen veren op na verliesbeurt

Europese beurzen veren op na verliesbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen veerden donderdag op na de flinke verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven waren in trek, dankzij sterke resultaten van chipmaker TSMC. Beleggers keken uit naar de plannen in Europa om de coronamaatregelen voorzichtig te versoepelen. Daarnaast werd gewacht op de wekelijkse Amerikaanse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen, die later op de dag naar buiten komen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,1 procent in de plus op 496,33 punten. De MidKap steeg 1,7 procent tot 665,52 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,8 procent. Londen bleef achter met een min van 0,2 procent.

Chipmachinemaker ASML klom 5 procent bij de hoofdfondsen. De Taiwanese halfgeleiderfabrikant TSMC, die levert aan techgiganten als Apple en Huawei, heeft afgelopen kwartaal zijn winst bijna verdubbeld ondanks de coronacrisis. Het bedrijf is een belangrijke klant van ASML.

ASMI

Chiptoeleverancier ASMI (plus 8,5 procent) profiteerde ook van het positieve sectornieuws en ging aan kop in de AEX. In de MidKap stond branchegenoot Besi bovenaan met een winst van 11 procent. Chipbedrijf Dialog Semiconductor steeg 4 procent in Frankfurt en in Parijs won chipfabrikant STMicroelectronics 2,6 procent.

Olie- en gasconcern Shell sloot de rij in de hoofdindex met een min van 1,6 procent. Galapagos won 2,6 procent. Het biotechnologiebedrijf wil samen met zijn Poolse branchegenoot Ryvu nieuwe geneesmiddelen voor ontstekingsziekten ontdekken en ontwikkelen.

Vivoryon

Bij de kleinere bedrijven steeg Vivoryon 15 procent. Het biotechnologiebedrijf wil samen met het Fraunhofer Institute for Cell Therapy and Immunology onderzoek doen naar zogenaamde protease inhibitors, een soort medicijnen die bepaalde enzymen uitschakelen.

RoodMicrotec zakte 3 procent. Volgens de chiptoeleverancier heeft de coronacrisis in het eerste kwartaal een beperkte invloed gehad op de cijfers. Het bedrijf waagt zich echter niet aan voorspellingen voor de rest van het jaar.

EasyJet

In Londen steeg easyJet 3 procent. De Britse prijsvechter verklaarde in een handelsupdate over voldoende financiƫle middelen te beschikken om de vloot negen maanden lang aan de grond te kunnen houden vanwege de coronapandemie.

De euro was 1,0865 dollar waard, tegen 1,0916 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 20,16 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 28,32 dollar.

Meer uit Financieel

Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

49 minuten geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

1 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

1 uur geleden
Meer dan duizend gestrande reizigers hebben overnacht op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.

2 uur geleden
FT: Amerikaanse Chevron en Quantum bieden op activiteiten Lukoil

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.

2 uur geleden
Sky News: investeerder Advent achter overnamebod op InPost

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.

2 uur geleden
Bunq vraagt opnieuw Amerikaanse bankvergunning aan

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiƫle app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.

2 uur geleden