Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen tonen herstel na koersdreun

Europese beurzen tonen herstel na koersdreun

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hersteld van het forse verlies een dag eerder, toen de inval van Rusland in Oekraïne voor grote nervositeit op de handelsvloeren zorgde. Ook op andere Europese beurzen veerden de belangrijkste graadmeters weer op.

De oorlog in Oekraïne zal naar verwachting wel boven de markten blijven hangen. Maar tegelijkertijd verwerken beleggers de mededeling van Rusland bereid te zijn tot onderhandelingen in Minsk, hoewel dit niet tot een afname van het militaire geweld in Oekraïne lijkt te zorgen.

ArcelorMittal was van de hoofdfondsen de sterkste stijger met een winst van zo'n 10 procent. Een staalfabriek van het concern in India meldde meer te produceren voor defensiematerieel. Daarnaast zijn de prijzen voor metaal en ertsen door de oorlogssituatie ook gestegen, en het bedrijf heeft mijnbouwactiviteiten.

Universal Music Group

De AEX eindigde 2,7 procent hoger op 727,85 punten, waarmee het verlies van donderdag nagenoeg is goedgemaakt. Alleen muzieklabel Universal Music Group was de enige duidelijke verliezer met een min van 2 procent, alle andere hoofdfondsen eindigden hoger. De MidKap liet hetzelfde beeld zien met een winst van 3,4 procent tot 1028,37 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot zo'n 4 procent.

Ook de belangrijkste graadmeters van de beurs in Moskou gingen hard omhoog. De RTS won ruim 26 procent na een vrije val op donderdag. Bezien over de hele week staat de voor buitenlandse beleggers toonaangevende index voor de Russische beurs nog wel op verlies.

Boskalis

In de MidKap steeg baggeraar Boskalis 7,7 procent na een koopadvies van Jefferies. Speciaalchemiebedrijf Corbion daalde 1,4 procent na tegenvallende resultaten. Biotechnoloog Galapagos, die ook met cijfers kwam, klom 3,7 procent.

In Londen steeg Pearson meer dan 12 procent na goed ontvangen resultaten van de Britse uitgever. Ook gaat het bedrijf eigen aandelen inkopen. Herverzekeraar Swiss Re boekte afgelopen jaar minder winst dan verwacht en zakte ruim 4 procent in Zürich.

Olie

De olieprijzen zakten na de forse opmars een dag eerder. Brentolie werd 2,5 procent goedkoper op 96,21 dollar per vat en de prijs van Amerikaanse olie daalde 2,1 procent tot 90,88 dollar. De Verenigde Staten lijken de Russische oliebranche min of meer te sparen bij de sancties tegen het land. Ook willen de VS meer strategische oliereserves vrijgeven.

De euro was 1,1258 dollar waard, tegen 1,1137 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

37 minuten geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

3 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

4 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

5 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

6 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

6 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

9 uur geleden