Europese beurzen tonen herstel na koersdreun
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hersteld van het forse verlies een dag eerder, toen de inval van Rusland in Oekraïne voor grote nervositeit op de handelsvloeren zorgde. Ook op andere Europese beurzen veerden de belangrijkste graadmeters weer op.
De oorlog in Oekraïne zal naar verwachting wel boven de markten blijven hangen. Maar tegelijkertijd verwerken beleggers de mededeling van Rusland bereid te zijn tot onderhandelingen in Minsk, hoewel dit niet tot een afname van het militaire geweld in Oekraïne lijkt te zorgen.
ArcelorMittal was van de hoofdfondsen de sterkste stijger met een winst van zo'n 10 procent. Een staalfabriek van het concern in India meldde meer te produceren voor defensiematerieel. Daarnaast zijn de prijzen voor metaal en ertsen door de oorlogssituatie ook gestegen, en het bedrijf heeft mijnbouwactiviteiten.
Universal Music Group
De AEX eindigde 2,7 procent hoger op 727,85 punten, waarmee het verlies van donderdag nagenoeg is goedgemaakt. Alleen muzieklabel Universal Music Group was de enige duidelijke verliezer met een min van 2 procent, alle andere hoofdfondsen eindigden hoger. De MidKap liet hetzelfde beeld zien met een winst van 3,4 procent tot 1028,37 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot zo'n 4 procent.
Ook de belangrijkste graadmeters van de beurs in Moskou gingen hard omhoog. De RTS won ruim 26 procent na een vrije val op donderdag. Bezien over de hele week staat de voor buitenlandse beleggers toonaangevende index voor de Russische beurs nog wel op verlies.
Boskalis
In de MidKap steeg baggeraar Boskalis 7,7 procent na een koopadvies van Jefferies. Speciaalchemiebedrijf Corbion daalde 1,4 procent na tegenvallende resultaten. Biotechnoloog Galapagos, die ook met cijfers kwam, klom 3,7 procent.
In Londen steeg Pearson meer dan 12 procent na goed ontvangen resultaten van de Britse uitgever. Ook gaat het bedrijf eigen aandelen inkopen. Herverzekeraar Swiss Re boekte afgelopen jaar minder winst dan verwacht en zakte ruim 4 procent in Zürich.
Olie
De olieprijzen zakten na de forse opmars een dag eerder. Brentolie werd 2,5 procent goedkoper op 96,21 dollar per vat en de prijs van Amerikaanse olie daalde 2,1 procent tot 90,88 dollar. De Verenigde Staten lijken de Russische oliebranche min of meer te sparen bij de sancties tegen het land. Ook willen de VS meer strategische oliereserves vrijgeven.
De euro was 1,1258 dollar waard, tegen 1,1137 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.
2 uur geleden