Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen tonen herstel na koersdreun

Europese beurzen tonen herstel na koersdreun

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hersteld van het forse verlies een dag eerder, toen de inval van Rusland in Oekraïne voor grote nervositeit op de handelsvloeren zorgde. Ook op andere Europese beurzen veerden de belangrijkste graadmeters weer op.

De oorlog in Oekraïne zal naar verwachting wel boven de markten blijven hangen. Maar tegelijkertijd verwerken beleggers de mededeling van Rusland bereid te zijn tot onderhandelingen in Minsk, hoewel dit niet tot een afname van het militaire geweld in Oekraïne lijkt te zorgen.

ArcelorMittal was van de hoofdfondsen de sterkste stijger met een winst van zo'n 10 procent. Een staalfabriek van het concern in India meldde meer te produceren voor defensiematerieel. Daarnaast zijn de prijzen voor metaal en ertsen door de oorlogssituatie ook gestegen, en het bedrijf heeft mijnbouwactiviteiten.

Universal Music Group

De AEX eindigde 2,7 procent hoger op 727,85 punten, waarmee het verlies van donderdag nagenoeg is goedgemaakt. Alleen muzieklabel Universal Music Group was de enige duidelijke verliezer met een min van 2 procent, alle andere hoofdfondsen eindigden hoger. De MidKap liet hetzelfde beeld zien met een winst van 3,4 procent tot 1028,37 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot zo'n 4 procent.

Ook de belangrijkste graadmeters van de beurs in Moskou gingen hard omhoog. De RTS won ruim 26 procent na een vrije val op donderdag. Bezien over de hele week staat de voor buitenlandse beleggers toonaangevende index voor de Russische beurs nog wel op verlies.

Boskalis

In de MidKap steeg baggeraar Boskalis 7,7 procent na een koopadvies van Jefferies. Speciaalchemiebedrijf Corbion daalde 1,4 procent na tegenvallende resultaten. Biotechnoloog Galapagos, die ook met cijfers kwam, klom 3,7 procent.

In Londen steeg Pearson meer dan 12 procent na goed ontvangen resultaten van de Britse uitgever. Ook gaat het bedrijf eigen aandelen inkopen. Herverzekeraar Swiss Re boekte afgelopen jaar minder winst dan verwacht en zakte ruim 4 procent in Zürich.

Olie

De olieprijzen zakten na de forse opmars een dag eerder. Brentolie werd 2,5 procent goedkoper op 96,21 dollar per vat en de prijs van Amerikaanse olie daalde 2,1 procent tot 90,88 dollar. De Verenigde Staten lijken de Russische oliebranche min of meer te sparen bij de sancties tegen het land. Ook willen de VS meer strategische oliereserves vrijgeven.

De euro was 1,1258 dollar waard, tegen 1,1137 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

45 minuten geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

46 minuten geleden
Meer bezoekers voor MOTORbeurs in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.

48 minuten geleden
Chipmaker AMD fors hoger op Wall Street na megadeal met Meta

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.

1 uur geleden
VNO-NCW en MKB-Nederland: schulden te vaak kwijtgescholden

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.

2 uur geleden
14 miljoen pond boete voor Reddit om niet naleven leeftijdsregels

MANCHESTER (ANP/REUTERS) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Omgerekend gaat het om ongeveer 16 miljoen euro. Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.

2 uur geleden
Nederlandse chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen dollar op

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.

3 uur geleden