Europese beurzen tonen herstel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging woensdag licht vooruit. Ook de andere Europese beurzen toonden herstel na de verliesbeurt een dag eerder die werd veroorzaakt door een omzetwaarschuwing van iPhone-maker Apple. Op het Damrak vielen de resultaten van laadpalenfabrikant Alfen in goede aarde. Verzekeraar ASR en bodemonderzoeker Fugro werden lager gezet na publicatie van de jaarcijfers.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 628,61 punten. De MidKap klom ook 0,5 procent, tot 967,89 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,8 procent.
ASR (min 1 procent) sloot de rij in de AEX. De resultaten van de verzekeraar lieten volgens analisten van Citi een gemengd beeld zien. De aankondiging van een aandeleninkoopprogramma van 75 miljoen euro werd daarbij als positief bestempeld. Biotechnoloog Galapagos ging aan kop met een plus van 1,7 procent.
Esperite
In de MidKap leverde Fugro (min 3,8 procent) de openingswinst weer in. Volgens analisten van KBC Securities lagen de jaarcijfers van de bodemonderzoeker grotendeels in lijn met de verwachtingen. Alfen won 3 procent bij de kleinere bedrijven. De laadpalenmaker zag de omzet afgelopen jaar met 41 procent stijgen tot 143,2 miljoen euro. Voor dit jaar verwacht het bedrijf een omzet van tussen de 180 miljoen en 200 miljoen euro.
Op de lokale markt kelderde Esperite bijna 30 procent na een hervatting van de handel. De handel in de stamcelbank werd op 7 februari stilgelegd in afwachting van een persbericht. Het bedrijf bevestigde dat de Zwitserse autoriteiten een onderzoek zijn gestart naar CryoSave na klachten over het verlies van bloedmonsters.
Koersen
Deutsche Telekom steeg ruim 2 procent in Frankfurt. Het Duitse telecombedrijf boekte in 2019 zijn beste resultaten ooit. IAG klom 1,2 procent in Londen. Qatar Airways heeft zijn belang in het moederbedrijf van British Airways en Iberia vergroot tot 25,1 procent.
De euro was 1,0801 dollar waard tegen 1,0813 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent in prijs tot 52,51 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 58,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
1 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.
2 uur geleden