Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen tonen herstel

Europese beurzen tonen herstel

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen toonden vrijdag wat herstel na de recente verliesbeurten. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond het Amerikaans-Chinese handelsconflict in de gaten en verwerkten de uitspraken van Christine Lagarde, die haar eerste toespraak hield als de nieuwe president van de Europese Centrale Bank (ECB).

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de plus op 592,14 punten. De MidKap steeg 0,6 procent tot 879,44 punten. Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,2 procent. Londen kreeg er 1 procent bij.

Lagarde riep Europese overheden op meer uit te geven en te investeren om de groei aan te jagen. Daarmee houdt de Française dezelfde koers aan als haar voorganger Mario Draghi. Aan het handelsfront liet de Chinese president Xi Jinping weten dat China werk wil maken van de eerste fase van een handelsdeal met de Verenigde Staten, maar niet tot elke prijs een akkoord te willen sluiten.

Coty

Koploper in de AEX was staalmaker ArcelorMittal met een winst van 4,5 procent. Maaltijdbestelsite Takeaway sloot de rij met een verlies van meer dan 1 procent.

Unilever won 0,1 procent. Volgens persbureau Reuters azen de levensmiddelenbedrijven Unilever, Henkel, Colgate-Palmolive en meerdere investeringsmaatschappijen op een overname van schoonheids- en haarverzorgingsmerken van het Amerikaanse cosmeticabedrijf Coty. Het Duitse Henkel verloor in Frankfurt 0,5 procent.

In de MidKap waren bouwer BAM en luchtvaartcombinatie Air France-KLM de sterkst stijgers met plussen van 2,7 procent. Chipbedrijf Besi voerde de schaarse dalers aan met een min van 1 procent.

Kendrion

Kendrion verloor 1,2 procent bij de kleinere bedrijven. De leverancier van elektromagnetische componenten haalde 31,1 miljoen euro op met een claimemissie. Het geld wordt gebruikt voor de overname van INTORQ ter waarde van 80 miljoen euro. Kendrion plaatste bijna 1,6 miljoen nieuwe aandelen bij bestaande aandeelhouders, voor een prijs van 19,50 euro per stuk.

De euro noteerde op 1,1057 dollar tegen 1,1066 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 58,33 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 63,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ECB moet waakzaam blijven voor inflatieschokken, zegt Knot

DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.

1 uur geleden
Brentolie kost weer minder dan 100 dollar per vat

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.

2 uur geleden
Ahold grote winnaar in AEX, groene energie in de plus na midterms

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.

2 uur geleden
BBC: Russische groepen claimen vriezerhack, experts sceptisch

LONDEN (ANP) - Twee Russische hackgroepen beweren te hebben samengewerkt aan de reeks hacks op diepvriezers die Europese supermarkten hebben getroffen, meldt de BBC. Noname057(16) en Z-Pentest Alliance eisten de verantwoordelijkheid op via berichtenservice Telegram, maar hun berichten zijn inmiddels verwijderd. Ook worden de beweringen met de nodige scepsis ontvangen door experts.

3 uur geleden
Positieve stemming op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.

4 uur geleden
ABN AMRO wint rechtszaak bij EU-hof over bijdragen aan noodfonds

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarbij is de Nederlandse bank gedeeltelijk in het gelijk gesteld. Hiermee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.

6 uur geleden
Tekort aan chauffeurs remt groei Uber, wel fors meer winst

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.

7 uur geleden