Europese beurzen sluiten met winsten
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten geëindigd. Beleggers trokken zich onder meer op aan de groene koersenborden op Wall Street, waar beleggers enthousiast reageerden op de overwinning van Joe Biden in de Democratische voorverkiezingen in zeker negen van de veertien staten tijdens Super Tuesday. Daarnaast bleven de ogen gericht op de verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus en opmerkingen van centrale banken over de aanpak van de economische gevolgen.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 1,4 procent hoger op 557,73 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 861,38 punten. Parijs, Frankfurt en Londen dikten tot 1,4 procent aan. De beurs in Milaan steeg 0,9 procent. Dinsdag had de verrassende renteverlaging van de Federal Reserve (Fed) de markten nog niet weten te kalmeren.
Sterkste stijger in de AEX was supermarktconcern Ahold Delhaize met een winst van 4,8 procent. Prosus won 2,8 procent. De techinvesteerder stapt via een samenwerkingsverband in Grupo ZAP, eigenaar van verschillende sites en databases voor de vastgoedmarkt. OLX Brazil, waarin de techinvesteerder een belang van 50 procent heeft, koopt het bedrijf voor omgerekend 57,5 miljoen euro. Industrieel toeleverancier Aalberts sloot de rij met een min van 5 procent.
Air France-KLM
Bij de middelgrote bedrijven ging Air France-KLM ruim 4 procent omlaag. De luchtvaartsector staat al langer onder druk door het coronavirus. Arcadis zakte daarnaast 1,5 procent. Financieel topvrouw Sarah Kuijlaars legt haar functie per direct neer bij het ingenieurs- en adviesbureau. Ze vertrekt om persoonlijke redenen. Op de lokale markt daalde Ctac ruim 4 procent. De automatiseerder neemt een belang van 75 procent in Oliver IT, een specialist in integratie en softwareontwikkeling.
Verder zakte Dialog Semiconductor een fractie in Frankfurt na het openen van de boeken. De in het Verenigd Koninkrijk gevestigde chipontwikkelaar stelde de gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus in zijn resultaten te voelen. De virusuitbraak in China verstoorde de productie en de vraag naar de chips van het bedrijf.
De euro was 1,1126 dollar waard tegen 1,1174 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte een fractie tot 47,18 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 51,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
8 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
1 dag geleden