Europese beurzen sluiten met verliezen
AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten de belangrijkste graadmeters in het rood. Zorgen om de economische gevolgen van het nieuwe coronavirus staken opnieuw de kop op. Boskalis was een opvallende winnaar na de publicatie van zijn jaarcijfers.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,9 procent lager op 552,54 punten. De MidKap daalde 2,5 procent tot 839,49 punten. Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,9 procent. Milaan eindigde 1,8 procent lager.
In Nederland is het aantal vastgestelde coronabesmettingen ruim verdubbeld van 38 naar 82, maakte het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) bekend. Ook in andere Europese landen verspreidt het virus zich snel. Italië wil met een pakket van miljarden euro's de economische pijn verzachten en heeft de Europese Unie gevraagd om coulance met de begrotingsregels.
Luchtvaartmaatschappijen
Luchtvaartmaatschappijen kregen het opnieuw zwaar te verduren op de beurzen. Air France-KLM was in de Amsterdamse MidKap de grootste verliezer met een min van 11,3 procent. Concurrent Lufthansa zakte 3,7 procent in Frankfurt. Volgens de internationale brancheorganisatie IATA kost de virusuitbraak Europese luchtvaartbedrijven dit jaar tot bijna 44 miljard dollar aan omzet.
Boskalis (plus 5,4 procent) was een van de weinige stijgers bij de middelgrote bedrijven. Het bedrijfsresultaat van de baggeraar viel in 2019 beter uit dan het bedrijf zelf had verwacht. Ook ziet het marktbeeld voor 2020 er volgens het bedrijf gunstig uit.
Prosus
In de AEX was techinvesteerder Prosus de sterkste stijger met een winst van 1,1 procent. Staalbedrijf ArcelorMittal sloot de rij met een verlies van 6,5 procent. In Frankfurt raakte de Duitse bandenfabrikant Continental ruim 12 procent kwijt na tegenvallende resultaten.
De euro was 1,1198 dollar waard tegen 1,1126 dollar een dag eerder. Op de oliemarkt werd het nieuws gewogen dat OPEC-landen hun olieproductie verder willen terugschroeven. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 46,59 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 50,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.
20 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dat de inflatie in Nederland in de komende tijd verder oploopt, na de relatief milde stijging van de consumentenprijzen in maart. Volgens ING-econoom Marcel Klok verhult de lichte stijging waarschijnlijk "wat ons nog te wachten staat", aangezien de hogere energieprijzen nog niet volledig zijn doorgevoerd.
25 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.
2 uur geleden