Europese beurzen sluiten met verliezen
AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten de belangrijkste graadmeters in het rood. Zorgen om de economische gevolgen van het nieuwe coronavirus staken opnieuw de kop op. Boskalis was een opvallende winnaar na de publicatie van zijn jaarcijfers.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,9 procent lager op 552,54 punten. De MidKap daalde 2,5 procent tot 839,49 punten. Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,9 procent. Milaan eindigde 1,8 procent lager.
In Nederland is het aantal vastgestelde coronabesmettingen ruim verdubbeld van 38 naar 82, maakte het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) bekend. Ook in andere Europese landen verspreidt het virus zich snel. Italië wil met een pakket van miljarden euro's de economische pijn verzachten en heeft de Europese Unie gevraagd om coulance met de begrotingsregels.
Luchtvaartmaatschappijen
Luchtvaartmaatschappijen kregen het opnieuw zwaar te verduren op de beurzen. Air France-KLM was in de Amsterdamse MidKap de grootste verliezer met een min van 11,3 procent. Concurrent Lufthansa zakte 3,7 procent in Frankfurt. Volgens de internationale brancheorganisatie IATA kost de virusuitbraak Europese luchtvaartbedrijven dit jaar tot bijna 44 miljard dollar aan omzet.
Boskalis (plus 5,4 procent) was een van de weinige stijgers bij de middelgrote bedrijven. Het bedrijfsresultaat van de baggeraar viel in 2019 beter uit dan het bedrijf zelf had verwacht. Ook ziet het marktbeeld voor 2020 er volgens het bedrijf gunstig uit.
Prosus
In de AEX was techinvesteerder Prosus de sterkste stijger met een winst van 1,1 procent. Staalbedrijf ArcelorMittal sloot de rij met een verlies van 6,5 procent. In Frankfurt raakte de Duitse bandenfabrikant Continental ruim 12 procent kwijt na tegenvallende resultaten.
De euro was 1,1198 dollar waard tegen 1,1126 dollar een dag eerder. Op de oliemarkt werd het nieuws gewogen dat OPEC-landen hun olieproductie verder willen terugschroeven. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 46,59 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 50,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
49 minuten geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
9 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
11 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
13 uur geleden