Europese beurzen sluiten fors hoger
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag fors hoger geëindigd. Ook elders in Europa tekenden de beurzen fikse winsten op, nu extra stimuleringsmaatregelen van de Federal Reserve tegen de coronacrisis het sentiment steunen. Daarnaast was er hoopvol nieuws over een relatief goedkope ontstekingsremmer die bij ernstig zieke patiënten met Covid-19 helpt.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 3,3 procent hoger op 560,01. De MidKap steeg 2,8 procent tot 756,37 punten. Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 3,4 procent.
Onderzoekers aan de universiteit van Oxford meldden dat het medicijn dexamethason de overlevingskansen van ernstig zieke coronapatiënten verbetert. Vanuit de Britse politiek wordt dit gezien als belangrijk onderzoeksresultaat in de strijd tegen de pandemie.
ABN AMRO
Alle 25 AEX-bedrijven gingen vooruit. ABN AMRO voerde de hoofdfondsen aan met een winst van 7,2 procent, terwijl ook andere financieel dienstverleners als ING, Aegon en ASR duidelijk hoger eindigden.
In de MidKap was Signify de grootste winnaar met een plus van 6,1 procent. Het bedrijf meldde positieve onderzoeksresultaten in tests met zijn UV-lampen tegen het nieuwe coronavirus. Beursintermediair Flow Traders stond bij de schaarse verliezers met een min van 0,8 procent
Bouwbedrijven
Bij vastgoedfonds NSI werd een eerdere winst omgebogen in een verlies van 0,6 procent. Het fonds heeft in het lopende kwartaal al een groot deel van zijn huurinkomsten binnengehaald. De huurders in de retailsector hebben volgens het bedrijf de meeste moeite om te voldoen aan hun betalingsverplichtingen.
De Europese bouwbedrijven waren in trek na het nieuws dat de Amerikaanse regering omgerekend zo'n 900 miljard euro aan financiering voor infrastructuur wil vrijmaken. In Amsterdam won BAM 4,9 procent terwijl staalfabrikant ArcelorMittal 6,9 procent won.
De euro was 1,1257 dollar waard, tegen 1,1271 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse werd 0,8 procent duurder op 37,40 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 40,19.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.
3 uur geleden