Europese beurzen sluiten fors hoger
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag fors hoger geëindigd. Ook elders in Europa tekenden de beurzen fikse winsten op, nu extra stimuleringsmaatregelen van de Federal Reserve tegen de coronacrisis het sentiment steunen. Daarnaast was er hoopvol nieuws over een relatief goedkope ontstekingsremmer die bij ernstig zieke patiënten met Covid-19 helpt.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 3,3 procent hoger op 560,01. De MidKap steeg 2,8 procent tot 756,37 punten. Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 3,4 procent.
Onderzoekers aan de universiteit van Oxford meldden dat het medicijn dexamethason de overlevingskansen van ernstig zieke coronapatiënten verbetert. Vanuit de Britse politiek wordt dit gezien als belangrijk onderzoeksresultaat in de strijd tegen de pandemie.
ABN AMRO
Alle 25 AEX-bedrijven gingen vooruit. ABN AMRO voerde de hoofdfondsen aan met een winst van 7,2 procent, terwijl ook andere financieel dienstverleners als ING, Aegon en ASR duidelijk hoger eindigden.
In de MidKap was Signify de grootste winnaar met een plus van 6,1 procent. Het bedrijf meldde positieve onderzoeksresultaten in tests met zijn UV-lampen tegen het nieuwe coronavirus. Beursintermediair Flow Traders stond bij de schaarse verliezers met een min van 0,8 procent
Bouwbedrijven
Bij vastgoedfonds NSI werd een eerdere winst omgebogen in een verlies van 0,6 procent. Het fonds heeft in het lopende kwartaal al een groot deel van zijn huurinkomsten binnengehaald. De huurders in de retailsector hebben volgens het bedrijf de meeste moeite om te voldoen aan hun betalingsverplichtingen.
De Europese bouwbedrijven waren in trek na het nieuws dat de Amerikaanse regering omgerekend zo'n 900 miljard euro aan financiering voor infrastructuur wil vrijmaken. In Amsterdam won BAM 4,9 procent terwijl staalfabrikant ArcelorMittal 6,9 procent won.
De euro was 1,1257 dollar waard, tegen 1,1271 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse werd 0,8 procent duurder op 37,40 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 40,19.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
13 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
15 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden