Europese beurzen sluiten fors hoger
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag fors hoger geëindigd. Ook elders in Europa tekenden de beurzen fikse winsten op, nu extra stimuleringsmaatregelen van de Federal Reserve tegen de coronacrisis het sentiment steunen. Daarnaast was er hoopvol nieuws over een relatief goedkope ontstekingsremmer die bij ernstig zieke patiënten met Covid-19 helpt.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 3,3 procent hoger op 560,01. De MidKap steeg 2,8 procent tot 756,37 punten. Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 3,4 procent.
Onderzoekers aan de universiteit van Oxford meldden dat het medicijn dexamethason de overlevingskansen van ernstig zieke coronapatiënten verbetert. Vanuit de Britse politiek wordt dit gezien als belangrijk onderzoeksresultaat in de strijd tegen de pandemie.
ABN AMRO
Alle 25 AEX-bedrijven gingen vooruit. ABN AMRO voerde de hoofdfondsen aan met een winst van 7,2 procent, terwijl ook andere financieel dienstverleners als ING, Aegon en ASR duidelijk hoger eindigden.
In de MidKap was Signify de grootste winnaar met een plus van 6,1 procent. Het bedrijf meldde positieve onderzoeksresultaten in tests met zijn UV-lampen tegen het nieuwe coronavirus. Beursintermediair Flow Traders stond bij de schaarse verliezers met een min van 0,8 procent
Bouwbedrijven
Bij vastgoedfonds NSI werd een eerdere winst omgebogen in een verlies van 0,6 procent. Het fonds heeft in het lopende kwartaal al een groot deel van zijn huurinkomsten binnengehaald. De huurders in de retailsector hebben volgens het bedrijf de meeste moeite om te voldoen aan hun betalingsverplichtingen.
De Europese bouwbedrijven waren in trek na het nieuws dat de Amerikaanse regering omgerekend zo'n 900 miljard euro aan financiering voor infrastructuur wil vrijmaken. In Amsterdam won BAM 4,9 procent terwijl staalfabrikant ArcelorMittal 6,9 procent won.
De euro was 1,1257 dollar waard, tegen 1,1271 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse werd 0,8 procent duurder op 37,40 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 40,19.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
47 minuten geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
5 uur geleden