Europese beurzen schommelen rond records, Londen gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen schommelden maandag rond de recente recordstanden. Beleggers deden het rustig aan bij gebrek aan richtinggevend nieuws. Het halfjaarcijferseizoen is achter de rug en de belangrijke financiële markt in Londen is de hele dag gesloten. Er werd dan ook vooral uitgekeken naar de Europese inflatie en de Amerikaanse banengroei, die later in de week op het programma staan.
De nieuwe slotrecords op Wall Street van afgelopen vrijdag, die volgden op toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, boden enige steun aan de handel. Powell verklaarde dat geleidelijk kan worden begonnen met het afbouwen van de coronasteun. Een door beleggers gevreesde renteverhoging lijkt echter nog ver weg. Volgens Powell herstelt de grootste economie ter wereld sterk van de coronacrisis, maar moet nog meer vooruitgang worden geboekt op de arbeidsmarkt.
De AEX-index op Beursplein 5 scherpte het record van vrijdag verder aan en noteerde rond het middaguur 0,3 procent hoger op 789,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1102,05 punten. De DAX in Frankfurt steeg 0,3 procent en de Franse CAC40-index won 0,1 procent.
Chipsbedrijven
De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML stonden opnieuw in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 1,8 procent. Verzekeraar ASR (min 1,9 procent) noteerde ex dividend en techinvesteerder Prosus verloor 1,4 procent.
Just Eat Takeaway toonde wat herstel en won 0,7 procent. De maaltijdbezorger zakte vrijdag 7,5 procent na het besluit van New York om de beperkingen van de vergoedingen die maaltijdbezorgers aan restaurants in de stad kunnen vragen permanent te maken. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl is in New York actief met het onlangs overgenomen Grubhub.
Aperam
In de MidKap gingen roestvrijstaalmaker Aperam, tankopslagbedrijf Vopak en maritiem dienstverlener SBM Offshore aan kop met plussen van meer dan 1 procent. Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties sloot de rij met een min van 1,7 procent. Alfen daalde 1,2 procent. De laadpalenfabrikant verloor vrijdag al dik 6 procent na publicatie van de resultaten.
Op de oliemarkt hielden handelaren de orkaan Ida in de gaten. Veel booreilanden in de Golf van Mexico zijn ontruimd en een groot deel van de olie- en gasproductie in de regio is stilgelegd. Ook vergadert oliekartel OPEC deze week weer. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 68,04 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 72,33 dollar per vat. De euro was 1,1796 dollar waard, tegen 1,1786 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
9 uur geleden