Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen schommelen rond records, Londen gesloten

Europese beurzen schommelen rond records, Londen gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen schommelden maandag rond de recente recordstanden. Beleggers deden het rustig aan bij gebrek aan richtinggevend nieuws. Het halfjaarcijferseizoen is achter de rug en de belangrijke financiƫle markt in Londen is de hele dag gesloten. Er werd dan ook vooral uitgekeken naar de Europese inflatie en de Amerikaanse banengroei, die later in de week op het programma staan.

De nieuwe slotrecords op Wall Street van afgelopen vrijdag, die volgden op toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, boden enige steun aan de handel. Powell verklaarde dat geleidelijk kan worden begonnen met het afbouwen van de coronasteun. Een door beleggers gevreesde renteverhoging lijkt echter nog ver weg. Volgens Powell herstelt de grootste economie ter wereld sterk van de coronacrisis, maar moet nog meer vooruitgang worden geboekt op de arbeidsmarkt.

De AEX-index op Beursplein 5 scherpte het record van vrijdag verder aan en noteerde rond het middaguur 0,3 procent hoger op 789,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1102,05 punten. De DAX in Frankfurt steeg 0,3 procent en de Franse CAC40-index won 0,1 procent.

Chipsbedrijven

De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML stonden opnieuw in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 1,8 procent. Verzekeraar ASR (min 1,9 procent) noteerde ex dividend en techinvesteerder Prosus verloor 1,4 procent.

Just Eat Takeaway toonde wat herstel en won 0,7 procent. De maaltijdbezorger zakte vrijdag 7,5 procent na het besluit van New York om de beperkingen van de vergoedingen die maaltijdbezorgers aan restaurants in de stad kunnen vragen permanent te maken. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl is in New York actief met het onlangs overgenomen Grubhub.

Aperam

In de MidKap gingen roestvrijstaalmaker Aperam, tankopslagbedrijf Vopak en maritiem dienstverlener SBM Offshore aan kop met plussen van meer dan 1 procent. Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties sloot de rij met een min van 1,7 procent. Alfen daalde 1,2 procent. De laadpalenfabrikant verloor vrijdag al dik 6 procent na publicatie van de resultaten.

Op de oliemarkt hielden handelaren de orkaan Ida in de gaten. Veel booreilanden in de Golf van Mexico zijn ontruimd en een groot deel van de olie- en gasproductie in de regio is stilgelegd. Ook vergadert oliekartel OPEC deze week weer. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 68,04 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 72,33 dollar per vat. De euro was 1,1796 dollar waard, tegen 1,1786 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israƫlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

6 minuten geleden
Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

1 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

18 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

19 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

21 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

22 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

1 dag geleden