Europese beurzen schommelen rond records, Londen gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen schommelden maandag rond de recente recordstanden. Beleggers deden het rustig aan bij gebrek aan richtinggevend nieuws. Het halfjaarcijferseizoen is achter de rug en de belangrijke financiƫle markt in Londen is de hele dag gesloten. Er werd dan ook vooral uitgekeken naar de Europese inflatie en de Amerikaanse banengroei, die later in de week op het programma staan.
De nieuwe slotrecords op Wall Street van afgelopen vrijdag, die volgden op toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, boden enige steun aan de handel. Powell verklaarde dat geleidelijk kan worden begonnen met het afbouwen van de coronasteun. Een door beleggers gevreesde renteverhoging lijkt echter nog ver weg. Volgens Powell herstelt de grootste economie ter wereld sterk van de coronacrisis, maar moet nog meer vooruitgang worden geboekt op de arbeidsmarkt.
De AEX-index op Beursplein 5 scherpte het record van vrijdag verder aan en noteerde rond het middaguur 0,3 procent hoger op 789,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1102,05 punten. De DAX in Frankfurt steeg 0,3 procent en de Franse CAC40-index won 0,1 procent.
Chipsbedrijven
De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML stonden opnieuw in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 1,8 procent. Verzekeraar ASR (min 1,9 procent) noteerde ex dividend en techinvesteerder Prosus verloor 1,4 procent.
Just Eat Takeaway toonde wat herstel en won 0,7 procent. De maaltijdbezorger zakte vrijdag 7,5 procent na het besluit van New York om de beperkingen van de vergoedingen die maaltijdbezorgers aan restaurants in de stad kunnen vragen permanent te maken. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl is in New York actief met het onlangs overgenomen Grubhub.
Aperam
In de MidKap gingen roestvrijstaalmaker Aperam, tankopslagbedrijf Vopak en maritiem dienstverlener SBM Offshore aan kop met plussen van meer dan 1 procent. Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties sloot de rij met een min van 1,7 procent. Alfen daalde 1,2 procent. De laadpalenfabrikant verloor vrijdag al dik 6 procent na publicatie van de resultaten.
Op de oliemarkt hielden handelaren de orkaan Ida in de gaten. Veel booreilanden in de Golf van Mexico zijn ontruimd en een groot deel van de olie- en gasproductie in de regio is stilgelegd. Ook vergadert oliekartel OPEC deze week weer. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 68,04 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 72,33 dollar per vat. De euro was 1,1796 dollar waard, tegen 1,1786 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
6 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
7 uur geleden