Europese beurzen reageren op China en Duitse winkelverkopen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen reageren woensdag op cijfers over de Chinese industrie en de winkelverkopen in Duitsland. Daarbij lijken de beursgraadmeters wat hoger te gaan openen. De bedrijvigheid in de Chinese industrie liet afgelopen maand opnieuw krimp zien, maar die was wel minder sterk dan in april.
In Duitsland daalde de omzet van de detailhandel in april met meer dan 5 procent, onder meer door hoge inflatie en economische onzekerheid. Economen hadden op een afname van 0,5 procent gerekend. Sinds februari 2021 was de omzet van de Duitse detailhandel niet zo laag.
In de loop van de handelsdag komen er ook nog cijfers over de bedrijvigheid in de Europese industrie naar buiten, waaronder die van Nederland. Verder komen er gegevens over de werkloosheid van de eurozone in april.
Automatiseren
Bij de bedrijven kan navigatiedienstverlener TomTom op aandacht rekenen. Die onderneming ontslaat 500 mensen bij het onderdeel dat kaarten maakt. Dat komt neer op ongeveer een tiende van al het personeel van het bedrijf. De afgelopen tijd heeft TomTom flink geïnvesteerd in een nieuwe manier van kaarten maken en daarbij gebeurt meer geautomatiseerd. Dat moet TomTom hogere winstmarges opleveren.
In het buitenland staat Deutsche Bank in de belangstelling. Topman Asoka Wöhrmann van vermogensbeheertak DWS is opgestapt nadat de Duitse justitie dinsdag een inval had gedaan. DWS wordt beschuldigd van 'greenwashing', waarbij investeringen groener of duurzamer worden voorgedaan dan ze daadwerkelijk zijn.
De Britse bank HSBC gaat ruim 400 miljoen euro in zijn Chinese activiteiten investeren tot en met 2025. Topman Noel Quinn liet aan het Chinese staatspersbureau Xinhua weten weliswaar uitdagingen te zien in China, maar ook veel kansen. HSBC, dat staat voor Hongkong and Shanghai Banking Corporation, is van oudsher sterk vertegenwoordigd in Azië.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
18 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
20 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
22 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
1 dag geleden