Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen overwegend met winsten gesloten

Europese beurzen overwegend met winsten gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag overwegend hoger gesloten. Alleen de Amsterdamse AEX-index sloot met een klein verlies. In plaats van de bestorming van het Capitool in Washington door Trump-aanhangers, ging de aandacht van beleggers meer uit naar de ruimere Amerikaanse steunpakketten die in het verschiet liggen.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent lager op 637,41 punten. De MidKap won juist 1,3 procent tot 968,36 punten, onder aanvoering van apothekersbedrijf Fagron (plus 8,7 procent). De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 0,7 procent.

In het Amerikaanse Congres heeft vicepresident Mike Pence officieel bekrachtigd dat de Democraat Joe Biden de verkiezingen heeft gewonnen. De zitting werd uren onderbroken doordat Trump-aanhangers het gebouw van het Congres bestormden. De overwinning van de Democraten in de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in Georgia gaf beleggers echter moed. De Democratische partij controleert daarmee ook de Senaat. Daardoor kan de aanstaande president van de VS gemakkelijker stimuleringsmaatregelen invoeren die 's werelds grootste economie moeten stutten.

Hoofdfondsen

Bij de Amsterdamse hoofdfondsen zaten de banken ABN AMRO en ING en verzekeraar Aegon bij de sterkste stijgers met winsten tot 3,6 procent. Financieel dienstverleners worden vaak gerekend tot de aandelen die sterk meebewegen met economische schommelingen. Prosus eindigde onderaan met een verlies van 5,5 procent. De techinvesteerder heeft een groot belang in het Chinese Tencent, dat op een Amerikaanse zwarte lijst dreigt te belanden.

Bayer klom 1,7 procent in Frankfurt. Het Duitse chemie- en farmacieconcern gaat samenwerken met CureVac (plus 14 procent) voor de verdere ontwikkeling van het coronavaccin van het biotechbedrijf. Ryanair zakte 1,1 procent in Dublin. De Ierse budgetvlieger verwacht minder passagiers te vervoeren door de nieuwe lockdowns.

De euro was 1,2268 dollar waard, tegen 1,2290 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 50,87 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 54,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gasunie voorziet hogere gasprijzen door aanvallen Iran

GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.

21 minuten geleden
Grote scheepvaartconcerns mijden ook Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Azië weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.

38 minuten geleden
Bitcoin herstelt in waarde na koersschok door aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.

1 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

2 uur geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

3 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

3 uur geleden
Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

4 uur geleden