Europese beurzen overwegend met winsten gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag overwegend hoger gesloten. Alleen de Amsterdamse AEX-index sloot met een klein verlies. In plaats van de bestorming van het Capitool in Washington door Trump-aanhangers, ging de aandacht van beleggers meer uit naar de ruimere Amerikaanse steunpakketten die in het verschiet liggen.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent lager op 637,41 punten. De MidKap won juist 1,3 procent tot 968,36 punten, onder aanvoering van apothekersbedrijf Fagron (plus 8,7 procent). De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 0,7 procent.
In het Amerikaanse Congres heeft vicepresident Mike Pence officieel bekrachtigd dat de Democraat Joe Biden de verkiezingen heeft gewonnen. De zitting werd uren onderbroken doordat Trump-aanhangers het gebouw van het Congres bestormden. De overwinning van de Democraten in de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in Georgia gaf beleggers echter moed. De Democratische partij controleert daarmee ook de Senaat. Daardoor kan de aanstaande president van de VS gemakkelijker stimuleringsmaatregelen invoeren die 's werelds grootste economie moeten stutten.
Hoofdfondsen
Bij de Amsterdamse hoofdfondsen zaten de banken ABN AMRO en ING en verzekeraar Aegon bij de sterkste stijgers met winsten tot 3,6 procent. Financieel dienstverleners worden vaak gerekend tot de aandelen die sterk meebewegen met economische schommelingen. Prosus eindigde onderaan met een verlies van 5,5 procent. De techinvesteerder heeft een groot belang in het Chinese Tencent, dat op een Amerikaanse zwarte lijst dreigt te belanden.
Bayer klom 1,7 procent in Frankfurt. Het Duitse chemie- en farmacieconcern gaat samenwerken met CureVac (plus 14 procent) voor de verdere ontwikkeling van het coronavaccin van het biotechbedrijf. Ryanair zakte 1,1 procent in Dublin. De Ierse budgetvlieger verwacht minder passagiers te vervoeren door de nieuwe lockdowns.
De euro was 1,2268 dollar waard, tegen 1,2290 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 50,87 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 54,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
37 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
40 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
2 uur geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
2 uur geleden