Europese beurzen overwegend hoger door optimisme over China
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend hoger aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden op een minder sterke krimp van de bedrijvigheid van de Chinese industrie. In Shanghai zijn versoepelingen doorgevoerd waardoor de problemen minder groot moeten worden.
In Duitsland daalde de omzet van de detailhandel in april met meer dan 5 procent, meldde het Duitse statistiekbureau Destatis. Dat kwam onder meer door hoge inflatie en economische onzekerheid.
De AEX-index stond kort na het begin van de handelsdag 0,1 procent lager op 712,26 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 1015,32 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen dikten tot 0,4 procent aan.
Spaarrekening
Bij de grote bedrijven steeg ING 0,4 procent. Branchegenoten SNS en Regiobank gaan klanten die alleen een spaarrekening hebben daarvoor laten betalen. Ook ABN AMRO (plus 0,6 procent) gaat dat doen. Grootste daler in de AEX is maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (min 2,8 procent).
AkzoNobel steeg 0,6 procent. Het verfbedrijf neemt de Afrikaanse activiteiten van de Japanse branchegenoot Kansai Paint over. Daarmee vergroot AkzoNobel zijn aanwezigheid in zuidelijk en Oost-Afrika. De aankoop zorgt voor zo'n 280 miljoen euro extra omzet voor het verfbedrijf.
TomTom
Investeerder HAL heeft zijn belang in Floramedia verkocht aan het Canadese CCL voor 40 miljoen euro. Dat leverde HAL een boekwinst van ongeveer 30 miljoen euro op. Het aandeel van de investeerder dikte 0,2 procent aan.
Navigatiedienstverlener TomTom (plus 1,4 procent) ontslaat 500 mensen bij het onderdeel dat kaarten maakt. Dat komt neer op ongeveer een tiende van al het personeel van het bedrijf. De afgelopen tijd heeft TomTom flink geïnvesteerd in een nieuwe manier van kaarten maken en daarbij gebeurt meer geautomatiseerd.
Deutsche Bank
In het buitenland staat Deutsche Bank (plus 0,7 procent) in de belangstelling. Topman Asoka Wöhrmann van vermogensbeheertak DWS is opgestapt nadat de Duitse justitie dinsdag een inval had gedaan. DWS wordt beschuldigd van 'greenwashing', waarbij investeringen groener of duurzamer worden voorgedaan dan ze daadwerkelijk zijn.
De euro was 1,0723 dollar waard tegen 1,0733 dollar bij het slot van de handel op Wall Street een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 116,28 dollar. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs naar 117,15 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
1 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
1 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
3 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
5 uur geleden