Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen overwegend hoger door optimisme over China

Europese beurzen overwegend hoger door optimisme over China

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend hoger aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden op een minder sterke krimp van de bedrijvigheid van de Chinese industrie. In Shanghai zijn versoepelingen doorgevoerd waardoor de problemen minder groot moeten worden.

In Duitsland daalde de omzet van de detailhandel in april met meer dan 5 procent, meldde het Duitse statistiekbureau Destatis. Dat kwam onder meer door hoge inflatie en economische onzekerheid.

De AEX-index stond kort na het begin van de handelsdag 0,1 procent lager op 712,26 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 1015,32 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen dikten tot 0,4 procent aan.

Spaarrekening

Bij de grote bedrijven steeg ING 0,4 procent. Branchegenoten SNS en Regiobank gaan klanten die alleen een spaarrekening hebben daarvoor laten betalen. Ook ABN AMRO (plus 0,6 procent) gaat dat doen. Grootste daler in de AEX is maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (min 2,8 procent).

AkzoNobel steeg 0,6 procent. Het verfbedrijf neemt de Afrikaanse activiteiten van de Japanse branchegenoot Kansai Paint over. Daarmee vergroot AkzoNobel zijn aanwezigheid in zuidelijk en Oost-Afrika. De aankoop zorgt voor zo'n 280 miljoen euro extra omzet voor het verfbedrijf.

TomTom

Investeerder HAL heeft zijn belang in Floramedia verkocht aan het Canadese CCL voor 40 miljoen euro. Dat leverde HAL een boekwinst van ongeveer 30 miljoen euro op. Het aandeel van de investeerder dikte 0,2 procent aan.

Navigatiedienstverlener TomTom (plus 1,4 procent) ontslaat 500 mensen bij het onderdeel dat kaarten maakt. Dat komt neer op ongeveer een tiende van al het personeel van het bedrijf. De afgelopen tijd heeft TomTom flink geïnvesteerd in een nieuwe manier van kaarten maken en daarbij gebeurt meer geautomatiseerd.

Deutsche Bank

In het buitenland staat Deutsche Bank (plus 0,7 procent) in de belangstelling. Topman Asoka Wöhrmann van vermogensbeheertak DWS is opgestapt nadat de Duitse justitie dinsdag een inval had gedaan. DWS wordt beschuldigd van 'greenwashing', waarbij investeringen groener of duurzamer worden voorgedaan dan ze daadwerkelijk zijn.

De euro was 1,0723 dollar waard tegen 1,0733 dollar bij het slot van de handel op Wall Street een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 116,28 dollar. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs naar 117,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

2 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

2 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

4 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

11 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

17 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

17 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

17 uur geleden