Europese beurzen over breed front omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen woensdag over een breed front omlaag. Beleggers namen gas terug na de sterke koerswinsten een dag eerder. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in de Verenigde Staten en Zuid-Amerika zorgde daarbij voor terughoudendheid. Op het Damrak kwam NN Group met een strategische update.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,6 procent in het rood op 564,81 punten. De MidKap zakte 1,7 procent tot 753,91 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs raakten tot 2,4 procent kwijt.
Alle 25 AEX-bedrijven gingen omlaag. Hekkensluiter was staalproducent ArcelorMittal met een verlies van 4,5 procent. ABN AMRO, ING en Shell volgden met minnen van rond 2,6 procent. Informatieleverancier RELX kampte met een adviesverlaging door ABN AMRO en zakte 2,4 procent.
NN Group
NN Group verloor 1,1 procent. De verzekeraar, die een beleggersdag houdt, verwacht dat de coronacrisis dit jaar een impact op het operationeel resultaat van 100 miljoen euro zal hebben. Het bedrijf, dat onder vuur ligt van de Amerikaanse activistische investeerder Elliott, maakte verder bekend een progressief dividendbeleid te willen voeren en jaarlijks minstens 250 miljoen euro voor de inkoop van eigen aandelen uit te trekken.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM (min 4 procent) behoorde tot de staartgroep in de MidKap. Bij luchtvaartmaatschappij Air France vertrekken eind dit jaar 403 piloten. Dat komt neer op 10 procent van het totale aantal vliegers. Ook bij KLM wordt gesproken over ingrepen.
Kardan
Op de lokale markt kelderde centenaandeel Kardan 14 procent. De Israëlische investeerder geeft zijn beursnotering in Amsterdam per 30 juli op om kosten te besparen. Core Labs dikte 2,2 procent aan. De oliedienstverlener verwacht dit jaar circa 61 miljoen dollar aan kostenbesparingen door te voeren.
In Frankfurt verloor Wirecard 13 procent. De Duitse marktwaakhond BaFin verdenkt de Duitse betalingsverwerker nu ook van marktmanipulatie. Wirecard wordt al onderzocht vanwege mogelijke fraude. Dialog Semiconductor steeg 9 procent. De Brits-Duitse chipmaker schroefde zijn omzetverwachting voor het tweede kwartaal op. In Parijs kreeg Europcar er ruim 9 procent bij. De Duitse autobouwer Volkswagen (min 2,7 procent) overweegt het autoverhuurbedrijf over te nemen.
De euro was 1,1283 dollar waard, tegen 1,1326 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent minder op 39,61 dollar. Brentolie daalde 1,6 procent in prijs tot 41,94 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.
4 uur geledenLISSABON (ANP/RTR/AFP) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.
6 uur geleden