Europese beurzen opnieuw in het rood door recessievrees
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw met verliezen gesloten, na de stevige minnen een dag eerder. De angst dat renteverhogingen door centrale banken tegen de hoge inflatie een economische recessie kunnen veroorzaken bleef beleggers in de greep houden. Deze week voerden de Europese Centrale Bank (ECB), de Amerikaanse Federal Reserve en de Bank of England allemaal hun rentetarieven verder op, waarbij werd aangegeven dat de centrale bankiers nog niet klaar zijn met het verhogen van de rente.
De Amsterdamse AEX-index sloot 1,1 procent in het rood op exact 700,00 punten. Een dag eerder raakte de hoofdindex al ruim 3 procent kwijt. De MidKap zakte 1,4 procent tot 924,38 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen werden tot 1,3 procent lager gezet.
Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste daler bij de hoofdfondsen op Beursplein 5 met een verlies van 4,7 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD, speciaalchemieconcern DSM en zorgtechnologiebedrijf Philips waren ook in de onderste regionen te vinden met verliezen tot 3,4 procent. ING voerde de schaarse stijgers aan in de AEX met een plus van 1,6 procent. Brouwer Heineken en verlichtingsproducent Signify volgden met winsten tot 0,5 procent.
MidKap
In de MidKap bundelde het logistieke vastgoedfonds CTP onderaan met een koersdaling van 4,6 procent. Aalberts ging 4 procent omlaag. De industrieel toeleverancier kondigde aan dat topman Wim Pelsma in de tweede helft van volgend jaar vertrekt. Pelsma begon in 1999 bij Aalberts en werd in 2012 benoemd tot topman. Het bedrijf is al gestart met de zoektocht naar een nieuwe bestuursvoorzitter. Koploper bij de middelgrote fondsen op het Damrak was de aanbieder van postkluisjes InPost met een winst van 1,9 procent.
In Londen was spelletjesontwikkelaar Games Workshop een opvallende stijger met een plus van ruim 16 procent. Het Britse bedrijf is eigenaar van het populaire sciencefictionspel Warhammer 40k en heeft een overeenkomst getekend met Amazon om daar een serie of film van te maken.
Euro
De euro was 1,0602 dollar waard, tegen 1,0634 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,6 procent in prijs tot 74,17 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent minder op 78,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
6 uur geleden