Europese beurzen opnieuw in het rood door recessievrees
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw met verliezen gesloten, na de stevige minnen een dag eerder. De angst dat renteverhogingen door centrale banken tegen de hoge inflatie een economische recessie kunnen veroorzaken bleef beleggers in de greep houden. Deze week voerden de Europese Centrale Bank (ECB), de Amerikaanse Federal Reserve en de Bank of England allemaal hun rentetarieven verder op, waarbij werd aangegeven dat de centrale bankiers nog niet klaar zijn met het verhogen van de rente.
De Amsterdamse AEX-index sloot 1,1 procent in het rood op exact 700,00 punten. Een dag eerder raakte de hoofdindex al ruim 3 procent kwijt. De MidKap zakte 1,4 procent tot 924,38 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen werden tot 1,3 procent lager gezet.
Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste daler bij de hoofdfondsen op Beursplein 5 met een verlies van 4,7 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD, speciaalchemieconcern DSM en zorgtechnologiebedrijf Philips waren ook in de onderste regionen te vinden met verliezen tot 3,4 procent. ING voerde de schaarse stijgers aan in de AEX met een plus van 1,6 procent. Brouwer Heineken en verlichtingsproducent Signify volgden met winsten tot 0,5 procent.
MidKap
In de MidKap bundelde het logistieke vastgoedfonds CTP onderaan met een koersdaling van 4,6 procent. Aalberts ging 4 procent omlaag. De industrieel toeleverancier kondigde aan dat topman Wim Pelsma in de tweede helft van volgend jaar vertrekt. Pelsma begon in 1999 bij Aalberts en werd in 2012 benoemd tot topman. Het bedrijf is al gestart met de zoektocht naar een nieuwe bestuursvoorzitter. Koploper bij de middelgrote fondsen op het Damrak was de aanbieder van postkluisjes InPost met een winst van 1,9 procent.
In Londen was spelletjesontwikkelaar Games Workshop een opvallende stijger met een plus van ruim 16 procent. Het Britse bedrijf is eigenaar van het populaire sciencefictionspel Warhammer 40k en heeft een overeenkomst getekend met Amazon om daar een serie of film van te maken.
Euro
De euro was 1,0602 dollar waard, tegen 1,0634 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,6 procent in prijs tot 74,17 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent minder op 78,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal ruimschoots verdrievoudigd, vooral door sterke prestaties van de Nederlandse tak. Ook lagere grondstofprijzen voor de productie van staal stuwden de winst.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.
7 uur geleden