Europese beurzen op winst na meevallende inflatiecijfers VS
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met winst gesloten, net als de aandelenmarkten elders in Europa. Het sentiment kreeg steun van meevallende cijfers over de Amerikaanse inflatie, waardoor de vrees voor meer renteverhogingen in de Verenigde Staten afzwakte. Betalingsverwerker Adyen zette zijn opmars verder door. In de MidKap was Just Eat Takeaway een opvallende winnaar dankzij goede cijfers van de Duitse branchegenoot Delivery Hero.
De AEX eindigde met een plus van 0,6 procent op 758,15 punten. De MidKap kreeg er 3,4 procent bij op 861,19 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 1,8 procent. De FTSE in Londen deed het wat rustiger aan met een winstje van 0,2 procent.
In de hoofdindex op Beursplein 5 was Adyen koploper met een koerswinst van 5 procent, waarmee werd voortgeborduurd op de stevige plus van maandag. Het aandeel van het betaalbedrijf werd vorige week al tientallen procenten meer waard na een geruststellende kwartaalupdate. Ook staalconcern ArcelorMittal deed het goed met een plus van 3,9 procent. Hekkensluiters in de AEX waren Shell, KPN en informatieleverancier RELX met minnen tot 1,9 procent.
Thuisbezorgd.nl
Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, prijkte bovenaan de MidKap met een stijging van 8,7 procent. In Frankfurt ging Delivery Hero ruim 10 procent omhoog. Analisten wezen onder meer op de goede vooruitgang die het bedrijf boekt met de winstgevendheid. Fugro klom 2 procent bij de middelgrote fondsen. De bodemonderzoeker maakte voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen bekend voor de komende jaren. Technologiebedrijf TKH Group steeg 1,9 procent na bekendmaking van resultaten.
Alfen won 2,8 procent in de MidKap. De producent van laadpalen en energiesystemen werd een dag eerder ruim een kwart meer waard op het Damrak dankzij beter dan verwachte cijfers en koopadviezen van beleggingsadviseurs. Air France-KLM ging 1,8 procent vooruit. Het kabinet heeft de krimpplannen voor Schiphol opgeschort.
Vodafone
In Londen kon Vodafone op aandacht van beleggers rekenen. Het Britse telecombedrijf meldde cijfers die niet goed vielen en verloor 5,5 procent.
De euro was 1,0860 dollar waard, tegenover 1,0690 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 79,04 dollar. Brentolie kostte ook 1 procent meer, op 83,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.
13 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer vierhonderd schepen liggen nog vast in de Perzische Golf sinds het begin van de Iranoorlog eind februari. Dat zegt de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez. Ook ongeveer 6000 opvarenden zitten nog vast op schepen in de Perzische Golf vanwege de blokkade van de Straat van Hormuz. Iran claimt de volledige controle over de belangrijke vaarroute.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De havenstaking op vrijdag 4 september is vooral slecht voor het imago van de Rotterdamse haven, stelt haveneconoom Bart Kuipers. Volgens hem is betrouwbaarheid steeds belangrijker geworden voor grote containerreders. Het directe effect op de haven is volgens de econoom en het Havenbedrijf Rotterdam waarschijnlijk beperkt.
16 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.
1 dag geleden