
Europese beurzen op winst na meevallende inflatiecijfers VS
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met winst gesloten, net als de aandelenmarkten elders in Europa. Het sentiment kreeg steun van meevallende cijfers over de Amerikaanse inflatie, waardoor de vrees voor meer renteverhogingen in de Verenigde Staten afzwakte. Betalingsverwerker Adyen zette zijn opmars verder door. In de MidKap was Just Eat Takeaway een opvallende winnaar dankzij goede cijfers van de Duitse branchegenoot Delivery Hero.
De AEX eindigde met een plus van 0,6 procent op 758,15 punten. De MidKap kreeg er 3,4 procent bij op 861,19 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 1,8 procent. De FTSE in Londen deed het wat rustiger aan met een winstje van 0,2 procent.
In de hoofdindex op Beursplein 5 was Adyen koploper met een koerswinst van 5 procent, waarmee werd voortgeborduurd op de stevige plus van maandag. Het aandeel van het betaalbedrijf werd vorige week al tientallen procenten meer waard na een geruststellende kwartaalupdate. Ook staalconcern ArcelorMittal deed het goed met een plus van 3,9 procent. Hekkensluiters in de AEX waren Shell, KPN en informatieleverancier RELX met minnen tot 1,9 procent.
Thuisbezorgd.nl
Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, prijkte bovenaan de MidKap met een stijging van 8,7 procent. In Frankfurt ging Delivery Hero ruim 10 procent omhoog. Analisten wezen onder meer op de goede vooruitgang die het bedrijf boekt met de winstgevendheid. Fugro klom 2 procent bij de middelgrote fondsen. De bodemonderzoeker maakte voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen bekend voor de komende jaren. Technologiebedrijf TKH Group steeg 1,9 procent na bekendmaking van resultaten.
Alfen won 2,8 procent in de MidKap. De producent van laadpalen en energiesystemen werd een dag eerder ruim een kwart meer waard op het Damrak dankzij beter dan verwachte cijfers en koopadviezen van beleggingsadviseurs. Air France-KLM ging 1,8 procent vooruit. Het kabinet heeft de krimpplannen voor Schiphol opgeschort.
Vodafone
In Londen kon Vodafone op aandacht van beleggers rekenen. Het Britse telecombedrijf meldde cijfers die niet goed vielen en verloor 5,5 procent.
De euro was 1,0860 dollar waard, tegenover 1,0690 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 79,04 dollar. Brentolie kostte ook 1 procent meer, op 83,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Nvidia-topman Jensen Huang ziet geen bewijs dat chips van het Amerikaanse concern ondanks exportbeperkingen alsnog op de Chinese markt terechtkomen. De Verenigde Staten hebben deze beperkingen ingevoerd op bepaalde geavanceerde AI-chips om te voorkomen dat China ze voor militaire doeleinden kan gebruiken. Er bestaan al langer zorgen dat deze chips via andere landen alsnog in China komen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Dinsdag rijden er minder internationale treinen van en naar België vanwege een staking. NS International meldt dat hierdoor zestien Eurocity Direct- en negen EuroCity-treinen uitvallen tussen Rotterdam en Brussel. Mogelijk worden ook Eurostar-treinen van en naar Frankrijk geschrapt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Peter Wennink, de oud-topman van ASML, denkt dat Europa de achterstand op techgebied met de Verenigde Staten kan verkleinen. Daarvoor is volgens hem wel simpelere regelgeving en een beter werkende kapitaalmarkt nodig. "Als we die zaken goed krijgen en voldoende samenwerken, kunnen we echt wel grote innovaties in Europa tot stand brengen", zegt hij in een interview met het Belgische dagblad De Tijd.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Moody's heeft vrijdag de kredietrating van de Verenigde Staten met één stap verlaagd van Aaa naar Aa1. De kredietbeoordelaar verwijst hiervoor naar de stijgende schuld en rente "die aanzienlijk hoger zijn dan die van landen met een vergelijkbare rating".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote werkgevers met kantoren in Den Haag raden hun personeel aan om tijdens de NAVO-top in juni zoveel mogelijk thuis te werken, in lijn met het advies van de overheid. Bedrijven in de logistieke sector verwachten verkeershinder door afgesloten wegen, maar weten nog niet precies wat de gevolgen daarvan zijn. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs verschillende bedrijven.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan ondanks een zwak cijfer over het consumentenvertrouwen. Bij de bedrijven op Wall Street stond de fabrikant van chipapparatuur Applied Materials bij de dalers met een min van ruim 5 procent door tegenvallende cijfers en verwachtingen voor dit kwartaal.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf VodafoneZiggo overweegt een verkoop van zijn zendmasten in Nederland. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee zou een bedrag gemoeid zijn van meer dan 500 miljoen euro, aldus Bloomberg.
1 dag geleden