Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen op winst na meevallende inflatiecijfers VS

Europese beurzen op winst na meevallende inflatiecijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met winst gesloten, net als de aandelenmarkten elders in Europa. Het sentiment kreeg steun van meevallende cijfers over de Amerikaanse inflatie, waardoor de vrees voor meer renteverhogingen in de Verenigde Staten afzwakte. Betalingsverwerker Adyen zette zijn opmars verder door. In de MidKap was Just Eat Takeaway een opvallende winnaar dankzij goede cijfers van de Duitse branchegenoot Delivery Hero.

De AEX eindigde met een plus van 0,6 procent op 758,15 punten. De MidKap kreeg er 3,4 procent bij op 861,19 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 1,8 procent. De FTSE in Londen deed het wat rustiger aan met een winstje van 0,2 procent.

In de hoofdindex op Beursplein 5 was Adyen koploper met een koerswinst van 5 procent, waarmee werd voortgeborduurd op de stevige plus van maandag. Het aandeel van het betaalbedrijf werd vorige week al tientallen procenten meer waard na een geruststellende kwartaalupdate. Ook staalconcern ArcelorMittal deed het goed met een plus van 3,9 procent. Hekkensluiters in de AEX waren Shell, KPN en informatieleverancier RELX met minnen tot 1,9 procent.

Thuisbezorgd.nl

Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, prijkte bovenaan de MidKap met een stijging van 8,7 procent. In Frankfurt ging Delivery Hero ruim 10 procent omhoog. Analisten wezen onder meer op de goede vooruitgang die het bedrijf boekt met de winstgevendheid. Fugro klom 2 procent bij de middelgrote fondsen. De bodemonderzoeker maakte voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen bekend voor de komende jaren. Technologiebedrijf TKH Group steeg 1,9 procent na bekendmaking van resultaten.

Alfen won 2,8 procent in de MidKap. De producent van laadpalen en energiesystemen werd een dag eerder ruim een kwart meer waard op het Damrak dankzij beter dan verwachte cijfers en koopadviezen van beleggingsadviseurs. Air France-KLM ging 1,8 procent vooruit. Het kabinet heeft de krimpplannen voor Schiphol opgeschort.

Vodafone

In Londen kon Vodafone op aandacht van beleggers rekenen. Het Britse telecombedrijf meldde cijfers die niet goed vielen en verloor 5,5 procent.

De euro was 1,0860 dollar waard, tegenover 1,0690 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 79,04 dollar. Brentolie kostte ook 1 procent meer, op 83,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

53 minuten geleden
CNV eist 3 tot 5,5 procent loonsverhoging in nieuw cao-seizoen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.

1 uur geleden
Wall Street omlaag door stijging olieprijzen en inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.

6 uur geleden
Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

9 uur geleden
Franse economie groeit minder dan gehoopt, denkt statistiekbureau

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.

10 uur geleden
AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.

10 uur geleden
FNV: vrijdag duizenden stakers metaal en bouw om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.

11 uur geleden