Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen op winst na meevallende inflatiecijfers VS

Europese beurzen op winst na meevallende inflatiecijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met winst gesloten, net als de aandelenmarkten elders in Europa. Het sentiment kreeg steun van meevallende cijfers over de Amerikaanse inflatie, waardoor de vrees voor meer renteverhogingen in de Verenigde Staten afzwakte. Betalingsverwerker Adyen zette zijn opmars verder door. In de MidKap was Just Eat Takeaway een opvallende winnaar dankzij goede cijfers van de Duitse branchegenoot Delivery Hero.

De AEX eindigde met een plus van 0,6 procent op 758,15 punten. De MidKap kreeg er 3,4 procent bij op 861,19 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 1,8 procent. De FTSE in Londen deed het wat rustiger aan met een winstje van 0,2 procent.

In de hoofdindex op Beursplein 5 was Adyen koploper met een koerswinst van 5 procent, waarmee werd voortgeborduurd op de stevige plus van maandag. Het aandeel van het betaalbedrijf werd vorige week al tientallen procenten meer waard na een geruststellende kwartaalupdate. Ook staalconcern ArcelorMittal deed het goed met een plus van 3,9 procent. Hekkensluiters in de AEX waren Shell, KPN en informatieleverancier RELX met minnen tot 1,9 procent.

Thuisbezorgd.nl

Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, prijkte bovenaan de MidKap met een stijging van 8,7 procent. In Frankfurt ging Delivery Hero ruim 10 procent omhoog. Analisten wezen onder meer op de goede vooruitgang die het bedrijf boekt met de winstgevendheid. Fugro klom 2 procent bij de middelgrote fondsen. De bodemonderzoeker maakte voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen bekend voor de komende jaren. Technologiebedrijf TKH Group steeg 1,9 procent na bekendmaking van resultaten.

Alfen won 2,8 procent in de MidKap. De producent van laadpalen en energiesystemen werd een dag eerder ruim een kwart meer waard op het Damrak dankzij beter dan verwachte cijfers en koopadviezen van beleggingsadviseurs. Air France-KLM ging 1,8 procent vooruit. Het kabinet heeft de krimpplannen voor Schiphol opgeschort.

Vodafone

In Londen kon Vodafone op aandacht van beleggers rekenen. Het Britse telecombedrijf meldde cijfers die niet goed vielen en verloor 5,5 procent.

De euro was 1,0860 dollar waard, tegenover 1,0690 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 79,04 dollar. Brentolie kostte ook 1 procent meer, op 83,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

5 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

10 uur geleden
Trump dreigt Europa met heffingen om belasting digitale diensten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

13 uur geleden
Nieuwe raad van toezicht bij vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.

13 uur geleden
AEX-index sluit met verlies, chipbedrijven bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.

14 uur geleden
Zorgen over techsector drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.

16 uur geleden
Topman ASN Bank nieuwe voorzitter Duits-Nederlandse Handelskamer

DEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.

17 uur geleden