Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen ondanks hogere inflatie met winst weekend in

Europese beurzen ondanks hogere inflatie met winst weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een bescheiden winst gesloten. Ook de meeste andere Europese beurzen eindigden de laatste handelsdag voor het weekend hoger. Dat gebeurde ondanks nieuwe cijfers die duidelijk maakten dat de inflatie in de eurozone boven de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) is uitgekomen.

De prijzen stegen in november gemiddeld 2,3 procent in de eurolanden, maakte Europees statistiekbureau Eurostat bekend op basis van een Europese raming. Dat is meer dan de 2 procent die de ECB nastreeft, maar het cijfer kwam overeen met de verwachtingen van economen. Beleggers blijven ervan uitgaan dat beleidsmakers in Frankfurt de rentes verder verlagen.

De AEX sloot 0,6 procent hoger op 881,73 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 870,28 punten. In Frankfurt en Parijs klommen de belangrijkste graadmeters tot 1 procent, de beurs in Londen kwam niet ver van zijn plek.

Beleggers in Europa leken zich op te trekken aan winsten op Wall Street. Daar heerst optimisme over verdere renteverlagingen door de Federal Reserve. Zorgen over handelsspanningen die president-elect Donald Trump wereldwijd kan veroorzaken zijn minder prominent. Ook gaat de aandacht uit naar verkoopcijfers rond koopjesfestijn Black Friday, die inzicht kunnen bieden in het vertrouwen van Amerikaanse consumenten.

Op het Damrak was verzekeraar Aegon de grootste winnaar van de AEX-fondsen met een plus van 3,4 procent. Analisten van Bank of America verhoogden hun beleggingsadvies voor het financiële concern naar kopen. Ze zijn enthousiast over de stabiele winstgevendheid van Aegon en schatten de kans op winstuitkeringen aan aandeelhouders hoog in.

Beursuitbater Euronext had juist te maken met een adviesverlaging. Kenners van HSBC haalden het bedrijf achter de Amsterdamse beurs van de kooplijst af. Euronext eindigde 0,4 procent lager.

OCI was een opvallende verliezer met een min van 2,5 procent. Ratingbureau S&P verlaagde het rapportcijfer voor de kredietwaardigheid van het bedrijf naar BBB-. Daarmee hebben schulden van OCI een junkstatus gekregen, wat betekent dat S&P leningen aan het bedrijf als risicovol beschouwt.

De euro was 1,0548 dollar waard, tegenover 1,0553 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 69,16 dollar per vat. Brentolie zakte 0,2 procent in waarde tot 73,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

49 minuten geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

50 minuten geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

1 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

2 uur geleden
Hongarije loopt 1 miljard euro aan EU-geld mis

BRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.

2 uur geleden
Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

13 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

17 uur geleden