Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen omlaag na Duitse inflatiecijfers

Europese beurzen omlaag na Duitse inflatiecijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers kregen tijdens de laatste sessie van de woelige beursmaand september nog een paar belangrijke economische cijfers te verwerken. Zo bleek dat de Duitse inflatie voor het eerst in 28 jaar boven de 4 procent is uitgekomen. Verder is de economie van de Verenigde Staten in het tweede kwartaal iets sterker gegroeid dan eerder werd gedacht.

De cijfers maakten beleggers mogelijk wat voorzichtiger. Een hoge inflatie en relatief sterke economische groei kunnen centrale banken aanzetten tot het afbouwen van steunmaatregelen. De forse toename van de inflatie in Duitsland, de grootste economie van de eurozone, werd onder meer veroorzaakt door een wisseling in het btw-tarief. Vorig jaar werd de btw vanwege de coronacrisis tijdelijk verlaagd.

De AEX-index in Amsterdam noteerde halverwege de dag nog in de plus, maar sloot met een min van 0,5 procent op 771,94 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 1065,73 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs leverden tot 0,7 procent in en de FTSE-index in Londen verloor 0,3 procent. De groei van de Britse economie viel in het tweede kwartaal aanzienlijk hoger uit dan eerder gemeld.

PostNL

Grootste winnaar bij de hoofdfondsen aan het Damrak was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,4 procent won. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway sloot de rij met een verlies van 3,2 procent.

In de MidKap steeg PostNL 2 procent. De Tsjechische miljardair Daniel Křetínský, eigenaar van voetbalclub Sparta Praag, heeft zijn belang in het postbedrijf uitgebreid tot 15 procent. Verder ging Air France-KLM weer hard omlaag, met een min van 7,5 procent. Woensdag verloor de luchtvaartcombinatie al 3,5 procent.

Ajax

Bij de kleinere fondsen zakte Ajax 1 procent. De beursgenoteerde voetbalclub sloot het door de coronapandemie getroffen seizoen af met een verlies van dik 8 miljoen euro. Elders in Europa ging de aandacht onder meer naar het Belgische supermarktconcern Colruyt. Het aandeel verloor 9 procent in Brussel na een verlaging van de winstverwachting voor dit jaar.

De euro was 1,1576 dollar waard, tegen 1,1613 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 75,41 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 78,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

1 uur geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

1 uur geleden
Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

2 uur geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

2 uur geleden
Moeder Opel en Fiat waarschuwt voor miljardenlast om e-voertuigen

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.

2 uur geleden
Maker Delfts blauw neemt kaasschaafproducent Boska over

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.

2 uur geleden
AEX-index daalt na aanhoudende tech-uitverkoop op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.

3 uur geleden