Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen omlaag, moeder Thuisbezorgd keldert op Damrak

Europese beurzen omlaag, moeder Thuisbezorgd keldert op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn maandag hard gedaald. Net als in de Verenigde Staten maken beleggers zich zorgen om de hoge inflatie en de mogelijke sterke rentestijgingen die daarop kunnen volgen. Op het Damrak verwerkten handelaren ook nog een verlaging van de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door De Nederlandsche Bank. In de AEX-index kelderde Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van maaltijdbezorger Thuisbezorgd.

De AEX-index, waar geen enkel fonds steeg, daalde 3 procent tot 661,54 punten. Just Eat Takeaway was de grootste daler met een min van ruim 16 procent. Ook andere techfondsen werden stevig lager gezet. Zo daalde betalingsverwerker Adyen 8,4 procent en verloren bedrijven uit de chipsector als ASML, ASMI en Besi tot 7,4 procent. KPN deed het van alle hoofdfondsen het best en daalde 0,2 procent.

ING zakte 4,2 procent. De bank maakte bekend dat het negatieve rentes afschaft. Per 1 oktober zullen daardoor klanten met meer dan een ton op de rekening daar geen rente meer over hoeven te betalen. Het financiële fonds gaat de komende jaren verder zo'n 17 miljard euro teruggeven aan beleggers en zag de openstaande leningen aan Russische bedrijven met een kwart afnemen.

DSM

Ook speciaalchemiebedrijf DSM (min 2,9 procent) heeft investeerders bijeen geroepen. Het Limburgse bedrijf praat hen bij over de fusieplannen met het Zwitserse Firmenich.

De MidKap daalde 3,9 procent tot 940,16 punten. Apothekentoeleverancier Fagron was hier de enige stijger met een plus van 0,7 procent. Het Poolse pakketkluizenbedrijf InPost verloor 11,3 procent en was de grootste verliezer.

Ook andere Europese beurzen verloren flink. Londen leverde 1,5 procent in, Frankfurt en Parijs gingen tot 2,7 procent omlaag.

Ryanair

Ryanair ging in Dublin 4,2 procent omlaag. De budgetluchtvaartmaatschappij krijgt eind deze en begin volgende maand te maken met zes dagen van stakingen door het cabinepersoneel in Spanje. De Spaanse vakbonden zijn nog in gesprek met bonden in Frankrijk, Italië en België om daar een Europese staking van te maken.

De euro was 1,0431 dollar waard, tegen 1,0513 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 120,99 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder, op 122,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index begint licht hoger aan laatste week 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het lange kerstweekeinde. Met nog twee volle handelsdagen en een halve handelsdag te gaan, stevent de Amsterdamse hoofdindex af op een winst van ruim 7 procent in 2025. Op oudejaarsdag kennen de beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen een verkorte handelssessie en zijn de markten in Frankfurt, Zürich en Milaan gesloten. Op 1 januari blijven alle beurzen dicht. Op vrijdag 2 januari wordt de handel weer hervat.

24 minuten geleden
Allianz Direct verwacht fors meer schadeclaims bij jaarwisseling

ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct verwacht een forse stijging van het aantal schadeclaims rond de jaarwisseling door het naderende vuurwerkverbod. Volgens het bedrijf zorgt dat er waarschijnlijk voor dat veel mensen deze jaarwisseling nog extra vuurwerk zullen afsteken.

55 minuten geleden
BYD waarschijnlijk grootste verkoper elektrische auto's van 2025

PARIJS (ANP) - Het Chinese BYD is dit jaar waarschijnlijk 's werelds grootste verkoper van elektrische auto's. Het neemt die titel over van Tesla. De twee autobedrijven komen binnenkort met hun verkoopcijfers over 2025. Volgens een maandag verschenen analyse van het Franse persbureau AFP op basis van verkoopgegevens die al bekend zijn, is het vrijwel uitgesloten dat het Amerikaanse bedrijf onder leiding van Elon Musk zijn leidende positie behoudt.

1 uur geleden
Duitse wapenexport gedaald na eerdere records

BERLIJN (ANP/DPA) - De wapenexport van Duitsland is dit jaar gedaald, na de records van de afgelopen twee jaar door de sterk toegenomen export van defensiemateriaal naar Oekraïne. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken werden tot 8 december van dit jaar vergunningen gegeven voor een export ter waarde van 8,4 miljard euro. In 2024 was dat nog 13,3 miljard en in 2023 ruim 12,1 miljard.

1 uur geleden
Webwinkel Coupang geeft klanten 1 miljard euro na datalek

SEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse e-commercebedrijf Coupang heeft maandag een compensatieregeling aangekondigd ter waarde van 1,69 biljoen won (ongeveer 1 miljard euro) voor bijna 34 miljoen gebruikers vanwege een groot datalek. Het verlies van klantgegevens werd op 18 november bekendgemaakt en leidde tot een golf van protesten van gebruikers en parlementariërs in Zuid-Korea. Topman Park Dae-jun stapte eerder deze maand op.

1 uur geleden
Zilverprijs verder omhoog na opmerking Elon Musk

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Zilver heeft maandag voor het eerst een prijs van 80 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Door speculatieve handel en een aanhoudende mismatch tussen vraag en aanbod gaat de eindejaarsrally door.

1 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

9 uur geleden