Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen omlaag, moeder Thuisbezorgd keldert op Damrak

Europese beurzen omlaag, moeder Thuisbezorgd keldert op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn maandag hard gedaald. Net als in de Verenigde Staten maken beleggers zich zorgen om de hoge inflatie en de mogelijke sterke rentestijgingen die daarop kunnen volgen. Op het Damrak verwerkten handelaren ook nog een verlaging van de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door De Nederlandsche Bank. In de AEX-index kelderde Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van maaltijdbezorger Thuisbezorgd.

De AEX-index, waar geen enkel fonds steeg, daalde 3 procent tot 661,54 punten. Just Eat Takeaway was de grootste daler met een min van ruim 16 procent. Ook andere techfondsen werden stevig lager gezet. Zo daalde betalingsverwerker Adyen 8,4 procent en verloren bedrijven uit de chipsector als ASML, ASMI en Besi tot 7,4 procent. KPN deed het van alle hoofdfondsen het best en daalde 0,2 procent.

ING zakte 4,2 procent. De bank maakte bekend dat het negatieve rentes afschaft. Per 1 oktober zullen daardoor klanten met meer dan een ton op de rekening daar geen rente meer over hoeven te betalen. Het financiële fonds gaat de komende jaren verder zo'n 17 miljard euro teruggeven aan beleggers en zag de openstaande leningen aan Russische bedrijven met een kwart afnemen.

DSM

Ook speciaalchemiebedrijf DSM (min 2,9 procent) heeft investeerders bijeen geroepen. Het Limburgse bedrijf praat hen bij over de fusieplannen met het Zwitserse Firmenich.

De MidKap daalde 3,9 procent tot 940,16 punten. Apothekentoeleverancier Fagron was hier de enige stijger met een plus van 0,7 procent. Het Poolse pakketkluizenbedrijf InPost verloor 11,3 procent en was de grootste verliezer.

Ook andere Europese beurzen verloren flink. Londen leverde 1,5 procent in, Frankfurt en Parijs gingen tot 2,7 procent omlaag.

Ryanair

Ryanair ging in Dublin 4,2 procent omlaag. De budgetluchtvaartmaatschappij krijgt eind deze en begin volgende maand te maken met zes dagen van stakingen door het cabinepersoneel in Spanje. De Spaanse vakbonden zijn nog in gesprek met bonden in Frankrijk, Italië en België om daar een Europese staking van te maken.

De euro was 1,0431 dollar waard, tegen 1,0513 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 120,99 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder, op 122,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

2 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

3 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

4 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

6 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

6 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

7 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

9 uur geleden