Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen omlaag door vrees voor recessie

Europese beurzen omlaag door vrees voor recessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn dinsdag met verlies de dag uitgegaan. Recessievrees hield de aandelenmarkten in de greep, zeker nadat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de groeiverwachtingen voor vrijwel alle landen naar beneden bijstelde. Landen als Italië en Duitsland komen zelfs in een recessie terecht, schat de denktank in.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot met een min van 0,8 procent op 636,31 punten. De MidKap verloor 0,9 procent tot 852,21 punten. De beurzen van Parijs, Frankfurt en Londen daalden tot 1,1 procent. De Britse centrale bank gaat meer obligaties opkopen om de obligatiemarkt tot bedaren te brengen. Eind september greep de centrale bank al in vanwege de onrust die was ontstaan door zorgen over de Britse begrotingsplannen.

Chipbedrijven behoorden opnieuw tot de grootste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam. ASMI, Besi en ASML raakten tot 5,4 procent kwijt. Chemicaliëndistributeur IMCD (min 5,3 procent) en verzekeraar Aegon (min 5,2 procent) stonden ook bij de staartgroep. Aegons branchegenoot Achmea liet weten extra geld opzij te zetten omdat de levensverwachting in Nederland verder is toegenomen. Supermarktconcern Ahold Delhaize was de grootste stijger met een plus van 2,4 procent.

Stijging

Ook Unilever en Heineken stegen. Die bedrijven zijn minder gevoelig voor een economische neergang en noteerden plussen tot 2,3 procent.

Bij de kleinere bedrijven werden de resultaten van elektrischebussenbouwer Ebusco goed ontvangen. Dat bedrijf werd 0,6 procent hoger gezet. Laadpalenuitbater Fastned kwam ook met cijfers, maar kon een eerdere winst niet vasthouden en daalde 0,3 procent. Lucas Bols klom 0,8 procent. De drankenfabrikant verkoopt de producent van alcoholische dranken Avandis, waarvan het samen met branchegenoot De Kuyper Royal Distillers eigenaar is, voor 25 miljoen euro aan bottelaar Refresco.

Daling

Pharming daalde 1,1 procent. De biotechnoloog heeft het registratiedossier ingediend voor toelating tot de Europese markt voor zijn middel leniolisib, dat wordt toegepast bij de behandeling van patiënten met een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem.

De euro was 0,9733 dollar waard, tegen 0,9691 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 2 procent in prijs tot 89,33 dollar. Brentolie werd 1,9 procent goedkoper op 94,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

53 minuten geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

1 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

3 uur geleden
Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

4 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

21 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

22 uur geleden