Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen omlaag door handelszorgen

Europese beurzen omlaag door handelszorgen

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste Europese beurzen zijn woensdag met verlies gesloten. Het sentiment werd gedrukt door een dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven op Chinese goederen te verhogen als Washington en Peking geen handelsdeal weten te bereiken. Vooral financiële fondsen en grondstoffenbedrijven hadden het te verduren.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,4 procent in de min op 594,16 punten. De MidKap leverde 0,6 procent in tot 883,31 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen gingen tot 0,8 procent achteruit.

De verzekeraars en banken Aegon, ABN AMRO en ING en staalconcern ArcelorMittal waren bij de grootste verliezers onder de hoofdfondsen in Amsterdam met minnen tot 1,9 procent. De grootste daler was chemicaliëndistributeur IMCD met een verlies van 2,7 procent. Biotechnoloog Galapagos eindigde aan kop met een winst van 2,2 procent.

Boskalis

Bij de middelgrote bedrijven won Boskalis 0,6 procent. De maritiem dienstverlener en baggeraar heeft meerdere contracten voor zwaar zeetransport in de wacht gesleept. Verder liet topman Peter Berdowski weten een miljoenenclaim bij Vattenfall te hebben neergelegd wegens een geschil over een windpark.

De koers van biotechbedrijf Kiadis Pharma schommelde weer flink en sloot bijna 22 procent hoger. De onderneming laat sinds de aankondiging van vorige week dat ze stop met de ontwikkeling van zijn belangrijkste medicijn al grote koersbewegingen zien. Avantium won 0,4 procent. Het chemiebedrijf gaat een samenwerking aan met het Japanse Nikki-Universal. Softwarebedrijf Tie Kinetix zakte 2,3 procent na publicatie van jaarcijfers.

Wirecard

Op de beurs in Frankfurt verspeelde Wirecard 3,3 procent. Volgens de Duitse krant Handelsblatt is de jaarrekening van de Singaporese dochter van de Duitse betalingsverwerker over 2017 niet goedgekeurd door accountantsbureau EY. Wirecard werd eerder in Singapore in verband gebracht met boekhoudfraude.

De euro was 1,1066 dollar waard tegen 1,1081 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,2 procent duurder op 56,95 dollar. De prijs van Brentolie steeg 2,7 procent tot 62,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt hoger, forse winst voor Delta Air Lines

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geëindigd. Beleggers leken de ontwikkelingen rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump van zich af te schudden. Ze verwerkten daarnaast onder meer positieve resultaten van Delta Air Lines.

2 uur geleden
Nederlander Jochanan Senf wordt topman bij Ben & Jerry's

AMSTERDAM (ANP) - Ben & Jerry's krijgt voor het eerst een Nederlandse topman. Jochanan Senf komt aan het roer te staan van het ijsmerk dat onderdeel is van de binnenkort af te splitsen ijsdivisie van Unilever. Dat maakt The Magnum Ice Cream Company (TMICC) donderdag bekend.

3 uur geleden
Waarde bitcoin verder omhoog tot boven 113.000 dollar

NEW YORK (ANP) - De bitcoin heeft donderdag opnieuw een recordniveau bereikt. De waarde van de meest verhandelde cryptomunt ter wereld klom donderdagavond tot ruim boven de 113.000 dollar, nadat woensdag nog voor het eerst de grens van 112.000 dollar werd doorbroken.

4 uur geleden
Musk mikt op uitbreiding robotaxi naar San Francisco

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla wil zijn zelfrijdende taxi's naar het gebied rond San Francisco brengen. Daarmee doet de elektrische autofabrikant onder leiding van Elon Musk een poging het gebruik van het voertuig uit te breiden na de kleinschalige lancering vorige maand in de Texaanse stad Austin.

5 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit hoger ondanks nieuwe heffingen van Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met aanzienlijke winst gesloten. Beleggers lijken zich weinig aan te trekken van de nieuwe importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. De president heeft inmiddels aan rond de twintig landen brieven gestuurd met importheffingen, die grotendeels overeenkomen met de percentages die Trump al in april had aangekondigd.

7 uur geleden
ACM vraagt om aandacht voor concurrentie rond supermarkt-cao

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) vraagt de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid om aandacht voor het concurrentiespeelveld tussen traditionele supermarkten en onlinesupermarkten, zoals Picnic. De marktwaakhond schreef een brief aan de minister naar aanleiding van een mogelijk besluit om een nieuwe supermarkt-cao voor de hele sector verplicht te maken. Picnic wil hiervan worden uitgezonderd.

7 uur geleden
FNV schort acties bij grondpersoneel KLM op tot na zomervakantie

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV schort acties bij het grondpersoneel van KLM op tot na de zomervakantie. De afgelopen weken werden al tot tweemaal toe aangekondigde stakingen op Schiphol door de rechter verboden.

7 uur geleden