Europese beurzen nog dagje dicht, Wall Street straks wel open
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen blijven maandag nog een dagje dicht, maar in New York gaat de beurshandel na een lang paasweekend wel weer van start. Daar kunnen beleggers eindelijk reageren op de sterke Amerikaanse banencijfers van vrijdag. Ook staat de maker van elektrische auto's Tesla in de belangstelling door nieuwe gegevens over de leveringen in het eerste kwartaal.
De werkgelegenheid bij Amerikaanse bedrijven en overheidsinstanties is vorige maand het sterkst aangetrokken sinds vorige zomer. Dat lijkt een teken dat de arbeidsmarkt in de grootste economie van de wereld aan het herstellen is van de coronapandemie. Beleggers in Japan en Zuid-Korea, waar maandag eveneens gehandeld werd, reageerden alvast positief.
President Joe Biden noemde de banengroei een teken van hoop. Zijn plan om komende jaren vele miljarden dollars te steken in infrastructurele projecten moet volgens hem de arbeidsmarkt verder aanjagen. Biden becijferde op basis van "onafhankelijke analyses" dat het plan 19 miljoen banen zal opleveren. Ook weersprak de president kritiek dat hogere belastingen die hij aan bedrijven wil opleggen, de groei van de economie zouden kunnen afremmen. "Het zal de economie helemaal niet vertragen", aldus Biden.
Tesla
Tesla is er in geslaagd om meer auto's af te leveren dan in het slotkwartaal van 2020, ondanks dat tekorten aan chips de productie van auto's wereldwijd in de weg zitten. Dat Tesla meer auto's afleverde kwam onder meer door de "sterke ontvangst" van de Model Y in China. De chipproblematiek veroorzaakte bij Tesla wel vertragingen. Verschillende andere autofabrikanten zagen zich door chiptekorten genoodzaakt productielijnen stil te leggen. Automakers als Ford, Toyota, General Motors (GM), Daimler en Volkswagen kampen daardoor met problemen in het productieproces.
De euro was 1,1752 dollar waard, tegenover 1,1772 dollar bij het slot van de Europese beurzen op donderdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,4 procent tot 60,59 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 63,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden