Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen nog dagje dicht, Wall Street straks wel open

Europese beurzen nog dagje dicht, Wall Street straks wel open

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen blijven maandag nog een dagje dicht, maar in New York gaat de beurshandel na een lang paasweekend wel weer van start. Daar kunnen beleggers eindelijk reageren op de sterke Amerikaanse banencijfers van vrijdag. Ook staat de maker van elektrische auto's Tesla in de belangstelling door nieuwe gegevens over de leveringen in het eerste kwartaal.

De werkgelegenheid bij Amerikaanse bedrijven en overheidsinstanties is vorige maand het sterkst aangetrokken sinds vorige zomer. Dat lijkt een teken dat de arbeidsmarkt in de grootste economie van de wereld aan het herstellen is van de coronapandemie. Beleggers in Japan en Zuid-Korea, waar maandag eveneens gehandeld werd, reageerden alvast positief.

President Joe Biden noemde de banengroei een teken van hoop. Zijn plan om komende jaren vele miljarden dollars te steken in infrastructurele projecten moet volgens hem de arbeidsmarkt verder aanjagen. Biden becijferde op basis van "onafhankelijke analyses" dat het plan 19 miljoen banen zal opleveren. Ook weersprak de president kritiek dat hogere belastingen die hij aan bedrijven wil opleggen, de groei van de economie zouden kunnen afremmen. "Het zal de economie helemaal niet vertragen", aldus Biden.

Tesla

Tesla is er in geslaagd om meer auto's af te leveren dan in het slotkwartaal van 2020, ondanks dat tekorten aan chips de productie van auto's wereldwijd in de weg zitten. Dat Tesla meer auto's afleverde kwam onder meer door de "sterke ontvangst" van de Model Y in China. De chipproblematiek veroorzaakte bij Tesla wel vertragingen. Verschillende andere autofabrikanten zagen zich door chiptekorten genoodzaakt productielijnen stil te leggen. Automakers als Ford, Toyota, General Motors (GM), Daimler en Volkswagen kampen daardoor met problemen in het productieproces.

De euro was 1,1752 dollar waard, tegenover 1,1772 dollar bij het slot van de Europese beurzen op donderdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,4 procent tot 60,59 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 63,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

1 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

2 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

4 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

4 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

5 uur geleden
EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

5 uur geleden
Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

6 uur geleden