Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen met winsten weekend in

Europese beurzen met winsten weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn vrijdag met winsten het weekend in gegaan. De handel verliep rustig en de aandacht ging zo vlak na de kerst vooral uit naar ontwikkelingen in de handelsgesprekken tussen China en de Verenigde Staten. Peking lieten weten nauw in contact te staan met de VS over het ondertekenen van de recent overeengekomen handelsovereenkomst. Beter dan verwachte cijfers over de industrie in China gaven het sentiment daarnaast een impuls.

De AEX-index in Amsterdam eindigde 0,3 procent in de plus op 611,01 punten. De MidKap steeg 0,4 procent tot 915,25 punten. Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot 0,3 procent bij.

ING leverde 0,4 procent in bij de hoofdfondsen. Volgens Het Financieele Dagblad verdwijnen mogelijk zestig van de zeshonderd banen bij de tak van ING die vermogende klanten bedient. Bij de kleinere bedrijven steeg Sif 7 procent. De funderingsspecialist voert exclusieve onderhandelingen voor de levering van onder meer masten voor een windmolenpark voor de kust van Japan.

AND

AND International Publishers verloor verder 2,7 procent op de lokale markt. De kaartenmaker heeft een overeenkomst gesloten met een groep investeerders over een converteerbare lening van 1 miljoen euro die door het bedrijf zal worden uitgegeven.

Elders in Europa trok Danske Bank de aandacht. Een groep internationale investeerders wil een schadevergoeding en is een rechtszaak begonnen. Ze vinden dat de bank beleggers jarenlang heeft misleid door niet te openbaren dat een deel van de opbrengsten en winsten afkomstig waren uit witwaspraktijken waar Danske niets tegen deed. Het aandeel steeg 0,2 procent in Kopenhagen.

Qiagen

In Frankfurt raakte Qiagen ruim 18 procent kwijt. De Nederlands-Duitse biotechnoloog, die ook een notering heeft in New York, heeft laten weten solo verder te willen gaan. Eerder werden nog gesprekken gevoerd met potentiële kopers.

De euro was 1,1174 dollar waard tegen 1,1080 dollar voor de kerstdagen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 61,79 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 68,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

2 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

7 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

8 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

9 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 dag geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden