Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen met winst weekeinde in

Europese beurzen met winst weekeinde in

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekeinde ingegaan, net als de beurzen elders in Europa. Positieve geluiden aan het Chinees-Amerikaanse handelsfront deden het sentiment goed. China zou meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten willen gaan kopen om zo te voldoen aan het voorlopige handelsakkoord met Washington. Ook was er optimisme over het economisch herstel van de coronacrisis.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,9 procent hoger op 567,83 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 758,66 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs dikten tot 1,1 procent aan.

Koplopers in de AEX waren biotechnoloog Galapagos en chipmachinebouwer ASML met plussen tot 3,8 procent. Prosus ging 0,2 procent omhoog. De techinvesteerder verwacht in het boekjaar dat eind maart afliep minder eenmalige baten te melden dan een jaar daarvoor. Dat zal de winst negatief beïnvloeden. Daar staat tegenover dat meerdere belangen, zoals het Chinese Tencent, goed presteerden en voor een positieve financiële bijdrage hebben gezorgd.

ING

ING leverde 3,4 procent in en behoorde tot de sterkste dalers in de hoofdindex. De bank heeft Steven van Rijswijk benoemd tot de nieuwe topman. Op dit moment is hij de eindverantwoordelijke voor risico-inschattingen binnen het bestuur van de financieel dienstverlener. Van Rijswijk volgt Ralph Hamers op, van wie eerder dit jaar bekend werd dat hij topman wordt van de Zwitserse bank UBS.

In de MidKap stond financieel dienstverlener Intertrust bij de winnaars met een plus van 4,4 procent dankzij een positief analistenrapport van Deutsche Bank. Kabel- en telecomconcern Altice Europe deed het ook goed met een stijging van 6 procent.

Wirecard

In Frankfurt zette Wirecard (min 35,3 procent) de koersval voort. Topman Markus Braun van de Duitse betalingsverwerker stapte op vanwege een mogelijke miljardenfraude. Accountantskantoor EY stelde aanwijzingen te zien voor fraude bij het bedrijf, met een gat in de financiën van bijna 2 miljard euro. Wirecard gaat aangifte doen en verklaarde dat het bedrijf mogelijk slachtoffer is van "gigantische oplichting". Een dag eerder zag het bedrijf al ruim 60 procent aan beurswaarde verdampen na uitstel van het jaarverslag over 2019.

De euro was 1,1190 dollar waard, tegen 1,1217 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 39,79 dollar. Brentolie steeg 2 procent in prijs tot 42,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

1 uur geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

2 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

3 uur geleden
China verwerpt kritiek op nieuwe filialen Starbucks in Xinjiang

BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".

3 uur geleden
Bessent relativeert zorgen over stijgende obligatierentes

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.

4 uur geleden
Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

20 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

20 uur geleden