Europese beurzen met winst weekeinde in
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekeinde ingegaan, net als de beurzen elders in Europa. Positieve geluiden aan het Chinees-Amerikaanse handelsfront deden het sentiment goed. China zou meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten willen gaan kopen om zo te voldoen aan het voorlopige handelsakkoord met Washington. Ook was er optimisme over het economisch herstel van de coronacrisis.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,9 procent hoger op 567,83 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 758,66 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs dikten tot 1,1 procent aan.
Koplopers in de AEX waren biotechnoloog Galapagos en chipmachinebouwer ASML met plussen tot 3,8 procent. Prosus ging 0,2 procent omhoog. De techinvesteerder verwacht in het boekjaar dat eind maart afliep minder eenmalige baten te melden dan een jaar daarvoor. Dat zal de winst negatief beïnvloeden. Daar staat tegenover dat meerdere belangen, zoals het Chinese Tencent, goed presteerden en voor een positieve financiële bijdrage hebben gezorgd.
ING
ING leverde 3,4 procent in en behoorde tot de sterkste dalers in de hoofdindex. De bank heeft Steven van Rijswijk benoemd tot de nieuwe topman. Op dit moment is hij de eindverantwoordelijke voor risico-inschattingen binnen het bestuur van de financieel dienstverlener. Van Rijswijk volgt Ralph Hamers op, van wie eerder dit jaar bekend werd dat hij topman wordt van de Zwitserse bank UBS.
In de MidKap stond financieel dienstverlener Intertrust bij de winnaars met een plus van 4,4 procent dankzij een positief analistenrapport van Deutsche Bank. Kabel- en telecomconcern Altice Europe deed het ook goed met een stijging van 6 procent.
Wirecard
In Frankfurt zette Wirecard (min 35,3 procent) de koersval voort. Topman Markus Braun van de Duitse betalingsverwerker stapte op vanwege een mogelijke miljardenfraude. Accountantskantoor EY stelde aanwijzingen te zien voor fraude bij het bedrijf, met een gat in de financiën van bijna 2 miljard euro. Wirecard gaat aangifte doen en verklaarde dat het bedrijf mogelijk slachtoffer is van "gigantische oplichting". Een dag eerder zag het bedrijf al ruim 60 procent aan beurswaarde verdampen na uitstel van het jaarverslag over 2019.
De euro was 1,1190 dollar waard, tegen 1,1217 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 39,79 dollar. Brentolie steeg 2 procent in prijs tot 42,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
8 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
15 uur geleden