Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen met plussen de dag uit

Europese beurzen met plussen de dag uit

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn in doorsnee gestegen op dinsdag. Een dipje rond de opening van Wall Street, werd in de latere middaghandel weer rechtgezet. Beleggers maakten zich wat minder zorgen over de situatie in het Midden-Oosten nu verdere escalatie voorlopig is uitgebleven. Ook de olieprijzen vielen terug nadat ze de afgelopen dagen sterk waren gestegen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,4 procent in de plus op 609,71 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 921,56 punten. Frankfurt ging 0,8 procent vooruit. Parijs en Londen sloten vrijwel ongewijzigd.

Koploper in de AEX was verzekeraar ASR met een winst van 2,7 procent. Voedings- en wasmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een verlies van 0,9 procent. Metalenspecialist AMG was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van 5,5 procent na een nieuw recyclingcontract in de Verenigde Staten. Vastgoedfonds Wereldhave was de grootste van twee dalers bij de middelgrote bedrijven en leverde 0,8 procent in.

Arbitragezaak Fugro

Fugro herstelde van een eerder koersverlies en won 1,4 procent. De bodemonderzoeker moet 26,8 miljoen dollar betalen na het verlies van een arbitragezaak in Singapore. Air France-KLM won 0,5 procent. KLM-topman Pieter Elbers zei in een gesprek met De Telegraaf dat de luchtvaartmaatschappij het jaar turbulent is begonnen als gevolg van de sterke stijging van de olieprijs.

Signify klom 0,9 procent. Het verlichtingsbedrijf neemt afscheid van zijn financieel directeur Stéphane Rougeot, die om persoonlijke redenen vertrekt. Daarnaast wil het bedrijf de termijn van topman Éric Rondolat met vier jaar verlengen.

Winstalarm Aston Martin

In Londen raakte Aston Martin 16,5 procent kwijt. De Britse producent van luxe voertuigen gaf een winstalarm vanwege de moeilijke marktomstandigheden en liet weten in gesprek te zijn met potentiële investeerders. De Canadese miljardair Lawrence Stroll zou willen instappen bij het bedrijf.

De euro noteerde op 1,1137 dollar tegen 1,1186 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 62,44 dollar. Brentolie daalde ook 1,3 procent in prijs tot 68,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

1 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

1 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

2 uur geleden
Wall Street daalt door aanhoudende onrust op oliemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.

2 uur geleden
VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

2 uur geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

2 uur geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

2 uur geleden