Europese beurzen met plussen de dag uit
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn in doorsnee gestegen op dinsdag. Een dipje rond de opening van Wall Street, werd in de latere middaghandel weer rechtgezet. Beleggers maakten zich wat minder zorgen over de situatie in het Midden-Oosten nu verdere escalatie voorlopig is uitgebleven. Ook de olieprijzen vielen terug nadat ze de afgelopen dagen sterk waren gestegen.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,4 procent in de plus op 609,71 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 921,56 punten. Frankfurt ging 0,8 procent vooruit. Parijs en Londen sloten vrijwel ongewijzigd.
Koploper in de AEX was verzekeraar ASR met een winst van 2,7 procent. Voedings- en wasmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een verlies van 0,9 procent. Metalenspecialist AMG was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van 5,5 procent na een nieuw recyclingcontract in de Verenigde Staten. Vastgoedfonds Wereldhave was de grootste van twee dalers bij de middelgrote bedrijven en leverde 0,8 procent in.
Arbitragezaak Fugro
Fugro herstelde van een eerder koersverlies en won 1,4 procent. De bodemonderzoeker moet 26,8 miljoen dollar betalen na het verlies van een arbitragezaak in Singapore. Air France-KLM won 0,5 procent. KLM-topman Pieter Elbers zei in een gesprek met De Telegraaf dat de luchtvaartmaatschappij het jaar turbulent is begonnen als gevolg van de sterke stijging van de olieprijs.
Signify klom 0,9 procent. Het verlichtingsbedrijf neemt afscheid van zijn financieel directeur Stéphane Rougeot, die om persoonlijke redenen vertrekt. Daarnaast wil het bedrijf de termijn van topman Éric Rondolat met vier jaar verlengen.
Winstalarm Aston Martin
In Londen raakte Aston Martin 16,5 procent kwijt. De Britse producent van luxe voertuigen gaf een winstalarm vanwege de moeilijke marktomstandigheden en liet weten in gesprek te zijn met potentiële investeerders. De Canadese miljardair Lawrence Stroll zou willen instappen bij het bedrijf.
De euro noteerde op 1,1137 dollar tegen 1,1186 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 62,44 dollar. Brentolie daalde ook 1,3 procent in prijs tot 68,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
19 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
21 uur geleden