Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen met plussen de dag uit

Europese beurzen met plussen de dag uit

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn in doorsnee gestegen op dinsdag. Een dipje rond de opening van Wall Street, werd in de latere middaghandel weer rechtgezet. Beleggers maakten zich wat minder zorgen over de situatie in het Midden-Oosten nu verdere escalatie voorlopig is uitgebleven. Ook de olieprijzen vielen terug nadat ze de afgelopen dagen sterk waren gestegen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,4 procent in de plus op 609,71 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 921,56 punten. Frankfurt ging 0,8 procent vooruit. Parijs en Londen sloten vrijwel ongewijzigd.

Koploper in de AEX was verzekeraar ASR met een winst van 2,7 procent. Voedings- en wasmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een verlies van 0,9 procent. Metalenspecialist AMG was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van 5,5 procent na een nieuw recyclingcontract in de Verenigde Staten. Vastgoedfonds Wereldhave was de grootste van twee dalers bij de middelgrote bedrijven en leverde 0,8 procent in.

Arbitragezaak Fugro

Fugro herstelde van een eerder koersverlies en won 1,4 procent. De bodemonderzoeker moet 26,8 miljoen dollar betalen na het verlies van een arbitragezaak in Singapore. Air France-KLM won 0,5 procent. KLM-topman Pieter Elbers zei in een gesprek met De Telegraaf dat de luchtvaartmaatschappij het jaar turbulent is begonnen als gevolg van de sterke stijging van de olieprijs.

Signify klom 0,9 procent. Het verlichtingsbedrijf neemt afscheid van zijn financieel directeur Stéphane Rougeot, die om persoonlijke redenen vertrekt. Daarnaast wil het bedrijf de termijn van topman Éric Rondolat met vier jaar verlengen.

Winstalarm Aston Martin

In Londen raakte Aston Martin 16,5 procent kwijt. De Britse producent van luxe voertuigen gaf een winstalarm vanwege de moeilijke marktomstandigheden en liet weten in gesprek te zijn met potentiële investeerders. De Canadese miljardair Lawrence Stroll zou willen instappen bij het bedrijf.

De euro noteerde op 1,1137 dollar tegen 1,1186 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 62,44 dollar. Brentolie daalde ook 1,3 procent in prijs tot 68,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse gebruikers krijgen volgende week reclame in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - Nederlandse gebruikers van ChatGPT krijgen vanaf volgende week advertenties te zien in de populaire chatbot. Het bedrijf achter ChatGPT, OpenAI, kondigt aan advertenties uit te breiden naar 31 Europese landen, waaronder Nederland.

10 minuten geleden
Afvalverwerker Renewi schrapt ook tientallen banen in Nederland

EINDHOVEN (ANP) - Afvalverwerker Renewi schrapt ook in Nederland tientallen banen. Dat bevestigt een woordvoerder na vragen van het ANP. Eerder meldden vakbonden in België dat 91 mensen hun baan bij het bedrijf daar verliezen.

1 uur geleden
Duitse maatschappij Eurowings gaat weer vliegen naar Dubai

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Eurowings gaat vanaf 25 oktober weer vliegen naar Dubai. Eurowings was gestopt met vliegen naar Dubai na de uitbraak van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Afvalverwerker Renewi schrapt tientallen banen in België

LOMMEL (ANP/BELGA) - Bij afvalverwerker Renewi dreigen in België 91 mensen hun baan te verliezen. Dat melden de Belgische vakbonden. De directie bevestigt de ontslagronde.

1 uur geleden
Vakbonden kondigen werkonderbrekingen beveiliging op Schiphol aan

SCHIPHOL (ANP) - Beveiligers op Schiphol gaan komende tijd korte werkonderbrekingen houden en stiptheidsacties uitvoeren, heeft vakbond CNV aangekondigd. Ook FNV doet mee. Volgens CNV-onderhandelaar André Quist kunnen de korte werkonderbrekingen zorgen voor iets langere wachtrijen aan het einde van de drukke zomerperiode.

1 uur geleden
Chinese robots rukken op, investeerders staan in de rij

BEIJING (ANP/RTR) - Honderden Chinese robotfabrikanten pakken woensdag in Beijing uit met hun nieuwste robots, om investeerders en consumenten ervan te overtuigen dat de robotrevolutie nu echt doorbreekt. De conferentie 'World Robot Conference' komt op een moment dat robots steeds meer een nieuw strijdtoneel worden in de concurrentie tussen de VS en China. Tegelijkertijd worden investeerders steeds enthousiaster over de sector.

3 uur geleden
Lagarde: Europa mag niet achterblijven in AI-revolutie

GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Europa mag niet achterblijven in de AI-revolutie en de economische veranderingen door kunstmatige intelligentie. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toespraak op het hoofdkantoor van het World Economic Forum in het Zwitserse Genève.

3 uur geleden