Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen met duidelijke winsten gesloten

Europese beurzen met duidelijke winsten gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een forse winst gesloten. Ook elders in Europa kleurden de koersenborden groen, na hoopvolle geluiden dat er weer schot zit in onderhandelingen in Washington over economische stimuleringsmaatregelen. Ook reageerden beleggers op de claim van president Vladimir Poetin dat Rusland als eerste een vaccin tegen het coronavirus heeft ontwikkeld.

De AEX-index sloot 1,5 procent hoger op 565,56 punten. De MidKap won 1,7 procent op tot 811,54 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 2,4 procent.

De Amerikaanse minister van Financiën Steven Mnuchin toonde zich optimistisch over een door zowel Democraten als Republikeinen gesteund stimuleringspakket dat 's werelds grootste economie moet stutten. Eerdere onderhandelingen over zo'n biljoenenpakket mondden uit in een patstelling.

Goudprijs

Onder andere de energiesector zat in de lift door hoop op een herstel in de vraag naar olie. Op de Europese beurzen wonnen olie- en gasconcerns Shell, BP en Total tot 4,1 procent. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 42,27 dollar en Brentolie won 0,5 procent tot 45,22 dollar.

Dat beleggers weer meer risico durven te nemen bleek uit de goudprijs, die als veilige haven in tijden van onzekerheid wordt gezien. De goudprijs lag weer ruim onder de 2000 dollar per troy ounce en zakte tot een prijs van 1945 dollar (-4,2 procent).

URW

Grote winnaar bij de Amsterdamse hoofdfondsen was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 8,4 procent. De financiële bedrijven ING, ABN AMRO en Aegon volgden met plussen van ruim 4 procent.

In de MidKap profiteerde bodemonderzoeker Fugro van een adviesverhoging door ABN AMRO en ging aan kop met een plus van 7,3 procent. TKH Group (min 3,5 procent) voelde de coronacrisis in zijn resultaten, maar wist mede dankzij lagere kosten de schade in de eerste jaarhelft enigszins beperkt te houden.

Zalando

In Frankfurt won Zalando 1,9 procent. De Duitse webwinkel had het afgelopen kwartaal veel meer klanten door de toename van onlinewinkelen in coronatijd.

De euro stond op 1,1779 dollar tegenover 1,1789 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

2 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

3 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

4 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

4 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

5 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

6 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden