Europese beurzen licht hoger in afwachting van rentebesluit ECB
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag licht hoger aan de handelsdag begonnen. Beleggers trokken zich op aan de positieve koersen op Wall Street en in Azië. Verder wachten ze op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) in de middag en verwerkten ze wat bedrijfsresultaten.
De ECB zal naar verwachting weinig veranderen aan de vorige maand ingezette koers, ondanks de verder gestegen inflatie. Sommige ECB-volgers houden evenwel rekening met een nog snellere afbouw van het opkoopprogramma van de centrale bank.
De AEX-index op Beursplein 5 steeg in de eerste handelsminuten 0,3 procent tot 720,06 punten. De MidKap ging 0,2 procent omhoog naar 1066,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent, die in Londen leverde 0,1 procent in.
Hoofdfondsen
Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was Just Eat Takeaway de grootste daler met een min van 3,8 procent. Aandeelhouder Lucerne kondigde aan tegen het beloningsbeleid van de maaltijdbezorger te gaan stemmen. Ook bedrijven in de chipsector als ASMI en Besi stonden in de min. ArcelorMittal, dat een meerderheidsbelang nam in een hypermoderne en schone fabriek van branchegenoot Voestalpine, stond bovenaan met een plus van 2,1 procent.
Toeleverancier aan apotheken Fagron was koploper bij de middelgrote bedrijven met een plus van 1,7 procent. De onderneming boekte het voorbije kwartaal een omzetgroei van 16 procent, maar de coronacrisis blijft het resultaat van het bedrijf drukken. De oorlog in Oekraïne lijkt vooralsnog minder gevolgen te hebben.
Ericsson
Navigatiedienstverlener TomTom (plus 2,3 procent) zag de verliezen oplopen door verdere investeringen in zijn kaartenplatform. Tegelijkertijd verdiende het Amsterdamse bedrijf minder aan de verkoop van kaarten aan autofabrikanten, omdat die door de chiptekorten minder auto's afzetten.
Ook op andere beurzen kwamen bedrijven met resultaten. De Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson liet weten boetes te verwachten vanwege een corruptieschandaal in Irak en werd bijna 9 procent lager gezet in Stockholm. Een inschatting hoe hoog die boetes kunnen uitvallen, durft het bedrijf nog niet te maken.
Hermès
De Franse mode- en luxegoederenmaker Hermès (plus 3,7 procent) zag de omzet met een kwart stijgen. Vooral de modelijn deed het goed, maar Hermès zegt momenteel ook last te hebben van de lockdowns in China.
Olie werd wat goedkoper na de sterke stijgingen van de afgelopen dagen. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent in prijs tot 102,77 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper en kostte 107,44 dollar. De euro was 1,0916 dollar waard tegen 1,0883 dollar bij het slot van de handel op Wall Street.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
26 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
3 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
19 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
22 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
1 dag geleden