Europese beurzen licht hoger in afwachting van rentebesluit ECB
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag licht hoger aan de handelsdag begonnen. Beleggers trokken zich op aan de positieve koersen op Wall Street en in Azië. Verder wachten ze op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) in de middag en verwerkten ze wat bedrijfsresultaten.
De ECB zal naar verwachting weinig veranderen aan de vorige maand ingezette koers, ondanks de verder gestegen inflatie. Sommige ECB-volgers houden evenwel rekening met een nog snellere afbouw van het opkoopprogramma van de centrale bank.
De AEX-index op Beursplein 5 steeg in de eerste handelsminuten 0,3 procent tot 720,06 punten. De MidKap ging 0,2 procent omhoog naar 1066,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent, die in Londen leverde 0,1 procent in.
Hoofdfondsen
Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was Just Eat Takeaway de grootste daler met een min van 3,8 procent. Aandeelhouder Lucerne kondigde aan tegen het beloningsbeleid van de maaltijdbezorger te gaan stemmen. Ook bedrijven in de chipsector als ASMI en Besi stonden in de min. ArcelorMittal, dat een meerderheidsbelang nam in een hypermoderne en schone fabriek van branchegenoot Voestalpine, stond bovenaan met een plus van 2,1 procent.
Toeleverancier aan apotheken Fagron was koploper bij de middelgrote bedrijven met een plus van 1,7 procent. De onderneming boekte het voorbije kwartaal een omzetgroei van 16 procent, maar de coronacrisis blijft het resultaat van het bedrijf drukken. De oorlog in Oekraïne lijkt vooralsnog minder gevolgen te hebben.
Ericsson
Navigatiedienstverlener TomTom (plus 2,3 procent) zag de verliezen oplopen door verdere investeringen in zijn kaartenplatform. Tegelijkertijd verdiende het Amsterdamse bedrijf minder aan de verkoop van kaarten aan autofabrikanten, omdat die door de chiptekorten minder auto's afzetten.
Ook op andere beurzen kwamen bedrijven met resultaten. De Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson liet weten boetes te verwachten vanwege een corruptieschandaal in Irak en werd bijna 9 procent lager gezet in Stockholm. Een inschatting hoe hoog die boetes kunnen uitvallen, durft het bedrijf nog niet te maken.
Hermès
De Franse mode- en luxegoederenmaker Hermès (plus 3,7 procent) zag de omzet met een kwart stijgen. Vooral de modelijn deed het goed, maar Hermès zegt momenteel ook last te hebben van de lockdowns in China.
Olie werd wat goedkoper na de sterke stijgingen van de afgelopen dagen. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent in prijs tot 102,77 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper en kostte 107,44 dollar. De euro was 1,0916 dollar waard tegen 1,0883 dollar bij het slot van de handel op Wall Street.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
6 uur geleden