Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen licht hoger in afwachting van rentebesluit ECB

Europese beurzen licht hoger in afwachting van rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag licht hoger aan de handelsdag begonnen. Beleggers trokken zich op aan de positieve koersen op Wall Street en in Azië. Verder wachten ze op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) in de middag en verwerkten ze wat bedrijfsresultaten.

De ECB zal naar verwachting weinig veranderen aan de vorige maand ingezette koers, ondanks de verder gestegen inflatie. Sommige ECB-volgers houden evenwel rekening met een nog snellere afbouw van het opkoopprogramma van de centrale bank.

De AEX-index op Beursplein 5 steeg in de eerste handelsminuten 0,3 procent tot 720,06 punten. De MidKap ging 0,2 procent omhoog naar 1066,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent, die in Londen leverde 0,1 procent in.

Hoofdfondsen

Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was Just Eat Takeaway de grootste daler met een min van 3,8 procent. Aandeelhouder Lucerne kondigde aan tegen het beloningsbeleid van de maaltijdbezorger te gaan stemmen. Ook bedrijven in de chipsector als ASMI en Besi stonden in de min. ArcelorMittal, dat een meerderheidsbelang nam in een hypermoderne en schone fabriek van branchegenoot Voestalpine, stond bovenaan met een plus van 2,1 procent.

Toeleverancier aan apotheken Fagron was koploper bij de middelgrote bedrijven met een plus van 1,7 procent. De onderneming boekte het voorbije kwartaal een omzetgroei van 16 procent, maar de coronacrisis blijft het resultaat van het bedrijf drukken. De oorlog in Oekraïne lijkt vooralsnog minder gevolgen te hebben.

Ericsson

Navigatiedienstverlener TomTom (plus 2,3 procent) zag de verliezen oplopen door verdere investeringen in zijn kaartenplatform. Tegelijkertijd verdiende het Amsterdamse bedrijf minder aan de verkoop van kaarten aan autofabrikanten, omdat die door de chiptekorten minder auto's afzetten.

Ook op andere beurzen kwamen bedrijven met resultaten. De Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson liet weten boetes te verwachten vanwege een corruptieschandaal in Irak en werd bijna 9 procent lager gezet in Stockholm. Een inschatting hoe hoog die boetes kunnen uitvallen, durft het bedrijf nog niet te maken.

Hermès

De Franse mode- en luxegoederenmaker Hermès (plus 3,7 procent) zag de omzet met een kwart stijgen. Vooral de modelijn deed het goed, maar Hermès zegt momenteel ook last te hebben van de lockdowns in China.

Olie werd wat goedkoper na de sterke stijgingen van de afgelopen dagen. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent in prijs tot 102,77 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper en kostte 107,44 dollar. De euro was 1,0916 dollar waard tegen 1,0883 dollar bij het slot van de handel op Wall Street.

Meer uit Financieel

ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

52 minuten geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

57 minuten geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

1 uur geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

2 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

2 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

3 uur geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

4 uur geleden