Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen leven weer wat op na dramaweek

Europese beurzen leven weer wat op na dramaweek

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen lieten maandag enig herstel zien, na de zware koersverliezen vorige week. De hoop op steunmaatregelen van de wereldwijde centrale banken om de economische impact van de virusuitbraak te verzachten, zorgde voor een sprankje hoop bij beleggers. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM ging wel weer flink onderuit door de zorgen over het nieuwe coronavirus.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,5 procent hoger op 542,17 punten. De Amsterdamse hoofdindex beleefde vorige week de slechtste beursweek sinds de financiële crisis van 2008 en raakte bijna 13 procent kwijt. De MidKap verloor 0,6 procent tot 837,83 punten. Frankfurt leverde 0,3 procent in, Parijs won 0,4 procent en Londen kreeg er meer dan 1 procent bij. Die laatste graadmeter werd geholpen door een belofte van de Bank of England om met steunmaatregelen te komen, als dat nodig blijkt.

De zwaar getroffen luchtvaartsector bleef in de schijnwerpers staan. Air France-KLM sloot de rij in de MidKap met een verlies van bijna 8 procent. Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt vanwege het coronavirus niet langer naar de Chinese steden Chengdu, Hangzhou en Xiamen. Ook concurrent Lufthansa (min 6,5 procent) liet weten het aantal vluchten aanzienlijk in te perken wegens de virusuitbraak. Ryanair, dat later deze maand tot een kwart van zijn vluchten van en naar Italië schrapt, ging een kleine 5 procent omlaag.

Milaan

De beurs in Milaan zakte verder zo'n 1,5 procent onder aanvoering van de Italiaanse banken. Italië kondigde aan 3,6 miljard euro uit te trekken voor extra maatregelen ter ondersteuning van de economie wegens de gevolgen van het coronavirus. In Japan en de Verenigde Staten lieten de centrale banken weten klaar te staan om in te grijpen op de financiële markten.

De Europese banken hadden echter te lijden onder de speculatie op verdere renteverlagingen door centrale banken. In Milaan zakte UniCredit ruim 4 procent. In Parijs verloor BNP Paribas bijna 1 procent en in Frankfurt daalde Deutsche Bank 4 procent. In Amsterdam ging ING meer dan 2 procent omlaag.

De euro was 1,1147 dollar waard tegen 1,0994 dollar op vrijdag. De olieprijzen veerden op na de recente val. Een vat Amerikaanse olie werd 5 procent duurder op 47,01 dollar. Brentolie kostte 4,7 procent meer op 52,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

3 uur geleden
Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

10 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

11 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

12 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

14 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

15 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

16 uur geleden