Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen leven weer wat op na dramaweek

Europese beurzen leven weer wat op na dramaweek

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen lieten maandag enig herstel zien, na de zware koersverliezen vorige week. De hoop op steunmaatregelen van de wereldwijde centrale banken om de economische impact van de virusuitbraak te verzachten, zorgde voor een sprankje hoop bij beleggers. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM ging wel weer flink onderuit door de zorgen over het nieuwe coronavirus.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,5 procent hoger op 542,17 punten. De Amsterdamse hoofdindex beleefde vorige week de slechtste beursweek sinds de financiële crisis van 2008 en raakte bijna 13 procent kwijt. De MidKap verloor 0,6 procent tot 837,83 punten. Frankfurt leverde 0,3 procent in, Parijs won 0,4 procent en Londen kreeg er meer dan 1 procent bij. Die laatste graadmeter werd geholpen door een belofte van de Bank of England om met steunmaatregelen te komen, als dat nodig blijkt.

De zwaar getroffen luchtvaartsector bleef in de schijnwerpers staan. Air France-KLM sloot de rij in de MidKap met een verlies van bijna 8 procent. Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt vanwege het coronavirus niet langer naar de Chinese steden Chengdu, Hangzhou en Xiamen. Ook concurrent Lufthansa (min 6,5 procent) liet weten het aantal vluchten aanzienlijk in te perken wegens de virusuitbraak. Ryanair, dat later deze maand tot een kwart van zijn vluchten van en naar Italië schrapt, ging een kleine 5 procent omlaag.

Milaan

De beurs in Milaan zakte verder zo'n 1,5 procent onder aanvoering van de Italiaanse banken. Italië kondigde aan 3,6 miljard euro uit te trekken voor extra maatregelen ter ondersteuning van de economie wegens de gevolgen van het coronavirus. In Japan en de Verenigde Staten lieten de centrale banken weten klaar te staan om in te grijpen op de financiële markten.

De Europese banken hadden echter te lijden onder de speculatie op verdere renteverlagingen door centrale banken. In Milaan zakte UniCredit ruim 4 procent. In Parijs verloor BNP Paribas bijna 1 procent en in Frankfurt daalde Deutsche Bank 4 procent. In Amsterdam ging ING meer dan 2 procent omlaag.

De euro was 1,1147 dollar waard tegen 1,0994 dollar op vrijdag. De olieprijzen veerden op na de recente val. Een vat Amerikaanse olie werd 5 procent duurder op 47,01 dollar. Brentolie kostte 4,7 procent meer op 52,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer luchtvaartpassagiers EU, Schiphol tweede drukste luchthaven

LUXEMBURG (ANP) - Het aantal luchtvaartpassagiers in de Europese Unie is vorig jaar gegroeid en Schiphol was de op een na drukste luchthaven. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat waren er vorig jaar in totaal 1,1 miljard luchtvaartreizigers binnen de EU, een toename van meer dan 8 procent vergeleken met 2023.

43 minuten geleden
Recordaandeel wind- en zonne-energie bij Duitse stroomopwekking

WIESBADEN (ANP/DPA) - De uitbreiding van windturbines en zonnepanelen heeft in Duitsland bijgedragen aan de opwekking van recordhoeveelheden hernieuwbare energie in juli, augustus en september. Volgens het Duitse statistiekbureau waren wind- en zonne-energie in het derde kwartaal goed voor een recordaandeel van 64,1 procent van de elektriciteitsopwekking.

1 uur geleden
Unilever zakt op Damrak na beursgang ijsjestak Magnum

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.

3 uur geleden
Magnum-topman: denk dat ijs een echt volksaandeel kan worden

AMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.

3 uur geleden
Productie Duitse industrie sterker gegroeid dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.

3 uur geleden
ECB-lid Schnabel zegt 'klaar' te zijn om Lagarde op te volgen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.

4 uur geleden
China boekt recordhandelsoverschot ondanks zwakke export naar VS

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.

6 uur geleden