Europese beurzen leven weer wat op na dramaweek
AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen lieten maandag enig herstel zien, na de zware koersverliezen vorige week. De hoop op steunmaatregelen van de wereldwijde centrale banken om de economische impact van de virusuitbraak te verzachten, zorgde voor een sprankje hoop bij beleggers. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM ging wel weer flink onderuit door de zorgen over het nieuwe coronavirus.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,5 procent hoger op 542,17 punten. De Amsterdamse hoofdindex beleefde vorige week de slechtste beursweek sinds de financiële crisis van 2008 en raakte bijna 13 procent kwijt. De MidKap verloor 0,6 procent tot 837,83 punten. Frankfurt leverde 0,3 procent in, Parijs won 0,4 procent en Londen kreeg er meer dan 1 procent bij. Die laatste graadmeter werd geholpen door een belofte van de Bank of England om met steunmaatregelen te komen, als dat nodig blijkt.
De zwaar getroffen luchtvaartsector bleef in de schijnwerpers staan. Air France-KLM sloot de rij in de MidKap met een verlies van bijna 8 procent. Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt vanwege het coronavirus niet langer naar de Chinese steden Chengdu, Hangzhou en Xiamen. Ook concurrent Lufthansa (min 6,5 procent) liet weten het aantal vluchten aanzienlijk in te perken wegens de virusuitbraak. Ryanair, dat later deze maand tot een kwart van zijn vluchten van en naar Italië schrapt, ging een kleine 5 procent omlaag.
Milaan
De beurs in Milaan zakte verder zo'n 1,5 procent onder aanvoering van de Italiaanse banken. Italië kondigde aan 3,6 miljard euro uit te trekken voor extra maatregelen ter ondersteuning van de economie wegens de gevolgen van het coronavirus. In Japan en de Verenigde Staten lieten de centrale banken weten klaar te staan om in te grijpen op de financiële markten.
De Europese banken hadden echter te lijden onder de speculatie op verdere renteverlagingen door centrale banken. In Milaan zakte UniCredit ruim 4 procent. In Parijs verloor BNP Paribas bijna 1 procent en in Frankfurt daalde Deutsche Bank 4 procent. In Amsterdam ging ING meer dan 2 procent omlaag.
De euro was 1,1147 dollar waard tegen 1,0994 dollar op vrijdag. De olieprijzen veerden op na de recente val. Een vat Amerikaanse olie werd 5 procent duurder op 47,01 dollar. Brentolie kostte 4,7 procent meer op 52,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
5 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
6 uur geleden