Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen lager door groei-angst en winstnemingen

Europese beurzen lager door groei-angst en winstnemingen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag opnieuw lager gesloten. Angst dat de economische groei vertraging oploopt door de Delta-variant van het coronavirus, mengde zich met winstnemingen. Daarmee profiteerden handelaren van de opmars van de beurzen de laatste weken. Voor de AEX-index betekende de nieuwe koersdaling dat de historische grens van 800 punten weer verder uit zicht verdwijnt.

De hoofdindex op Beursplein 5 daalde 0,7 procent tot precies 789 punten. De MidKap sloot 1,6 procent lager op 1096,01 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,5 procent.

Beleggers kijken ook uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag. Naar verwachting past de ECB de rente en het stimuleringsbeleid nog niet aan, maar mogelijk wordt er wel iets gezegd over de afbouw van de coronasteun vanaf maart. Verschillende beleidsmakers van de bank hebben daar de afgelopen tijd op gezinspeeld.

Signify

Verlichtingsbedrijf Signify verloor 4,2 procent en was daarmee grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Ook AkzoNobel leverde in en wel 1 procent. Het verfbedrijf werd lager gezet na waarschuwingen van branchegenoten PPG en Sherwin-Williams, die aangeven met leveringsproblemen en hoge prijzen voor grondstoffen te kampen. PPG, dat in Nederland merken als Histor en Sigma verkoopt, verhoogt zijn prijzen dit kwartaal met 5 procent.

Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi daalden tot 1,5 procent. De Amerikaanse chipmaker Intel wil de komende tien jaar tientallen miljarden euro's steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Daarmee wil Intel helpen de tekorten in onder meer de autosector aan te pakken.

KPN

KPN, Unilever en Ahold Delhaize waren de enige stijgers in de AEX. KPN won 1,6 procent. Een dag eerder was het telecombedrijf al ruim 4 procent gestegen na het nieuws dat T-Mobile Nederland wordt verkocht.

InPost zakte 6,7 procent in de MidKap. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet in het tweede kwartaal met 30 procent groeien en handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar.

Siemens Gamesa

Siemens Gamesa verloor in Madrid 8,5 procent na een adviesverlaging van JPMorgan. De analisten van die bank denken dat de windmolenmaker langer te kampen heeft met lagere winsten. Moederbedrijf Siemens Energy ging ruim 8 procent omlaag in Frankfurt.

De euro was 1,1818 dollar waard tegen 1,1840 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 69,24 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 72,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zorgen werkgevers omdat loonsverhogingen maar langzaam afzwakken

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.

1 uur geleden
Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

1 uur geleden
Veel consumenten hebben moeite met vergelijken energiecontracten

DEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.

2 uur geleden
Eurogroep-voorzitter Donohoe vertrekt naar Wereldbank

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.

3 uur geleden
Tankbouwer Rheinmetall verwacht vervijfvoudiging omzet tegen 2030

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.

3 uur geleden
FNV: lastig te zeggen of fusienieuws AkzoNobel positief is

UTRECHT(ANP) - Het is nog lastig om te zeggen of de fusie tussen verf- en coatingconcerns AkzoNobel en Axalta goed of slecht nieuws is voor werknemers in Nederland, reageert FNV. Vakbondsbestuurder Esam Laassal geeft aan dat het hem nu nog onduidelijk is wat de samenvoeging betekent voor de werkgelegenheid in Nederland.

3 uur geleden
Ngo: TotalEnergies betrokken bij oorlogsmisdaden in Mozambique

MOZAMBIQUE (ANP/AFP) - Een mensenrechtengroep heeft een juridische klacht ingediend tegen TotalEnergies, waarin het Franse energieconcern wordt beschuldigd van "medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden" bij zijn gasproject in Mozambique. Het European Centre for Constitutional and Human Rights (ECCHR) richt zijn klacht op vermeende misstanden door soldaten van een gezamenlijke taskforce (JTF). Deze eenheid was ingezet om het terrein te beveiligen waar TotalEnergies actief is.

4 uur geleden