Europese beurzen lager door groei-angst en winstnemingen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag opnieuw lager gesloten. Angst dat de economische groei vertraging oploopt door de Delta-variant van het coronavirus, mengde zich met winstnemingen. Daarmee profiteerden handelaren van de opmars van de beurzen de laatste weken. Voor de AEX-index betekende de nieuwe koersdaling dat de historische grens van 800 punten weer verder uit zicht verdwijnt.
De hoofdindex op Beursplein 5 daalde 0,7 procent tot precies 789 punten. De MidKap sloot 1,6 procent lager op 1096,01 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,5 procent.
Beleggers kijken ook uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag. Naar verwachting past de ECB de rente en het stimuleringsbeleid nog niet aan, maar mogelijk wordt er wel iets gezegd over de afbouw van de coronasteun vanaf maart. Verschillende beleidsmakers van de bank hebben daar de afgelopen tijd op gezinspeeld.
Signify
Verlichtingsbedrijf Signify verloor 4,2 procent en was daarmee grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Ook AkzoNobel leverde in en wel 1 procent. Het verfbedrijf werd lager gezet na waarschuwingen van branchegenoten PPG en Sherwin-Williams, die aangeven met leveringsproblemen en hoge prijzen voor grondstoffen te kampen. PPG, dat in Nederland merken als Histor en Sigma verkoopt, verhoogt zijn prijzen dit kwartaal met 5 procent.
Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi daalden tot 1,5 procent. De Amerikaanse chipmaker Intel wil de komende tien jaar tientallen miljarden euro's steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Daarmee wil Intel helpen de tekorten in onder meer de autosector aan te pakken.
KPN
KPN, Unilever en Ahold Delhaize waren de enige stijgers in de AEX. KPN won 1,6 procent. Een dag eerder was het telecombedrijf al ruim 4 procent gestegen na het nieuws dat T-Mobile Nederland wordt verkocht.
InPost zakte 6,7 procent in de MidKap. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet in het tweede kwartaal met 30 procent groeien en handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar.
Siemens Gamesa
Siemens Gamesa verloor in Madrid 8,5 procent na een adviesverlaging van JPMorgan. De analisten van die bank denken dat de windmolenmaker langer te kampen heeft met lagere winsten. Moederbedrijf Siemens Energy ging ruim 8 procent omlaag in Frankfurt.
De euro was 1,1818 dollar waard tegen 1,1840 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 69,24 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 72,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
9 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
12 uur geleden