Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen lager door groei-angst en winstnemingen

Europese beurzen lager door groei-angst en winstnemingen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag opnieuw lager gesloten. Angst dat de economische groei vertraging oploopt door de Delta-variant van het coronavirus, mengde zich met winstnemingen. Daarmee profiteerden handelaren van de opmars van de beurzen de laatste weken. Voor de AEX-index betekende de nieuwe koersdaling dat de historische grens van 800 punten weer verder uit zicht verdwijnt.

De hoofdindex op Beursplein 5 daalde 0,7 procent tot precies 789 punten. De MidKap sloot 1,6 procent lager op 1096,01 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,5 procent.

Beleggers kijken ook uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag. Naar verwachting past de ECB de rente en het stimuleringsbeleid nog niet aan, maar mogelijk wordt er wel iets gezegd over de afbouw van de coronasteun vanaf maart. Verschillende beleidsmakers van de bank hebben daar de afgelopen tijd op gezinspeeld.

Signify

Verlichtingsbedrijf Signify verloor 4,2 procent en was daarmee grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Ook AkzoNobel leverde in en wel 1 procent. Het verfbedrijf werd lager gezet na waarschuwingen van branchegenoten PPG en Sherwin-Williams, die aangeven met leveringsproblemen en hoge prijzen voor grondstoffen te kampen. PPG, dat in Nederland merken als Histor en Sigma verkoopt, verhoogt zijn prijzen dit kwartaal met 5 procent.

Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi daalden tot 1,5 procent. De Amerikaanse chipmaker Intel wil de komende tien jaar tientallen miljarden euro's steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Daarmee wil Intel helpen de tekorten in onder meer de autosector aan te pakken.

KPN

KPN, Unilever en Ahold Delhaize waren de enige stijgers in de AEX. KPN won 1,6 procent. Een dag eerder was het telecombedrijf al ruim 4 procent gestegen na het nieuws dat T-Mobile Nederland wordt verkocht.

InPost zakte 6,7 procent in de MidKap. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet in het tweede kwartaal met 30 procent groeien en handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar.

Siemens Gamesa

Siemens Gamesa verloor in Madrid 8,5 procent na een adviesverlaging van JPMorgan. De analisten van die bank denken dat de windmolenmaker langer te kampen heeft met lagere winsten. Moederbedrijf Siemens Energy ging ruim 8 procent omlaag in Frankfurt.

De euro was 1,1818 dollar waard tegen 1,1840 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 69,24 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 72,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lidl moet Intermarché miljoenen betalen om misleidende reclame

PARIJS (ANP/AFP) - Supermarktketen Lidl moet de Franse concurrent Intermarché 43 miljoen euro betalen. Volgens een hof van beroep in Frankrijk heeft het Duitse bedrijf consumenten misleid met tv-reclames. Dat komt neer op oneerlijke concurrentie, aldus de rechter.

25 minuten geleden
Europese Commissie wil deal met VS over handel binnen paar dagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil graag binnen enkele dagen een deal met de Verenigde Staten over handelstarieven, hoewel de VS de pauze voor verhoogde importtarieven hebben verlengd naar 1 augustus. Dat laat een woordvoerder van de Europese Commissie woensdag weten.

25 minuten geleden
Treinreizigers weten binnenkort of ze last van stakingen krijgen

UTRECHT (ANP) - Voor treinreizigers en de NS breken spannende dagen aan. De komende dagen weten vakbonden VVMC, FNV en CNV of hun leden instemmen met het eindbod van de spoorwegmaatschappij voor een nieuwe cao. Als ze de voorstellen van de NS afwijzen, is de kans groot dat personeel met stakingen het treinverkeer opnieuw platlegt.

29 minuten geleden
BP verkoopt Nederlandse tankstations aan branchegenoot Catom

ROTTERDAM (ANP) - Het Britse olieconcern BP verkoopt al zijn tankstations in Nederland aan branchegenoot Catom. Het gaat om ongeveer 300 tankstations en vijftien laadstations voor elektrische auto's, maakte BP bekend. Catom is het bedrijf achter het brandstofmerk OK.

35 minuten geleden
VW verkoopt fors minder auto's in VS door Amerikaanse heffingen

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen heeft het afgelopen kwartaal in Noord-Amerika aanzienlijk minder auto's verkocht dan een jaar eerder. Het Duitse autoconcern had daarmee duidelijk last van importheffingen die de Verenigde Staten hebben ingesteld op auto's.

1 uur geleden
EU beschermt Airbus in handelsdeal met VS, melden bronnen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dicht bij een voorlopig handelsakkoord met de Verenigde Staten dat de commerciële luchtvaart vrijstelt van bepaalde importheffingen. Vooral vliegtuigfabrikant Airbus zou daarvan profiteren, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Ook enkele andere belangrijke industrieën zouden worden uitgezonderd van heffingen, zoals de Duitse auto-industrie.

2 uur geleden
Nederlandse beursbedrijven evalueren diversiteitsbeleid door VS

DEN HAAG (ANP) - Verschillende Nederlandse bedrijven met een beursnotering evalueren hun diversiteitsbeleid. Het gaat om ondernemingen die ook actief zijn in de Verenigde Staten, waar sinds dit jaar nieuwe regelgeving geldt. Dat schrijft Eumedion, dat opkomt voor de belangen van institutionele beleggers.

4 uur geleden