Europese beurzen koersen op licht lagere opening af
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen staan overwegend voor een licht lagere opening. Beleggers reageren vrijdag onder meer op de gestegen olieprijzen. In Amsterdam gaat de aandacht uit naar Prosus, dat weer kan reageren op berichten over Chinese eisen aan techbedrijf Tencent. Ook opende Sif, dat funderingen voor windmolens maakt, de boeken.
Het aandeel Prosus bewoog de afgelopen week stevig mee met de grote koersschommelingen van Tencent. In dat techconcern heeft de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder een aanzienlijk belang. Nieuwe berichten stellen dat de Chinese overheid wil dat een groter deel van Tencent in een apart financieel onderdeel wordt ondergebracht, waarvoor strengere regels gaan gelden.
Sif liet weten zich meer en meer bezig te gaan houden met de ontmanteling van oude windmolens. Bovendien verwacht het bedrijf deze zomer te beslissen over een nieuwe productiefaciliteit waar het funderingen voor de nieuwste, grotere types windmolens kan bouwen.
Ebusco
Maker van elektrische bussen Ebusco gaf aan een belang van 40 procent in Zero Emission Services (ZES) te hebben overgenomen van Engie. ZES houdt zich bezig met het elektrificeren van de binnenvaart en is een samenwerkingsverband waar naast Ebusco ook ING, Wärtsilä en het havenbedrijf van Rotterdam aan meedoen. Ebusco vindt dat de binnenvaart erg lijkt op de bussenmarkt van tien jaar geleden.
Verder kwam het Centraal Bureau voor de Statistiek met cijfers over de export in januari. Die lag 3,3 procent hoger dan een jaar eerder. Vooral bij chemische producten en transportmiddelen steeg de uitvoer. De import kwam in januari 10,2 procent hoger uit dan in januari 2021.
AkzoNobel
AkzoNobel kan bewegen op een adviesverhoging van Jefferies.
De olieprijs ging ook weer omhoog. Een vat Amerikaanse olie werd 2,7 procent duurder op 105,76 dollar. Brentolie wisselde voor 108,99 dollar per vat van eigenaar, een toename van 2,2 procent. De euro was 1,1075 dollar waard tegen 1,1094 dollar toen Wall Street donderdag sloot.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
2 uur geleden