Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen koersen op licht lagere opening af

Europese beurzen koersen op licht lagere opening af

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen staan overwegend voor een licht lagere opening. Beleggers reageren vrijdag onder meer op de gestegen olieprijzen. In Amsterdam gaat de aandacht uit naar Prosus, dat weer kan reageren op berichten over Chinese eisen aan techbedrijf Tencent. Ook opende Sif, dat funderingen voor windmolens maakt, de boeken.

Het aandeel Prosus bewoog de afgelopen week stevig mee met de grote koersschommelingen van Tencent. In dat techconcern heeft de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder een aanzienlijk belang. Nieuwe berichten stellen dat de Chinese overheid wil dat een groter deel van Tencent in een apart financieel onderdeel wordt ondergebracht, waarvoor strengere regels gaan gelden.

Sif liet weten zich meer en meer bezig te gaan houden met de ontmanteling van oude windmolens. Bovendien verwacht het bedrijf deze zomer te beslissen over een nieuwe productiefaciliteit waar het funderingen voor de nieuwste, grotere types windmolens kan bouwen.

Ebusco

Maker van elektrische bussen Ebusco gaf aan een belang van 40 procent in Zero Emission Services (ZES) te hebben overgenomen van Engie. ZES houdt zich bezig met het elektrificeren van de binnenvaart en is een samenwerkingsverband waar naast Ebusco ook ING, Wärtsilä en het havenbedrijf van Rotterdam aan meedoen. Ebusco vindt dat de binnenvaart erg lijkt op de bussenmarkt van tien jaar geleden.

Verder kwam het Centraal Bureau voor de Statistiek met cijfers over de export in januari. Die lag 3,3 procent hoger dan een jaar eerder. Vooral bij chemische producten en transportmiddelen steeg de uitvoer. De import kwam in januari 10,2 procent hoger uit dan in januari 2021.

AkzoNobel

AkzoNobel kan bewegen op een adviesverhoging van Jefferies.

De olieprijs ging ook weer omhoog. Een vat Amerikaanse olie werd 2,7 procent duurder op 105,76 dollar. Brentolie wisselde voor 108,99 dollar per vat van eigenaar, een toename van 2,2 procent. De euro was 1,1075 dollar waard tegen 1,1094 dollar toen Wall Street donderdag sloot.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

1 uur geleden
Wall Street omhoog in aanloop naar Fed-besluit en kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

2 uur geleden
Microsoft vermindert afhankelijkheid van Nvidia met eigen AI-chip

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.

3 uur geleden
Meta blijft tegen wijzigingen tijdlijnen Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.

5 uur geleden
Koerssprong ijsjesmaker Magnum op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

6 uur geleden
EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

7 uur geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

8 uur geleden