Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen koersen op licht lagere opening af

Europese beurzen koersen op licht lagere opening af

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen staan overwegend voor een licht lagere opening. Beleggers reageren vrijdag onder meer op de gestegen olieprijzen. In Amsterdam gaat de aandacht uit naar Prosus, dat weer kan reageren op berichten over Chinese eisen aan techbedrijf Tencent. Ook opende Sif, dat funderingen voor windmolens maakt, de boeken.

Het aandeel Prosus bewoog de afgelopen week stevig mee met de grote koersschommelingen van Tencent. In dat techconcern heeft de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder een aanzienlijk belang. Nieuwe berichten stellen dat de Chinese overheid wil dat een groter deel van Tencent in een apart financieel onderdeel wordt ondergebracht, waarvoor strengere regels gaan gelden.

Sif liet weten zich meer en meer bezig te gaan houden met de ontmanteling van oude windmolens. Bovendien verwacht het bedrijf deze zomer te beslissen over een nieuwe productiefaciliteit waar het funderingen voor de nieuwste, grotere types windmolens kan bouwen.

Ebusco

Maker van elektrische bussen Ebusco gaf aan een belang van 40 procent in Zero Emission Services (ZES) te hebben overgenomen van Engie. ZES houdt zich bezig met het elektrificeren van de binnenvaart en is een samenwerkingsverband waar naast Ebusco ook ING, Wärtsilä en het havenbedrijf van Rotterdam aan meedoen. Ebusco vindt dat de binnenvaart erg lijkt op de bussenmarkt van tien jaar geleden.

Verder kwam het Centraal Bureau voor de Statistiek met cijfers over de export in januari. Die lag 3,3 procent hoger dan een jaar eerder. Vooral bij chemische producten en transportmiddelen steeg de uitvoer. De import kwam in januari 10,2 procent hoger uit dan in januari 2021.

AkzoNobel

AkzoNobel kan bewegen op een adviesverhoging van Jefferies.

De olieprijs ging ook weer omhoog. Een vat Amerikaanse olie werd 2,7 procent duurder op 105,76 dollar. Brentolie wisselde voor 108,99 dollar per vat van eigenaar, een toename van 2,2 procent. De euro was 1,1075 dollar waard tegen 1,1094 dollar toen Wall Street donderdag sloot.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

1 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

2 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

4 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

4 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

5 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

5 uur geleden