Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

De AEX eindigde 0,6 procent hoger op 1007,80 punten. De MidKap sloot praktisch onveranderd op 974,28 punten. Ook op andere grote Europese beurzen waren de cijfers groen. Parijs, Frankfurt en Londen sloten met plussen tot 0,5 procent.

De olieprijs zakte maandag door gunstige ontwikkelingen rond de afgesloten Straat van Hormuz. Meerdere tankers hebben de zeestraat, die sinds het uitbreken van de Iranoorlog grotendeels is gesloten, gepasseerd. Als het aan de Amerikaanse president Donald Trump ligt, worden dat er snel meer.

Shell

Hij heeft hulp geëist van de NAVO-landen bij het volledig heropenen van de Straat van Hormuz. Daar reageerden Europese lidstaten niet heel happig op. Het Verenigd Koninkrijk liet wel weten aan een plan te werken om een einde te maken aan de blokkade. De prijs van een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent goedkoper op 96,13 dollar en Brentolie zakte 5,5 procent tot 95,60 dollar.

Toch ging Shell 1,4 procent omhoog in de AEX en behoorde het tot de grootste stijgers. Het energieconcern meldde maandag dat het verwacht dat de vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) de komende jaren sterk zal toenemen.

ASML

Ook ASML stond aan de bovenkant van de AEX. De chipmakerfabrikant klom 1,5 procent. Besi verloor daarentegen 1,1 procent. De chiptoeleverancier was vrijdag nog flink gestegen na berichten over een mogelijke overname.

Bovenaan de AEX eindigde Warehouses de Pauw. De logistiek specialist, die afgelopen weken flink moest inleveren, herstelde 2,8 procent.

Stijgende Europese gasprijzen

Kunstmestfabrikant OCI stond onderaan de MidKap-index en verloor ruim 10 procent. Het bedrijf maakte cijfers bekend en verkocht een derde van zijn aandelen in methanolproducent Methanex. Ook meldde het last te hebben van de stijgende Europese gasprijzen voor een deel van de activiteiten.

Commerzbank steeg 8,7 procent in Frankfurt. Het Italiaanse UniCredit heeft een overnamebod gedaan op de tweede bank van Duitsland. UniCredit, dat al grootaandeelhouder is, wil de Duitse bank volledig inlijven. De Italiaanse bank klom zelf 0,5 procent, na in de min te zijn begonnen.

Meer uit Financieel

FAA: stoelen in honderden Boeings 737 MAX verkeerd geïnstalleerd

SEATTLE (ANP) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, zijn verkeerd geïnstalleerd en moeten worden gerepareerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag.

32 minuten geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

3 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

3 uur geleden
Wall Street verdeeld door techzorgen en lagere olieprijs

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.

5 uur geleden
Philips verhoogt winstverwachting na meevaller importheffingen VS

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.

6 uur geleden
Nachtkijkermaker profiteert weer van sterke orderstroom defensie

ATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

6 uur geleden
Trump roept Federal Reserve op om rente te verlagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.

8 uur geleden