Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen kleuren rood na nieuwe tariefdreiging Trump

Europese beurzen kleuren rood na nieuwe tariefdreiging Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn vrijdag flink lager geëindigd na de nieuwe tariefdreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij schreef op zijn socialemediakanaal Truth Social een importheffing van 50 procent te adviseren voor goederen uit de Europese Unie. De onderhandelingen over een handelsovereenkomst tussen de Verenigde Staten en de EU gaan namelijk "nergens heen", aldus de president.

De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam sloot de handelsdag 1 procent lager op 917,39 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, zakte 0,3 procent tot 863,30 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 1,7 procent. Londen sloot 0,3 procent lager. De VS en het Verenigd Koninkrijk sloten eerder deze maand al een handelsovereenkomst.

De EU en de VS zijn nog in onderhandeling over de algehele importtarieven, die voor drie maanden zijn verlaagd van 20 naar 10 procent. Trump schrijft verder in het bericht dat de EU is "opgericht met als belangrijkste doel misbruik te maken van de Verenigde Staten" op handelsgebied. Volgens hem is het heel moeilijk om zaken te doen met het landenblok. Trump wijst daarbij onder meer op "sterke handelsbarrières, belachelijke bedrijfsboetes en oneerlijke en onrechtvaardige rechtszaken tegen Amerikaanse bedrijven" van de EU.

Vrijwel alle fondsen in de AEX eindigden in het rood, behalve voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich (plus 2 procent), informatieleverancier Wolters Kluwer (plus 0,7 procent) en dataleverancier RELX (plus 0,4 procent). Chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden tussen de sterkste dalers met minnen tot 3 procent.

ASR zakte 4,3 procent en stond daarmee onderin de hoofdgraadmeter. De verzekeraar werd door UBS van de kooplijst gehaald. ASR noteerde daarnaast ex-dividend, wat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.

Ook Heineken noteerde een min, van 2,6 procent. Dat gebeurde nadat de rechter had geoordeeld dat Jumbo niet kan worden verplicht om per direct weer alle bieren van de bierbrouwer in de schappen te zetten. De supermarktketen kocht bepaalde Heineken-bieren niet meer in door te hoge inkoopprijzen, waarna Heineken een kort geding startte.

Meer uit Financieel

Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

2 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

8 uur geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

13 uur geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

14 uur geleden
Amazon uitblinker op Wall Street na goed ontvangen cijfers

NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursmaand oktober met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.

1 dag geleden
Ledenparlement FNV stemt tegen crisisplan toezichthouders

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.

1 dag geleden