Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen hoger in aanloop naar nieuwe heffingen Trump

Europese beurzen hoger in aanloop naar nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag hoger gesloten in aanloop naar de nieuwe tariefronde van de Amerikaanse president Donald Trump. Woensdag kondigt Trump naar verwachting wederkerige importheffingen aan voor alle landen die heffingen hebben op Amerikaanse producten. Ook gaat woensdag de eerder aangekondigde Amerikaanse heffing van 25 procent op auto's in.

De AEX-index eindigde 0,7 procent hoger op 905,24 punten. Maandag sloot de hoofdindex voor het eerst in ruim twee weken onder de 900 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, klom 0,3 procent naar 852,43 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs noteerden bij het slot plussen tot 1,7 procent.

Beleggers hadden dinsdag ook aandacht voor de Europese inflatiecijfers. De inflatie in de eurozone is in maart gedaald naar 2,2 procent en komt steeds dichter in de buurt van de doelstelling van 2 procent van de Europese Centrale Bank (ECB). Deze verdere afkoeling kan de weg vrijmaken voor verdere renteverlagingen door de ECB.

De chipbedrijven hoorden bij de stijgers in de hoofdindex. Besi eindigde bovenaan de AEX (plus 2,8 procent) en branchegenoot ASML sloot hoger met een plus van 2,3 procent. Bierbrouwer Heineken en muziekconcern Universal Music Group (UMG) sloten de rij met minnen tot 1,1 procent.

Bij de middelgrote fondsen was het roestvrijstaalproducent Aperam die bovenaan eindigde (plus 2,5 procent). Basic-Fit eindigde 0,3 procent lager, na een verlaging van het koersdoel door investeringsbank Berenberg.

Beleggers leken niet onder de indruk van de forse boetes die Brussel dinsdag uitdeelde aan verschillende autofabrikanten voor hun deelname aan een recyclingkartel. In totaal legde de Europese Commissie voor bijna een half miljard aan boetes op aan autobedrijven waaronder BMW, Volkswagen en Stellantis. BMW en Volkswagen gingen in Frankfurt tot 1 procent omhoog. In Parijs bleef Stellantis onveranderd.

Meer uit Financieel

Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

34 minuten geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

1 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 6 procent duurder in november

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

2 uur geleden
Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

17 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

19 uur geleden