Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen herpakken zich en sluiten met stevige plussen

Europese beurzen herpakken zich en sluiten met stevige plussen

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Europa lieten zich dinsdag niet van de wijs brengen door de onzekerheid over het heropstarten van gaspijp Nord Stream 1 en het bericht dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente donderdag mogelijk agressiever gaat verhogen dan verwacht. Aan het begin van de handel stonden er wel verliezen op de koersenborden, maar uiteindelijk sloten de belangrijkste beursgraadmeters met stevige plussen. Daarbij trokken beleggers zich ook op aan een gunstige stemming op Wall Street.

Persbureau Bloomberg meldde dat de beleidsmakers van de ECB overwegen om de rente donderdag met 0,5 procentpunt te verhogen om de hoge inflatie te bestrijden. Dat zou het dubbele zijn van de rentestap met een kwart procentpunt die de centrale bank eerder in het vooruitzicht heeft gesteld. Normaal gesproken is dat een ontwikkeling die beleggers niet leuk vinden, omdat een hogere rente slecht is voor de waardering van aandelen.

Ook kwam er een somber bericht uit Brussel. De Europese Commissie zou er eigenlijk niet meer op durven rekenen dat er donderdag weer gas stroomt via Nord Stream 1. Later op de dag werd de angst hiervoor evenwel wat gesust door ingewijden van persbureau Reuters. Die zeiden dat Rusland wel degelijk van plan is om de levering van gas via de belangrijke verbinding naar Duitsland te hervatten als het huidige groot onderhoud klaar is.

ING

In de ochtend was het sentiment op de beurzen erg timide. Maar in de middaguren verbeterde de stemming, geholpen door het opveren van de graadmeters in New York. Volgens kenners wees dat erop dat de markten goede verwachtingen hebben van de vele bedrijfsresultaten die komende weken naar buiten komen. Ook zouden mogelijke tegenslagen al zijn ingeprijsd. De AEX-index in Amsterdam ging uiteindelijk met een plus van 1,2 procent de handel uit op 689,47 punten. De MidKap steeg ook 1,2 procent tot 915,99 punten en de beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 2,7 procent.

Grootste stijger bij de hoofdfondsen aan het Damrak was ING met een winst van 3,8 procent. Ook staalconcern ArcelorMittal en verfbedrijf AkzoNobel waren in trek met plussen tot 3,5 procent. In Parijs steeg EDF verder bijna 15 procent. De Franse overheid maakte de details bekend van haar plan om het energiebedrijf volledig te nationaliseren.

De euro dikte aan tot 1,0244 dollar, van 1,0160 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 102,35 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 105,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe Europese miljoenenlening voor netbeheerder Enexis

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis ontvangt een lening van 500 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Het geld is bedoeld voor de uitbreiding, verzwaring en vernieuwing van het stroomnet in de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg.

17 minuten geleden
Italië kiest opnieuw voor accijnsverlaging diesel

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.

1 uur geleden
J&J schikt claims over kanker door babypoeder voor miljarden

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.

1 uur geleden
Fastned: meer Nederlanders met elektrische auto op vakantie

AMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.

1 uur geleden
Tanken goedkoper na Amerikaanse gevechtspauze in Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.

2 uur geleden
Philips hard onderuit op Damrak, Unilever wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
Aantal sportschoolgangers Basic-Fit neemt verder toe

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.

3 uur geleden