Europese beurzen gemengd na ECB-besluit en toelichting Lagarde
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten, na het beleidsbesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en de toelichting van preses Christine Lagarde. In Amsterdam was een kleine min te zien, maar Frankfurt en Parijs gingen licht omhoog. De beurs in Londen sloot behoorlijk in het rood, mede door een scherpe koersval van vliegmaatschappij easyJet.
De ECB hield de belangrijkste rentetarieven zoals verwacht ongemoeid. Wel wordt het opkoopprogramma voor obligaties iets teruggeschroefd. In een toelichting sprak Lagarde de verwachting uit dat de inflatie dit jaar boven het gewenste niveau van 2 procent zal uitkomen, maar ze bleef erbij dat de hogere inflatie van tijdelijke aard is. De ECB was verder positiever over de economische groei in de eurozone dit jaar. Volgens Lagarde zal de groei dit jaar op 5 procent uitkomen, tegenover 4,6 procent bij een eerdere raming.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,2 procent lager op 787,17 punten. De MidKap sloot 0,3 procent hoger op 1099,47 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,2 procent.
Tencent
De Londense FTSE-index zakte 1 procent, met een verlies van ruim 10 procent voor easyJet. De Britse luchtvaartmaatschappij liet weten een overnamebod van een niet nader genoemde partij te hebben afgewezen. Volgens verschillende persbureaus kwam het bod van de concurrerende Hongaarse prijsvechter Wizz Air. EasyJet maakte daarnaast bekend omgerekend 1,4 miljard euro te willen ophalen om het bedrijf door de coronacrisis te loodsen.
Prosus (min 5,2 procent) was de grootste daler in de AEX. De techinvesteerder kampte met een forse koersdaling van het Chinese Tencent, waarin het een groot belang heeft. Peking riep de Chinese gamebedrijven, waaronder Tencent, opnieuw op het matje en wil dat ze "obscene en gewelddadige" inhoud in hun spellen verwijderen. Eerder besloten de Chinese autoriteiten al dat kinderen niet meer dan drie uur per week online mogen gamen. Betalingsbedrijf Adyen voerde de stijgers aan met een plus van 2,3 procent.
De euro was 1,1822 dollar waard tegen 1,1818 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 69,41 dollar. Brentolie was vlak op 72,58 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
2 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
20 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
23 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 dag geleden