Europese beurzen gaan omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging donderdag omlaag. Ook de andere Europese beurzen gaven terrein prijs. Beleggers vrezen dat de steun van Washington voor de demonstranten in Hongkong de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en China over een handelsakkoord onder druk zet.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de min op 596,90 punten. De MidKap verloor ook 0,3 procent, tot 879,89 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt zakten tot 0,4 procent. Wall Street is donderdag dicht vanwege Thanksgiving Day.
Hekkensluiter in de AEX was telecomconcern KPN met een verlies van 1,1 procent. Olie- en gasconcern Shell, betaalbedrijf Adyen en verzekeraar ASR waren de enige stijgers met plusjes tot 0,3 procent. Ajax dikte 1,8 procent aan bij de kleinere bedrijven. De beursgenoteerde voetbalclub won woensdag de uitwedstrijd tegen Lille OSC (2-0) in de Champions League. Accsys Technologies klom 2,1 procent. De houtveredelaar heeft onder voorwaarden zo'n 46,3 miljoen euro opgehaald met de plaatsing van nieuwe aandelen.
Avantium
Op de lokale markt kreeg Avantium er 6,6 procent bij. Het chemieconcern ontvangt 25 miljoen euro subsidie van Brussel voor zijn nieuwe fabriek. Vivoryon Therapeutics, voorheen Probiodrug, leverde 5 procent in. Het biotechnologiebedrijf zag in het derde kwartaal zijn verlies oplopen.
Telefónica steeg 1,6 procent in Madrid. Het Spaanse telecomconcern gooit het roer om en gaat zich sterker richten op de thuismarkt en andere grote markten als Brazilië, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. In Parijs verloor Rémy Cointreau ruim 3 procent na tegenvallende halfjaarcijfers van de Franse drankenproducent.
Koersen
BASF won een fractie in Frankfurt. Het Duitse chemieconcern voert volgens bronnen exclusieve gesprekken met de Amerikaanse investeerder Lone Star Funds over een verkoop van zijn divisie voor chemicaliën die gebruikt worden in bouwmaterialen.
De euro was 1,1012 dollar waard tegen 1,1001 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 57,71 dollar. Brentolie daalde 0,6 procent in prijs tot 63,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
29 minuten geledenLEUVEN (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft een belangrijke stap gezet om haar positie in de productie van chips te versterken. In het Belgische onderzoeksinstituut Imec is een testlijn geopend voor de productie van halfgeleiders. Daarin is 2,5 miljard euro geïnvesteerd door onder meer de EU, nationale overheden en de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.
30 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is aan zet om het conflict bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia op te lossen, heeft de nieuwe Chinese ambassadeur in Nederland Shen Bo gezegd in gesprek met het ANP. De Nederlandse regering greep eind september in en verbood de Chinese eigenaar grote veranderingen door te voeren. Ook werd de Chinese topman aan de zijlijn gezet door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam. Woensdag beslist de ondernemingskamer of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij het bedrijf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer WhatsApp, heeft een waarschuwing van de Europese Commissie gekregen. Dit deed Brussel vanwege nieuw beleid dat het gebruik van concurrerende AI-hulpmiddelen op het berichtenplatform zou blokkeren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Liander moest beter onderzoek doen voordat de netbeheerder een verzoek om transportcapaciteit van energiecoöperatie ValleiEnergie weigerde. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) geoordeeld, na een klacht van de coöperatie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland blijft openstaan voor samenwerking met de Verenigde Staten, maar is niet hoopvol over de economische banden tussen de twee landen in de toekomst. Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, in een gesprek met de in Rusland gevestigde mediazender TV BRICS.
3 uur geleden