Europese beurzen gaan omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging donderdag omlaag. Ook de andere Europese beurzen gaven terrein prijs. Beleggers vrezen dat de steun van Washington voor de demonstranten in Hongkong de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en China over een handelsakkoord onder druk zet.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de min op 596,90 punten. De MidKap verloor ook 0,3 procent, tot 879,89 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt zakten tot 0,4 procent. Wall Street is donderdag dicht vanwege Thanksgiving Day.
Hekkensluiter in de AEX was telecomconcern KPN met een verlies van 1,1 procent. Olie- en gasconcern Shell, betaalbedrijf Adyen en verzekeraar ASR waren de enige stijgers met plusjes tot 0,3 procent. Ajax dikte 1,8 procent aan bij de kleinere bedrijven. De beursgenoteerde voetbalclub won woensdag de uitwedstrijd tegen Lille OSC (2-0) in de Champions League. Accsys Technologies klom 2,1 procent. De houtveredelaar heeft onder voorwaarden zo'n 46,3 miljoen euro opgehaald met de plaatsing van nieuwe aandelen.
Avantium
Op de lokale markt kreeg Avantium er 6,6 procent bij. Het chemieconcern ontvangt 25 miljoen euro subsidie van Brussel voor zijn nieuwe fabriek. Vivoryon Therapeutics, voorheen Probiodrug, leverde 5 procent in. Het biotechnologiebedrijf zag in het derde kwartaal zijn verlies oplopen.
Telefónica steeg 1,6 procent in Madrid. Het Spaanse telecomconcern gooit het roer om en gaat zich sterker richten op de thuismarkt en andere grote markten als Brazilië, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. In Parijs verloor Rémy Cointreau ruim 3 procent na tegenvallende halfjaarcijfers van de Franse drankenproducent.
Koersen
BASF won een fractie in Frankfurt. Het Duitse chemieconcern voert volgens bronnen exclusieve gesprekken met de Amerikaanse investeerder Lone Star Funds over een verkoop van zijn divisie voor chemicaliën die gebruikt worden in bouwmaterialen.
De euro was 1,1012 dollar waard tegen 1,1001 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 57,71 dollar. Brentolie daalde 0,6 procent in prijs tot 63,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
11 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden