Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen flink lager door zorgen Oekraïne

Europese beurzen flink lager door zorgen Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag flink onderuit door zorgen bij beleggers over de oplopende spanningen rond Oekraïne. Bij schermutselingen aan de Oekraïense grens zouden doden zijn gevallen en pro-Russische separatisten hebben om hulp van Moskou gevraagd bij het uitroepen van de onafhankelijkheid van de afvallige regio's in het oosten van Oekraïne.

De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij overweegt de afvallige regio's Donetsk en Loehansk als onafhankelijk te beschouwen, nadat leiders van die regio's daar op hadden aandrongen. Poetin benadrukt dat hij de regio's niet zou willen annexeren en wil nog deze maandag een besluit nemen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov gaan deze week praten over het conflict.

De Amsterdamse AEX-index eindigde met een koersverlies van 2 procent op 729,73 punten. De MidKap zakte ook 2 procent, tot 1026,01 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren eveneens tot 2 procent. Londen hield de schade beperkt tot een min van 0,4 procent. In Moskou kelderde de RTS-index meer dan 13 procent.

Daling

In de AEX waren techinvesteerder Prosus en chipbedrijf Besi de grootste dalers met minnen tot 7,2 procent, gevolgd door verfproducent AkzoNobel die 3,5 procent lager werd gezet. Alle 25 hoofdfondsen op het Damrak sloten in het rood.

In de MidKap zette Fugro (plus 4 procent) de opmars voort. De bodemonderzoeker werd voor het weekend al bijna 18 procent meer waard dankzij sterke resultaten. Laadpalenfabrikant Alfen, die vorige week nog flink hoger werd gezet na goed ontvangen cijfers, was de grootste verliezer bij de middelgrote bedrijven met een min van ruim 6 procent.

Credit Suisse

In Zürich zakte Credit Suisse 2,8 procent. Volgens diverse media zouden gelekte data van de Zwitserse bank de rekeningen hebben blootgelegd van klanten die betrokken zijn geweest bij marteling, drugshandel, witwassen van geld, corruptie en andere ernstige misdaden. De bank spreekt de beschuldigingen tegen.

De euro was 1,1338 dollar waard, tegen 1,1332 dollar bij het slot van de handel op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent tot 92,70 dollar. Brentolie kostte ook 1,8 procent meer, op 95,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

1 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

1 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

2 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

6 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

6 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

7 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

7 uur geleden