Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen flink lager door zorgen Oekraïne

Europese beurzen flink lager door zorgen Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag flink onderuit door zorgen bij beleggers over de oplopende spanningen rond Oekraïne. Bij schermutselingen aan de Oekraïense grens zouden doden zijn gevallen en pro-Russische separatisten hebben om hulp van Moskou gevraagd bij het uitroepen van de onafhankelijkheid van de afvallige regio's in het oosten van Oekraïne.

De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij overweegt de afvallige regio's Donetsk en Loehansk als onafhankelijk te beschouwen, nadat leiders van die regio's daar op hadden aandrongen. Poetin benadrukt dat hij de regio's niet zou willen annexeren en wil nog deze maandag een besluit nemen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov gaan deze week praten over het conflict.

De Amsterdamse AEX-index eindigde met een koersverlies van 2 procent op 729,73 punten. De MidKap zakte ook 2 procent, tot 1026,01 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren eveneens tot 2 procent. Londen hield de schade beperkt tot een min van 0,4 procent. In Moskou kelderde de RTS-index meer dan 13 procent.

Daling

In de AEX waren techinvesteerder Prosus en chipbedrijf Besi de grootste dalers met minnen tot 7,2 procent, gevolgd door verfproducent AkzoNobel die 3,5 procent lager werd gezet. Alle 25 hoofdfondsen op het Damrak sloten in het rood.

In de MidKap zette Fugro (plus 4 procent) de opmars voort. De bodemonderzoeker werd voor het weekend al bijna 18 procent meer waard dankzij sterke resultaten. Laadpalenfabrikant Alfen, die vorige week nog flink hoger werd gezet na goed ontvangen cijfers, was de grootste verliezer bij de middelgrote bedrijven met een min van ruim 6 procent.

Credit Suisse

In Zürich zakte Credit Suisse 2,8 procent. Volgens diverse media zouden gelekte data van de Zwitserse bank de rekeningen hebben blootgelegd van klanten die betrokken zijn geweest bij marteling, drugshandel, witwassen van geld, corruptie en andere ernstige misdaden. De bank spreekt de beschuldigingen tegen.

De euro was 1,1338 dollar waard, tegen 1,1332 dollar bij het slot van de handel op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent tot 92,70 dollar. Brentolie kostte ook 1,8 procent meer, op 95,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

41 minuten geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

43 minuten geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

2 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen uitstoot klanten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

2 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

3 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

3 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

3 uur geleden