Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen flink hoger na deal over schuldenplafond VS

Europese beurzen flink hoger na deal over schuldenplafond VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag flink hoger gesloten, waarmee de koersverliezen van een dag eerder werden weggepoetst. Beleggers reageerden vooral met opluchting op een akkoord tussen de Democraten en Republikeinen in de Senaat over een verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond tot in december. De ruzie over het schuldenplafond in Washington zorgde samen met de inflatievrees eerder deze week voor grote onrust op de financiële markten.

De AEX-index in Amsterdam eindigde met een plus van 2,1 procent op 777,18 punten. De MidKap won 1,4 procent tot 1046,17 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1,7 procent. De DAX in Frankfurt klom 1,8 procent, ondanks een flinke afname van de Duitse industriële productie in augustus.

Techinvesteerder Prosus profiteerde van een sterk herstel in de techsector, waarin het grote belangen heeft, en was koploper in de AEX met een plus van 7 procent. Uitzender Randstad en staalconcern ArcelorMittal stonden ook in de kopgroep, met stijgingen tot 4 procent. Chipmachinemaker ASML kreeg een koopadvies van KBC Securities en won 3,5 procent. Er waren geen dalers bij de hoofdfondsen.

Shell

Shell klom 1,3 procent in de hoofdindex op Beursplein 5. Het olie- en gasconcern raamt de impact van orkaan Ida in de Golf van Mexico op zo'n 400 miljoen dollar. Die orkaan trof in augustus het zuiden van de Verenigde Staten. Een groot deel van de olieproductie in de Golf van Mexico kwam daardoor tijdelijk stil te liggen.

In de MidKap stond laadpalenfabrikant Alfen bovenaan met een plus van 4,4 procent. Metalenspecialist AMG had eveneens de wind mee, met een plus van 3,8 procent. Hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM met een min van 1,7 procent.

Olie

In Frankfurt zette TeamViewer (min 7 procent) de daling voort. Het Duitse technologiebedrijf raakte woensdag al 25 procent kwijt na een winstalarm. Het Franse modehuis Hermès won 3,7 procent in Parijs dankzij een adviesverhoging door de Britse bank HSBC.

De euro was 1,1565 dollar waard, tegen 1,1535 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 78,11 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 81,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

7 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

7 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

8 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

9 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

10 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

11 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

12 uur geleden