Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen flink hoger na deal over schuldenplafond VS

Europese beurzen flink hoger na deal over schuldenplafond VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag flink hoger gesloten, waarmee de koersverliezen van een dag eerder werden weggepoetst. Beleggers reageerden vooral met opluchting op een akkoord tussen de Democraten en Republikeinen in de Senaat over een verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond tot in december. De ruzie over het schuldenplafond in Washington zorgde samen met de inflatievrees eerder deze week voor grote onrust op de financiële markten.

De AEX-index in Amsterdam eindigde met een plus van 2,1 procent op 777,18 punten. De MidKap won 1,4 procent tot 1046,17 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1,7 procent. De DAX in Frankfurt klom 1,8 procent, ondanks een flinke afname van de Duitse industriële productie in augustus.

Techinvesteerder Prosus profiteerde van een sterk herstel in de techsector, waarin het grote belangen heeft, en was koploper in de AEX met een plus van 7 procent. Uitzender Randstad en staalconcern ArcelorMittal stonden ook in de kopgroep, met stijgingen tot 4 procent. Chipmachinemaker ASML kreeg een koopadvies van KBC Securities en won 3,5 procent. Er waren geen dalers bij de hoofdfondsen.

Shell

Shell klom 1,3 procent in de hoofdindex op Beursplein 5. Het olie- en gasconcern raamt de impact van orkaan Ida in de Golf van Mexico op zo'n 400 miljoen dollar. Die orkaan trof in augustus het zuiden van de Verenigde Staten. Een groot deel van de olieproductie in de Golf van Mexico kwam daardoor tijdelijk stil te liggen.

In de MidKap stond laadpalenfabrikant Alfen bovenaan met een plus van 4,4 procent. Metalenspecialist AMG had eveneens de wind mee, met een plus van 3,8 procent. Hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM met een min van 1,7 procent.

Olie

In Frankfurt zette TeamViewer (min 7 procent) de daling voort. Het Duitse technologiebedrijf raakte woensdag al 25 procent kwijt na een winstalarm. Het Franse modehuis Hermès won 3,7 procent in Parijs dankzij een adviesverhoging door de Britse bank HSBC.

De euro was 1,1565 dollar waard, tegen 1,1535 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 78,11 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 81,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Stroomstoring kost Spaanse economie bijna 400 miljoen euro

VALENCIA (ANP/BLOOMBERG) - De grootste stroomstoring ooit in Spanje heeft de economie van dat land bijna 400 miljoen euro gekost. Dat meldt de Spaanse CaixaBank op basis van een eerste schatting.

53 minuten geleden
Advocaat Gillis: koper vakantieparken heeft nog niet betaald

DEN HAAG (ANP) - Peter Gillis heeft nog geen geld ontvangen voor de verkoop van zijn vakantieparken, liet zijn advocaat dinsdag weten. Ook heeft de koper nog niet de benodigde informatie aangeleverd, zoals wie de financiers zijn achter de overname. Hierom wordt vanaf dinsdag een dwangsom opgelegd van 100.000 euro per dag.

2 uur geleden
Topbestuurders bedrijven VS mee met Trump naar Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van grote Amerikaanse bedrijven gaan mee met het bezoek van president Donald Trump aan Saudi-Arabië volgende week. Het gaat onder anderen om de bestuursvoorzitters van vermogensbeheerder BlackRock, de bank Citigroup, investeringsbedrijf Blackstone, chipproducent Qualcomm en technologieconcern IBM.

3 uur geleden
Beursuitbater wil Europese defensiesector helpen bij ophalen geld

PARIJS (ANP) - Het bedrijf achter beurzen in onder andere Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel zegt de Europese defensiesector te willen helpen bij het ophalen van geld voor forse investeringen. Beursuitbater Euronext hoopt daarmee "de strategische autonomie" van Europa te steunen.

3 uur geleden
Luchtvaartmanagers doen dringende oproep tot verduurzaming sector

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig leidinggevenden uit de luchtvaart roept de sector dringend op te verduurzamen. Onder anderen directeuren, piloten en technici maken zich zorgen dat de "luchtvaart haar eigen toekomst op het spel zet als de sector geen fundamentele transitie ondergaat".

4 uur geleden
Reuters: EU wil einde aan alle Russische gasdeals voor 2028

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie wil nieuwe gasdeals met Rusland eind dit jaar verbieden en de al bestaande gasdeals met Moskou eind 2027 hebben opgeschort. Dat zou staan in een plan van de Europese Commissie, melden meerdere bronnen aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Philips zakt in AEX na verlaging winstmarge door heffingen

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern is somberder geworden over de winstgevendheid in 2025 door de Amerikaanse importheffingen. Die gaan het bedrijf dit jaar tussen de 250 miljoen en 300 miljoen euro extra kosten. Topman Roy Jakobs verklaarde "aanzienlijke" maatregelen te nemen om de pijn van de heffingen en tegenheffingen te verzachten, waaronder aanpassingen in de toeleveringsketen en kostenbesparingen. Het aandeel zakte 1,6 procent.

4 uur geleden