Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen eindigen hoger na renteverlaging Fed

Europese beurzen eindigen hoger na renteverlaging Fed

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met winsten gesloten. Beleggers hoopten op ingrijpen van centrale banken om de gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus te beperken. In de Verenigde Staten werd zelfs al gehoor gegeven aan die wens. De Federal Reserve kwam voor het eerst sinds 2008 met een tussentijdse renteverlaging. Ook de Australische centrale bank ging al over tot het verlagen van de rente om de effecten van de virusuitbraak op de economie te temperen.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 1,5 procent hoger op 550,22 punten. De MidKap kreeg er 2,7 procent bij tot 860,47 punten. Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 1,1 procent vooruit. De beurs in Milaan won 0,4 procent.

Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was betalingsverwerker Adyen de sterkste stijger, met een plus van 4,2 procent. ING zakte 1 procent. De bank overweegt volgens persbureau Bloomberg zijn Turkse activiteiten te verkopen. Meerdere financiële fondsen leverden in. ABN AMRO zakte 3,2 procent en was daarmee de sterkste daler in de AEX.

Luchtvaartmaatschappijen

De Europese luchtvaartmaatschappijen behoorden tot de sterkere stijgers na de recente zware verliezen als gevolg van de virusuitbraak. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM dikte in de MidKap 1,9 procent aan. Concurrent Lufthansa steeg 8,9 procent in Frankfurt. Ryanair steeg 1,9 procent in Dublin. De Ierse prijsvechter schrapt een deel van de vluchten van en naar Italië en ziet de vraag naar vliegtickets in april en mei een tiende lager dan vorig jaar.

SBM Offshore klom meer dan 5 procent bij de middelgrote bedrijven. Investeerder HAL (plus 1,7 procent) heeft zijn belang in de maritiem oliedienstverlener vergroot naar ruim 20 procent. Bouwer BAM was de sterkste daler in de MidKap met een min van 0,8 procent.

Overname

In Frankfurt dikte Qiagen bijna 17 procent aan. De Amerikaanse fabrikant van medische apparatuur Thermo Fisher Scientific wil de Nederlands-Duitse biotechnoloog overnemen voor ruim 8 miljard euro. De Duitse Nivea-maker Beiersdorf steeg 1 procent na publicatie van de jaarcijfers.

De euro was 1,1174 dollar waard tegen 1,1147 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 47,19 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 52,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bayer verhoogt verwachting door sterke vraag naar medicijnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Chemieconcern Bayer heeft in het tweede kwartaal van dit jaar geprofiteerd van een verrassend sterke vraag naar zijn oudere medicijnen. Het Duitse concern, dat nog altijd kampt met hoge kosten en schadevergoedingen van de rechtszaken rond de omstreden onkruidverdelger Roundup, kon daardoor de verwachtingen voor 2025 verhogen.

8 minuten geleden
ABN AMRO onderuit op Damrak na kwartaalresultaten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ging woensdag ruim 6 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bank boekte iets minder winst in het tweede kwartaal door lagere rente-inkomsten. De winst viel wel hoger uit dan analisten hadden verwacht, dankzij het vrijvallen van geld dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.

1 uur geleden
Financieel topman ABN AMRO: voorlopig weinig impact handelsoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ziet tot nu toe weinig impact van de handelsoorlog in de cijfers van de bank. Financieel directeur Ferdinand Vaandrager vreest ook niet zozeer voor de directe impact van Amerikaanse importheffingen, maar de indirecte impact daarvan blijft volgens hem "onzeker".

1 uur geleden
AH-moeder bereikt 'mijlpaal' met winstgevende onlineverkoop

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft een "mijlpaal" bereikt met zijn onlineactiviteiten. De websuper van Albert Heijn en webshop bol waren samen met andere onlineactiviteiten voor het eerst volledig winstgevend, stelt het winkelconcern bij zijn kwartaalcijfers.

2 uur geleden
Bloomberg: OpenAI 500 miljard waard bij aandelendeal

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI is in gesprek over de verkoop van aandelen in handen van (oud-)werknemers, waarbij het bedrijf achter ChatGPT een waarde van 500 miljard dollar krijgt toegeschreven. Dat melden persbureaus Reuters en Bloomberg op basis van ingewijden.

3 uur geleden
ABN AMRO boekt minder winst, maar gaat wel aandelen inkopen

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het tweede kwartaal iets minder winst geboekt, mede door lagere rente-inkomsten. Wel profiteerde de bank van verdere groei met hypotheken en het vrijvallen van geld dat eerder apart was gezet voor mogelijk slechte leningen. Het financiële concern kondigde woensdag tevens aan voor 250 miljoen euro aan aandelen te gaan inkopen, waardoor er weer wat geld naar de aandeelhouders kan vloeien.

3 uur geleden
Meer bedrijven ervaren personeelstekort, zijn wel minder negatief

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland ervaren een tekort aan arbeidskrachten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW. Het algehele vertrouwen van Nederlandse ondernemers is aan het begin van het derde kwartaal wel minder negatief geworden.

4 uur geleden