Europese beurzen blijven in de ban van coronavirus
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met verliezen gesloten. De financiële markten verwerkten onder meer een rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Beleggers bleven daarnaast terughoudend door de vrees voor een verdere verspreiding van het coronavirus, wat ook op de Aziatische beurzen en in New York tot verliezen leidde.
De AEX-index in Amsterdam eindigde 1 procent lager op 605,62 punten. De MidKap zakte 1,1 procent tot 931,79 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt daalden tot 0,9 procent.
De ECB heeft zoals verwacht niet getornd aan de rentetarieven. Daarmee blijven de rentes in de eurozone op historisch lage niveaus staan. Verder kwam de centrale bank met details over de evaluatie van het monetair beleid die dit jaar wordt ondernomen.
Het coronavirus speelde onder meer een rol op de oliemarkten. De olieprijzen gingen omlaag door zorgen dat de vraag naar olie geraakt kan worden wanneer Chinezen massaal reizen afzeggen die ze gepland hadden in verband met de viering van het Chinese Nieuwjaar. Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent goedkoper op 55,55 dollar. Brentolie kostte 2 procent minder op 61,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
33 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
3 uur geleden