Europese beurzen bekomen van de schrik over handelsoorlog
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag licht hoger geëindigd. Veel aandacht ging uit naar het handelsconflict dat de Amerikaanse president Donald Trump uitvecht met China. Nadat de Verenigde Staten extra importheffingen op Chinese goederen hadden ingevoerd, kondigde Beijing tegenmaatregelen aan.
Naast de tarieven die China en de VS elkaar opleggen, verwerkten beleggers ook het nieuws dat Amerikaanse importheffingen op producten uit Canada en Mexico werden uitgesteld. Dat lijkt voor enige opluchting te zorgen.
De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 919,47 punten. De MidKap daalde een fractie tot 835,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent, Londen daalde bijna 0,2 procent.
Brede handelsoorlog
Zorgen over een brede handelsoorlog tussen de VS en bondgenoten zorgden maandag nog voor aanzienlijke verliezen op de Europese beurzen. Dat kwam onder andere doordat Trump toespelingen maakte op nieuwe heffingen op Europese producten.
De euro won ruim 1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0387 dollar waard.
Op het Damrak was investeringsvehikel Exor de grootste winnaar. Het bedrijf eindigde met een winst van 3,7 procent bovenaan in de AEX, dankzij goed ontvangen resultaten van autofabrikant Ferrari. Exor heeft een groot belang in de producent van luxe sportauto's, die zelf in Milaan ruim 8 procent meer waard werd.
Kleinere beursfondsen
Bij de kleinere beursfondsen in Amsterdam was TomTom een opvallende verliezer. Het aandeel ging ruim 14 procent onderuit nadat de navigatiedienstverlener kwartaal- en jaarcijfers had gepresenteerd. De malaise in de auto-industrie leidt tot minder opdrachten voor het Amsterdamse bedrijf. Dit jaar zal de omzet ook dalen, verwacht TomTom.
De financiële markten hadden het druk met meer kwartaalberichten. UBS verloor ruim 7 procent, ondanks beter dan verwachte resultaten. De Franse branchegenoot BNP Paribas steeg 4,2 procent in Parijs. Beide banken kondigden ook aan eigen aandelen in te kopen, waarmee aandeelhouders worden beloond.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent minder waard op 72,69 dollar per vat. Brentolie steeg 0,2 procent in waarde tot 76,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
7 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
13 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden