Europese beurzen bekomen van de schrik over handelsoorlog
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag licht hoger geëindigd. Veel aandacht ging uit naar het handelsconflict dat de Amerikaanse president Donald Trump uitvecht met China. Nadat de Verenigde Staten extra importheffingen op Chinese goederen hadden ingevoerd, kondigde Beijing tegenmaatregelen aan.
Naast de tarieven die China en de VS elkaar opleggen, verwerkten beleggers ook het nieuws dat Amerikaanse importheffingen op producten uit Canada en Mexico werden uitgesteld. Dat lijkt voor enige opluchting te zorgen.
De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 919,47 punten. De MidKap daalde een fractie tot 835,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent, Londen daalde bijna 0,2 procent.
Brede handelsoorlog
Zorgen over een brede handelsoorlog tussen de VS en bondgenoten zorgden maandag nog voor aanzienlijke verliezen op de Europese beurzen. Dat kwam onder andere doordat Trump toespelingen maakte op nieuwe heffingen op Europese producten.
De euro won ruim 1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0387 dollar waard.
Op het Damrak was investeringsvehikel Exor de grootste winnaar. Het bedrijf eindigde met een winst van 3,7 procent bovenaan in de AEX, dankzij goed ontvangen resultaten van autofabrikant Ferrari. Exor heeft een groot belang in de producent van luxe sportauto's, die zelf in Milaan ruim 8 procent meer waard werd.
Kleinere beursfondsen
Bij de kleinere beursfondsen in Amsterdam was TomTom een opvallende verliezer. Het aandeel ging ruim 14 procent onderuit nadat de navigatiedienstverlener kwartaal- en jaarcijfers had gepresenteerd. De malaise in de auto-industrie leidt tot minder opdrachten voor het Amsterdamse bedrijf. Dit jaar zal de omzet ook dalen, verwacht TomTom.
De financiële markten hadden het druk met meer kwartaalberichten. UBS verloor ruim 7 procent, ondanks beter dan verwachte resultaten. De Franse branchegenoot BNP Paribas steeg 4,2 procent in Parijs. Beide banken kondigden ook aan eigen aandelen in te kopen, waarmee aandeelhouders worden beloond.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent minder waard op 72,69 dollar per vat. Brentolie steeg 0,2 procent in waarde tot 76,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
14 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
14 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
18 uur geleden