Europese beurzen bekomen van de schrik over handelsoorlog
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag licht hoger geëindigd. Veel aandacht ging uit naar het handelsconflict dat de Amerikaanse president Donald Trump uitvecht met China. Nadat de Verenigde Staten extra importheffingen op Chinese goederen hadden ingevoerd, kondigde Beijing tegenmaatregelen aan.
Naast de tarieven die China en de VS elkaar opleggen, verwerkten beleggers ook het nieuws dat Amerikaanse importheffingen op producten uit Canada en Mexico werden uitgesteld. Dat lijkt voor enige opluchting te zorgen.
De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 919,47 punten. De MidKap daalde een fractie tot 835,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent, Londen daalde bijna 0,2 procent.
Brede handelsoorlog
Zorgen over een brede handelsoorlog tussen de VS en bondgenoten zorgden maandag nog voor aanzienlijke verliezen op de Europese beurzen. Dat kwam onder andere doordat Trump toespelingen maakte op nieuwe heffingen op Europese producten.
De euro won ruim 1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0387 dollar waard.
Op het Damrak was investeringsvehikel Exor de grootste winnaar. Het bedrijf eindigde met een winst van 3,7 procent bovenaan in de AEX, dankzij goed ontvangen resultaten van autofabrikant Ferrari. Exor heeft een groot belang in de producent van luxe sportauto's, die zelf in Milaan ruim 8 procent meer waard werd.
Kleinere beursfondsen
Bij de kleinere beursfondsen in Amsterdam was TomTom een opvallende verliezer. Het aandeel ging ruim 14 procent onderuit nadat de navigatiedienstverlener kwartaal- en jaarcijfers had gepresenteerd. De malaise in de auto-industrie leidt tot minder opdrachten voor het Amsterdamse bedrijf. Dit jaar zal de omzet ook dalen, verwacht TomTom.
De financiële markten hadden het druk met meer kwartaalberichten. UBS verloor ruim 7 procent, ondanks beter dan verwachte resultaten. De Franse branchegenoot BNP Paribas steeg 4,2 procent in Parijs. Beide banken kondigden ook aan eigen aandelen in te kopen, waarmee aandeelhouders worden beloond.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent minder waard op 72,69 dollar per vat. Brentolie steeg 0,2 procent in waarde tot 76,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
9 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
10 uur geleden