Europese beurzen bekomen van de schrik over handelsoorlog
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag licht hoger geëindigd. Veel aandacht ging uit naar het handelsconflict dat de Amerikaanse president Donald Trump uitvecht met China. Nadat de Verenigde Staten extra importheffingen op Chinese goederen hadden ingevoerd, kondigde Beijing tegenmaatregelen aan.
Naast de tarieven die China en de VS elkaar opleggen, verwerkten beleggers ook het nieuws dat Amerikaanse importheffingen op producten uit Canada en Mexico werden uitgesteld. Dat lijkt voor enige opluchting te zorgen.
De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 919,47 punten. De MidKap daalde een fractie tot 835,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent, Londen daalde bijna 0,2 procent.
Brede handelsoorlog
Zorgen over een brede handelsoorlog tussen de VS en bondgenoten zorgden maandag nog voor aanzienlijke verliezen op de Europese beurzen. Dat kwam onder andere doordat Trump toespelingen maakte op nieuwe heffingen op Europese producten.
De euro won ruim 1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0387 dollar waard.
Op het Damrak was investeringsvehikel Exor de grootste winnaar. Het bedrijf eindigde met een winst van 3,7 procent bovenaan in de AEX, dankzij goed ontvangen resultaten van autofabrikant Ferrari. Exor heeft een groot belang in de producent van luxe sportauto's, die zelf in Milaan ruim 8 procent meer waard werd.
Kleinere beursfondsen
Bij de kleinere beursfondsen in Amsterdam was TomTom een opvallende verliezer. Het aandeel ging ruim 14 procent onderuit nadat de navigatiedienstverlener kwartaal- en jaarcijfers had gepresenteerd. De malaise in de auto-industrie leidt tot minder opdrachten voor het Amsterdamse bedrijf. Dit jaar zal de omzet ook dalen, verwacht TomTom.
De financiële markten hadden het druk met meer kwartaalberichten. UBS verloor ruim 7 procent, ondanks beter dan verwachte resultaten. De Franse branchegenoot BNP Paribas steeg 4,2 procent in Parijs. Beide banken kondigden ook aan eigen aandelen in te kopen, waarmee aandeelhouders worden beloond.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent minder waard op 72,69 dollar per vat. Brentolie steeg 0,2 procent in waarde tot 76,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
17 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden