Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurshandel opnieuw in teken van Omikron

Europese beurshandel opnieuw in teken van Omikron

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenhandel staat donderdag waarschijnlijk weer in het teken van de nieuwsontwikkelingen rond Omikron. De vele berichten over de snelle verspreiding van de nieuwe coronavariant en de aanscherping van coronamaatregelen die dit met zich meebrengt, drukken naar verwachting op het sentiment.

Hoewel experts zeggen dat het weken zal duren om het ware gevaar van de nieuwe coronavariant volledig te begrijpen, zijn beleggers erg gevoelig voor elke nieuwe ontwikkeling. Omikron duikt in steeds meer landen op en heeft inmiddels ook de Verenigde Staten bereikt. Daardoor gingen de belangrijkste graadmeters op Wall Street woensdag stevig omlaag.

De AEX-index op Beursplein 5 en de andere Europese beursgraadmeters lijken op basis van de openingsindicatoren beduidend lager te beginnen. Woensdag trokken beleggers in Europa zich nog op aan berichten dat vaccins waarschijnlijk wel bescherming bieden tegen Omikron. Dat zorgde toen juist voor een stevig herstel van de graadmeters.

Air France-KLM

Bij de bedrijven weet Air France-KLM de aandacht op zich gericht. De luchtvaartcombinatie stelt een geplande kapitaalverhoging mogelijk uit omdat de opkomst van Omikron tot veel onzekerheid leidt in de luchtvaartsector. De onderneming wilde voor het einde van dit jaar 1 miljard euro ophalen, maar overweegt dit wegens nieuwe reisbeperkingen pas later te doen, meldde persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden.

Ook BAM kwam met nieuws naar buiten. Het bouwconcern verkoopt werkmaatschappij BAM Galère aan de Belgische branchegenoot Thomas & Piron. Hoeveel geld er met die deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Beleggers reageren mogelijk nog op een adviesverlaging voor ING door analisten van RBC. Verder is bekend geworden dat platenlabel Universal Music Group uit de prestigieuze Euro Stoxx 50-index verdwijnt.

De markt zal daarnaast scherp letten op de vergadering van oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland, later op de dag. Er wordt door analisten gespeculeerd dat de olielanden zouden kunnen afzien van de voor januari geplande productieverhoging vanwege de onzekerheid over Omikron en de impact daarvan op de wereldwijde olievraag. In aanloop naar de vergadering kost een vat Amerikaanse olie kostte bijna 2 procent meer op 66,88 dollar en Brentolie werd 2 procent duurder op 70,22 dollar. De euro is 1,1317 dollar waard, tegen 1,1323 dollar bij het slot van woensdag.

Meer uit Financieel

Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

30 minuten geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

7 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

13 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

13 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

14 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

14 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

14 uur geleden