Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurshandel opnieuw in teken van Omikron

Europese beurshandel opnieuw in teken van Omikron

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenhandel staat donderdag waarschijnlijk weer in het teken van de nieuwsontwikkelingen rond Omikron. De vele berichten over de snelle verspreiding van de nieuwe coronavariant en de aanscherping van coronamaatregelen die dit met zich meebrengt, drukken naar verwachting op het sentiment.

Hoewel experts zeggen dat het weken zal duren om het ware gevaar van de nieuwe coronavariant volledig te begrijpen, zijn beleggers erg gevoelig voor elke nieuwe ontwikkeling. Omikron duikt in steeds meer landen op en heeft inmiddels ook de Verenigde Staten bereikt. Daardoor gingen de belangrijkste graadmeters op Wall Street woensdag stevig omlaag.

De AEX-index op Beursplein 5 en de andere Europese beursgraadmeters lijken op basis van de openingsindicatoren beduidend lager te beginnen. Woensdag trokken beleggers in Europa zich nog op aan berichten dat vaccins waarschijnlijk wel bescherming bieden tegen Omikron. Dat zorgde toen juist voor een stevig herstel van de graadmeters.

Air France-KLM

Bij de bedrijven weet Air France-KLM de aandacht op zich gericht. De luchtvaartcombinatie stelt een geplande kapitaalverhoging mogelijk uit omdat de opkomst van Omikron tot veel onzekerheid leidt in de luchtvaartsector. De onderneming wilde voor het einde van dit jaar 1 miljard euro ophalen, maar overweegt dit wegens nieuwe reisbeperkingen pas later te doen, meldde persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden.

Ook BAM kwam met nieuws naar buiten. Het bouwconcern verkoopt werkmaatschappij BAM Galère aan de Belgische branchegenoot Thomas & Piron. Hoeveel geld er met die deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Beleggers reageren mogelijk nog op een adviesverlaging voor ING door analisten van RBC. Verder is bekend geworden dat platenlabel Universal Music Group uit de prestigieuze Euro Stoxx 50-index verdwijnt.

De markt zal daarnaast scherp letten op de vergadering van oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland, later op de dag. Er wordt door analisten gespeculeerd dat de olielanden zouden kunnen afzien van de voor januari geplande productieverhoging vanwege de onzekerheid over Omikron en de impact daarvan op de wereldwijde olievraag. In aanloop naar de vergadering kost een vat Amerikaanse olie kostte bijna 2 procent meer op 66,88 dollar en Brentolie werd 2 procent duurder op 70,22 dollar. De euro is 1,1317 dollar waard, tegen 1,1323 dollar bij het slot van woensdag.

Meer uit Financieel

VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

38 minuten geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

1 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

1 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

2 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

2 uur geleden
Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

2 uur geleden
Bronnen: VS willen dat Europa met defensiegeld Huawei uitkoopt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.

3 uur geleden