Europese beurshandel opnieuw in teken van Omikron
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenhandel staat donderdag waarschijnlijk weer in het teken van de nieuwsontwikkelingen rond Omikron. De vele berichten over de snelle verspreiding van de nieuwe coronavariant en de aanscherping van coronamaatregelen die dit met zich meebrengt, drukken naar verwachting op het sentiment.
Hoewel experts zeggen dat het weken zal duren om het ware gevaar van de nieuwe coronavariant volledig te begrijpen, zijn beleggers erg gevoelig voor elke nieuwe ontwikkeling. Omikron duikt in steeds meer landen op en heeft inmiddels ook de Verenigde Staten bereikt. Daardoor gingen de belangrijkste graadmeters op Wall Street woensdag stevig omlaag.
De AEX-index op Beursplein 5 en de andere Europese beursgraadmeters lijken op basis van de openingsindicatoren beduidend lager te beginnen. Woensdag trokken beleggers in Europa zich nog op aan berichten dat vaccins waarschijnlijk wel bescherming bieden tegen Omikron. Dat zorgde toen juist voor een stevig herstel van de graadmeters.
Air France-KLM
Bij de bedrijven weet Air France-KLM de aandacht op zich gericht. De luchtvaartcombinatie stelt een geplande kapitaalverhoging mogelijk uit omdat de opkomst van Omikron tot veel onzekerheid leidt in de luchtvaartsector. De onderneming wilde voor het einde van dit jaar 1 miljard euro ophalen, maar overweegt dit wegens nieuwe reisbeperkingen pas later te doen, meldde persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden.
Ook BAM kwam met nieuws naar buiten. Het bouwconcern verkoopt werkmaatschappij BAM Galère aan de Belgische branchegenoot Thomas & Piron. Hoeveel geld er met die deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Beleggers reageren mogelijk nog op een adviesverlaging voor ING door analisten van RBC. Verder is bekend geworden dat platenlabel Universal Music Group uit de prestigieuze Euro Stoxx 50-index verdwijnt.
De markt zal daarnaast scherp letten op de vergadering van oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland, later op de dag. Er wordt door analisten gespeculeerd dat de olielanden zouden kunnen afzien van de voor januari geplande productieverhoging vanwege de onzekerheid over Omikron en de impact daarvan op de wereldwijde olievraag. In aanloop naar de vergadering kost een vat Amerikaanse olie kostte bijna 2 procent meer op 66,88 dollar en Brentolie werd 2 procent duurder op 70,22 dollar. De euro is 1,1317 dollar waard, tegen 1,1323 dollar bij het slot van woensdag.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
1 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.
3 uur geleden