Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beleggers enthousiast over Amerikaanse inflatiecijfers

Europese beleggers enthousiast over Amerikaanse inflatiecijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met stevige plussen gesloten. Beleggers in onder meer Amsterdam reageerden enthousiast op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. Nadat die cijfers naar buiten waren gekomen veerden de aandelenkoersen aan deze zijde van de Atlantische Oceaan duidelijk op.

Volgens de vrijgekomen gegevens stegen de Amerikaanse consumentenprijzen in december minder dan verwacht, wanneer de prijzen van voedsel en energie buiten beschouwing worden gelaten. Dat wordt alom gezien als een welkome ontwikkeling die tegelijk een einde maakte aan een uitverkoop op de obligatiemarkten. Ook bliezen de cijfers de verwachtingen nieuw leven in dat de Federal Reserve de rente wel eens eerder zou kunnen verlagen dan gedacht.

De AEX-index op het Damrak eindigde 1 procent hoger op 893,94 punten. De MidKap klom 1,8 procent tot 829,12 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt wonnen tot 1,5 procent. Begin van de handelsdag lieten de belangrijkste beursgraadmeters in Europa nog zeer kleine koerswinsten zien.

Europese beleggers keken ook mee naar de start van het drukke cijferseizoen op Wall Street. Daar kwamen verschillende grote Amerikaanse banken met resultaten naar buiten. Zij hebben hun winsten de voorbije periode harder zien toenemen dan verwacht, waardoor hun aandelen op de beurzen in New York ook duidelijk omhoog gingen.

Verder werd bekend dat Duitse economie in 2024 voor het tweede jaar op rij is gekrompen. De laatste keer dat de grootste economie van Europa twee opeenvolgende jaren kromp, was in 2002-2003.

Chipmachinefabrikant ASML ging vlak de handel uit, na een verdere aanscherping van de export van productieapparatuur voor chips. Sinds september 2023 gelden al nieuwe Nederlandse restricties voor de export van bepaalde chipmachines van ASML. De nieuwe exportcontrolemaatregel wordt op 1 april van kracht. Een woordvoerster van ASML heeft laten weten dat de Nederlandse aanscherping waarschijnlijk geen extra gevolgen zal hebben voor de verkoopcijfers van ASML.

De euro noteerde op 1,0280 dollar, tegen 1,0289 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,4 procent in prijs tot 79,39 dollar. Brentolie kostte 1,9 procent meer op 81,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiƫle opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

2 minuten geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

1 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

1 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

2 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

2 uur geleden
Studie over economische klimaatschade ingetrokken wegens fouten

POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.

4 uur geleden
Mobiele storing bij telecomaanbieder Odido

DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.

5 uur geleden